Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy na linii CS:GO > Światłowód


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Hej! Jest gdzieś informacja jak przedstawiają się priorytety dla poszczególnych województw/miejcowości czy światłowód Orange ma wszędzie problemy z pingami w grach? Interesuje mnie Wrocław. Do wyboru mam Orange (do 1 Gb/s) i UPC (do 500 Mb/s). Byłem zdecydowany na Orange, ale po przeczytaniu wątków dotyczących problemów z opóźnieniami sam już nie wiem. Czy dotyczą one aktualnie tylko serwerów gier czy również innych, np. Youtube, Netflix, Twitch? Czasami lubię wieczorem w coś pograć online (np. CS:GO), więc może bezpieczniej jest wybrać UPC? Tylko znowu UPC ma mocno obcięty upload... 😕 W obu przypadkach interesuje mnie najwyższa opcja. Z tego co czytałem z dużych dostawców zdecydowanie najlepszy światłowód ma Netia, ale niestety nie mam do niego dostępu.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 108
  • 5

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@kozakis01W wrocławiu jest cache Netflixa i Youtube. Więcej informacji nie posiadam. Nikt ci nie może zagwarantować pingu zarówno UPC i Orange.
W UPC przy opcji 500 gwarantowane jest 200 mbps.
W Orange przy opcji 1gbps gwarantowane jest ok 300 mbps.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

UPC chyba nie ma takiego dziwnego routingu, ale z drugiej strony w każdej chwili może się to zmienić. Chyba rozważę zakup oferty bez okresu lojalnościowego, żeby nie okazało się, że przez 2 lata nie będę mógł grać online ani oglądać Youtube bez zacięć. W ogóle jest tu ktoś kto używa światłowodu Orange do gier, ma stabilne w miarę niskie pingi i jest zadowolony?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Upload na speedteście to jedno, reality to drugie. Ja mam 30-35mbps (300/30 światło) na speedteście nawet do serwerów na krańcu europy, a na youtube i googledrive wrzuca mi ledwie z prędkością 22-23mbps. Nie licz że w Orange będziesz miał 300mbps, tzn na speedteście pewnie że będziesz miał, ale speedtest a prawdziwy internet to dwie różne rzeczy.

 

Ja tam gdybym miał UPC to nawet bym się nie zastanawiał, a najlepiej to jakiś lokalny dostawca bez dużego ruchu i który dba o każdego klienta zamiast zagranicznych masówek które mają klienta gdzieś.

 

Zobacz jak Orange pięknie wygląda na speedteście:

 

 

 

 

 

Ktoś nierozeznany powie że super ping i super internet, a teraz rzeczywistość 😉

 

zxzxz.png

 

Prędkość uploadu na youtube to 23mbps max:

 

zzzz.png

 

To samo na googledrive:

 

qwqw.png

 

 

 

 

 

 

 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Zostawię tu link z sugestią do przeczytania komentarzy https://biuroprasowe.orange.pl/blog/zajrzelismy-do-sieci-rdzeniowej-jak-to-dziala-11/

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Tylko pytanie, czy w opcji 1Gb/s też są takie ograniczenia i czy nie są one zależne od lokalizacji. Generalnie wybrałbyś UPC 500/25, a nie Orange 1024/100?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Problemy na linii CS:GO > Światłowód


@Piotrekk85napisał(-a)
Zostawię tu link z sugestią do przeczytania komentarzy https://biuroprasowe.orange.pl/blog/zajrzelismy-do-sieci-rdzeniowej-jak-to-dziala-11/
Piotr Domański 20:11 18-12-2018
Co do światłowód, to to bardzo prawdopodobne. Tylko, że po światłowodzie można wyciągnąć zarówno prędkość 1Gb/s po jednym włóknie jak i 100 Gb/s po jednym z wielu kanałów w takim włóknie. Kluczem są tutaj zastosowane karty sieciowe i niezawodny routing. 
 
 
Nie mam pytań.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@kozakis01  Ten i ten dostawca oferuje niesamowicie niski upload w porównaniu do downloadu. Wszędzie indziej, a nawet na ''końcu świata'' tak jak @Piotrekk85  określił europejskie kraje ludzie w większości mają co najmniej 50% uploadu w porównaniu do download, a przeważnie jest to łącze symetryczne. Tylko w Polsce taka bieda.

 

Ja i tak głównie gram online więc bym wybrał UPC.

 

@-brtk-  No nieźle z tym routingiem. Hah.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Jakieś źródło danych że to 50%?

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Jeżeli jest tak jak piszecie to ten światłowód to kpina. Myślałem, że Orange oferuje mniej więcej takie parametry jak Netia, ale jednak na światłowód Netii nikt się nie skarży.