Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy na linii CS:GO > Światłowód


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@-brtk-  Ja na Hyperionie na miedzi (pewnie docsis tak jak masz upc) kilka lat temu miałem 7-8 ms do Warszawy.. na Orange FTTH tyle samo. Jaki to światłowód niby?... nie wydaje mi się by moje miasto zmieniło położenie w ciągu 3-5 lat.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Pewnie zmieniło 😄 Mój znajomy z Białegostoku, ma światełko z Koba, do Warszawy ma 2-3ms. We własnym szkielecie < 1ms. Kiedyś wklejałem tą trasę w którymś temacie.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Ja tam bym zniósł to 7 ms na wyjściu w Warszawie gdyby wyjścia na świat były lepsze. Gdy połączymy podbity ping w kraju + podbity poza Polską no to naprawdę słabo to wygląda.

 

Możesz dać jakieś IP serwerów do których masz niski ping, porównamy z Orange czy jest w stanie wycisnąć lepszy. Nie zdziwię się gdy będę miał ping np 20 ms wyższy 😛


Zespół Nasz Orange
  • 2907
  • 10834
  • 64

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Witajcie Panowie ponownie (chyba nie ma tutaj żadnych pań :). Czytałem wasze posty. Dlatego korzystając z okazji, że miałem dostęp do Światłowodu, postanowiłem przetestować jak to jest. Czy jest tak źle jak piszecie. Niżej zamieszczam zrzuty ekranu prosto z gier i wbudowanych narzędzi do mierzenia pingu. Przy okazji porównałem z innymi dostępnymi mi w tym czasie sieciami. Z racji tego że zamieszczam to jako pracownik Orange, nie umieszczę nazw innych operatorów. Zrzuty są podpisane i zamieszczone w kolejności: Orange Światłowód, inny operator stacjonarny, internet mobilny Orange, internet mobilny innego operatora. Testy robiłem w swoim prywatnym czasie i nie na zlecenie z pracy. Każdy sobie może ocenić samodzielnie. Moim zdaniem takie testy mają największą miarodajność, gdyż widać ping na narzędziu stworzonym przez twórcę gry. Nie chodzi mi o test na różnych łączach, a o ping przedstawiony w grze. W mojej ocenie dało się spokojnie w każdą grę pograć.

 

 

 

Counter-Strike: Global Offensive - serwer oficjalny (ping widoczny w prawym dolnym rogu):

Pokaż szczegóły

 

 

Orange ŚwiatłowódOrange Światłowód



Inny operator stacjonarnyInny operator stacjonarny

Orange Internet MobilnyOrange Internet Mobilny

Inny operator mobilnyInny operator mobilny

 

Counter-Strike: Global Offensive - serwer 1shot1kill (ping widoczny w prawym dolnym rogu):

Pokaż szczegóły
Orange ŚwiatłowódOrange Światłowód

Inny operator stacjonarnyInny operator stacjonarny

Orange Internet MobilnyOrange Internet Mobilny

Inny operator mobilnyInny operator mobilny

Dota 2 - ping wszystkich serwerów:

 

Pokaż szczegóły
Orange ŚwiatłowódOrange Światłowód

Inny operator stacjonarnyInny operator stacjonarny

Orange Internet MobilnyOrange Internet Mobilny

Inny operator mobilnyInny operator mobilny

Dota 2 - Luksemburg (ping widoczny w prawym górnym rogu):

Pokaż szczegóły
Orange ŚwiatłowódOrange Światłowód

Inny operator stacjonarnyInny operator stacjonarny

Orange Internet MobilnyOrange Internet Mobilny

Inny operator mobilnyInny operator mobilny

Dota 2 Austria (ping widoczny w prawym górnym rogu):

Pokaż szczegóły
Orange ŚwiatłowódOrange Światłowód

Inny operator stacjonarnyInny operator stacjonarny

Orange Internet MobilnyOrange Internet Mobilny

Inny operator mobilnyInny operator mobilny

 Dota 2 Sztokholm (ping widoczny w prawym górnym rogu):

Pokaż szczegóły
Orange ŚwiatłowódOrange Światłowód

Inny operator stacjonarnyInny operator stacjonarny

Orange Internet MobilnyOrange Internet Mobilny

Inny operator mobilnyInny operator mobilny

Fortnite (ping widoczny w lewym górnym rogu):

Pokaż szczegóły
Orange ŚwiatłowódOrange Światłowód

Inny operator stacjonarnyInny operator stacjonarny

Orange Internet MobilnyOrange Internet Mobilny

Inny operator mobilnyInny operator mobilny

Overwatch (ping widoczny w lewym górnym rogu):

Pokaż szczegóły
Orange ŚwiatłowódOrange Światłowód

Inny operator stacjonarnyInny operator stacjonarny

Orange Internet MobilnyOrange Internet Mobilny

Inny operator mobilnyInny operator mobilny
Anonim

Nie dotyczy

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

 

Zagraj w CS:GO na polskim serwerze Valve. 

Sprawdź ping. Będzie wyzszy niż na mobilnym do zagranicznych.

 

60ms do serwera w Warszawie na światłowodzie. 

 

Skoro pracownik Orange mówi, że wszystko w porządku - żegnam państwa i witam UPC. 

 

A telefon przenoszę do Plusa - bo żal mi was. 

 

 


Zespół Nasz Orange
  • 2907
  • 10834
  • 64

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@Anonim, przykro to słyszeć. Ja mam odczucia takie, a nie inne po wykonaniu swoich testów, których wyniki widać wyżej. Do CS:GO mogłoby być mniej, ale było stabilnie i spokojnie mogłem pograć. Do 1shot1kill jak widać było 12. Nie jest to serwer oficjalny, ale polski.

Anonim

Nie dotyczy

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Na społecznościowych serwerach to ja czasem mam i 4ms. 

Ale mi zależy na oficjalnych. 

Było dobrze, zepsuliście i nic nie robicie z tym. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@Wojciech  Pingi spoko ale u mnie też czasem są nie takie złe, problem w tym że Orange to mega niestabilny dostawca i dzisiaj jest ok, jutro już niegrywalnie, pojutrze rano znów ok, a wieczorem znów niegrywalnie. Wczoraj chciałem pograć PUBG Mobile wieczorem ale nie dało rady - pingi po 200, teleporty, skoki, ścinki, ''loading'' na środku ekranu co jakiś czas, pewnie przez packetloss. Musiałem poczekać do 23 żeby cokolwiek pograć.

 

Zresztą pingi zależą też od województwa. Różne trasy, priorytety a cena ta sama wszędzie...

 

Tu masz mój ping jaki miałem w Fortnite czyli 50-60, jakbym mieszkał w Moskwie. Rosjanie stamtąd tyle pewnie mają na zachodnią europę 😉  https://youtu.be/Nl8XWfcr5ec?t=39

 

Tutaj lewy dolny róg w PUBG Mobile w nocy, więc jako tako, ale nawet wtedy skoki od 20 do 40: https://youtu.be/tXVnPpQ8wcs?t=80

 

Btw proszę nie zwracać uwagi na watermark windowsa, planuję aktywować już od dłuższego czasu ale mam ciągłe wydatki w sprawach osobistych i tak się to odwleka 😄

 

DotA 2 EU West: http://prntscr.com/lwfvox

DotA 2 Eu East: http://prntscr.com/lwfw8c

 

W CS:GO nie gram więc nie znam serwerów, ale pewnie jest tak jak pisze @Anonim

Overwatch również nie moje klimaty.

 

Dorzucę jeszcze standardowy screenshot z kategorii ''gdzie te prędkości ze speedtestu'' - na speedteście 35mbps uploadu, na youtube 22mbps uploadu - https://prnt.sc/lw3zo5

 

To samo w przypadku wrzucania plików na googledrive. Gdzie to 30+mbps? Tylko na speedteście. Nawet do serwera na drugim końcu europy (Madryt) jest 100% prędkości:

 

 

A gdyby przyszło co do czego i potrzebowałbym pobrać stamtąd jakiś plik to by szło 200kb/s. Czyżby Orange inwestował głównie w speedtest?


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@Banan922proszę wrzucaj te screeny jak @Wojciech bo to strasznie uciążliwe otwierać nowe karty z linkami do screenów i można się pogubić co już się widziało, a co nie.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

No nie sądziłem że to taki problem 😄 Robię tak by post wyglądał schludniej i by nie trzeba było jechać scrollem i robić cyfrowych kilometrów 😄 Ja nie mam z tym problemu i otwieram wiele kart, wiem gdzie co mam, ale skoro innym sprawia to problem to następnym razem postaram się wrzucić prosto na stronę 😛