Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z internetem, co 2 minuty packiet loss - światłowód 300mbps

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

Problem z internetem, co 2 minuty packiet loss - światłowód 300mbps

Witam,

Na początku lutego 2022 zmieniłem dotychczasową netie 100mbps na światłowód 300mbps, szybkość ściągania - bez zarzutów natomiast nie jestem w stanie grać w żadne gry online ze względu na packet loss który objawia się 4-5 sekundowymi lagami jakoś co 2 minuty. Nigdy wcześniej nie miałem takich problemów z Netią. Teraz nie wiem czy to jest wina routera czy światłowód ma jakieś inne hopki do przesyłania packetów niż poprzednia netia. Do komputera jestem podpięty kartą sieciową tp link archet t4u v2 przez 5g, moja karta sieciowa obsługuje dostarczaną prędkość. Próbowałem już wyłączyć wszystkie urządzenia w domu w celu zresetowania sieci, przywracałem ustawienia fabryczne. Niestety nic nie pomogło. Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie w tej sprawie, ale jestem z Wrocławia. Poniżej screeny z jakiś speed testów.

 

asd.png

 

 

_________________

*Doprecyzowanie nazwy tematu - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Problem z internetem, co 2 minuty packiet loss - światłowód 300mbps

@sento Problem wynika również z transmisji wifi. Jeśli jak piszesz odległość pomiędzy modemem a kompem jest spora To nawet najlepsza karta sieciowa niewiele da. Zrób testy na kablu rzuconym byle jak...zobaczysz jak się poprawi...

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7
Anonim

Nie dotyczy

Problem z internetem, co 2 minuty packiet loss - światłowód 300mbps

@sento  podstawowe pytanie? Mieszkasz w bloku?

Bo jeśli w bloku i sporo innych routerów nadaje, to po wi-fi nie da rady komfortowo grać, zresztą wi-fi nie jest dla graczy, by uwiarygodnić problem z pingiem czy utraconymi pakietami, kablem zepnij komputer z FunBox, inaczej dyskusja nie ma sensu i zgłoszenie też mało sensowne.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Problem z internetem, co 2 minuty packiet loss - światłowód 300mbps

@sento Przede wszystkim podłącz kompa po kablu i zrób testy ping do adresu serwera. Z wielu wątków na forum wynika, że nie zawsze operator i usługa lokalna odpowiadają za takie cuda podczas gier, gdzie serwery do których się łączysz są gdzieś w świecie. Trasy do tego serwera u różnych operatorów są różne, więc i porównanie żadne...Są tu specjaliści od tych tematów, więc poczytaj inne wątki i wywołaj do tablicy któregoś z nich


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

Problem z internetem, co 2 minuty packiet loss - światłowód 300mbps

Tak mieszkam w bloku, gdzie na liście widzę sporo ruterów orange kablem nie dam rady mam naprawdę spore mieszkanie, przez które ciągnięcie kabli mija się z celem problemów z pingiem nie mam granice 30 w grach są komfortowe najgorsze są te skoki pakietów zdawałem sobie również sprawę, że zgłoszenie dużo nie wniesie do mojego problemu, jednak zawsze warto zapytać.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Problem z internetem, co 2 minuty packiet loss - światłowód 300mbps

@sento Problem wynika również z transmisji wifi. Jeśli jak piszesz odległość pomiędzy modemem a kompem jest spora To nawet najlepsza karta sieciowa niewiele da. Zrób testy na kablu rzuconym byle jak...zobaczysz jak się poprawi...


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

Problem z internetem, co 2 minuty packiet loss - światłowód 300mbps

Chyba będzie trzeba no nic dzięki za pomoc pozdrawiam.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Problem z internetem, co 2 minuty packiet loss - światłowód 300mbps

@sento W razie czego wróć do tematu. Zawsze postaramy się pomóc...


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Problem z internetem, co 2 minuty packiet loss - światłowód 300mbps

Nie musisz ciągnąć przez całe mieszkanie kabla, dla testu przenieś komputer w miejsce routera i zepnij się krótkim kablem, zrób testy, pograj chwilę. Ale jeśli po wifi na Netii było wszystko ok, a na Orange jest źle, to może być wina routera z, że gorzej sobie radzi w twoim domu niż router od Netii.

 

PS. Zmieniłeś najlepszego "masowego" dostawcę w kwestii routingu, a więc i gier, na takie sobie Orange.