Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z internetem - światłowód 600mbps

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 1

Problem z internetem - światłowód 600mbps

Witam,

26.09.2016 zmieniłem dotychczasowy vdsl 80mbps na światłowód 600mbps (oba w Orange), szybkość ściągania - bez zarzutów natomiast nie jestem w stanie grać w żadne gry online ze względu na packet loss.Nigdy wcześniej nie miałem takich problemów z Orange. Teraz nie wiem czy to jest wina routera czy światłowód ma jakieś inne hopki do przesyłania packetów niż poprzedni vdsl. Do komputera jestem podpięty kablem, ethernet 5e, moja karta sieciowa obsługuje dostarczaną prędkość. Chiałem zgłosić usterkę na orange.pl, ale gdy wybieram z listy usługę, której dotyczy usterka pokazuje mi się tylko poprzedni internet (80mbps). Próbowałem już wyłączyć wszystkie urządzenia w domu na jakieś 10 min w celu zresetowania sieci, przywracałem ustawienia fabryczne. Niestety nic nie pomogło.Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie w tej sprawie, ale jestem z Olsztyna. Poniżej screeny z WinMTR do serwerów z gier, status sieci w windows 10 i screen speedtestu.1.PNG2.PNG3.PNG4.PNG5.PNG6.PNG http://www.speedtest.net/my-result/5685055281

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 1

Problem z internetem - światłowód 600mbps

Po chacie z BOK, problem zniknął (nie wiem czy coś zostało zresetowane w centrali czy co). W piątek jeszcze przyszedł technik i sprawdził czy wszystko działa. Temat do zamkięcia

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

13 ODPOW. 13
Anonim

Nie dotyczy

Problem z internetem - światłowód 600mbps

@MrNiki zgłoś sprawę do BOK, niech technicy przyjadą i wszystko sprawdzą, dla mnie innej opcji wyjścia nie ma. Pozdrawiam.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 227
  • 137
  • 15

Problem z internetem - światłowód 600mbps

Wszystko wszystkim ale patrząc na wyniki z speedtestu to i ja chce mieć jak najszybciej światłowód.Ale szybkość o kurcze 🙂

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Problem z internetem - światłowód 600mbps

@MrNiki mnie się zdaje się że to odwieczny problem z Telią... chociaz może i coś ma związek z protokołami które są potrzebne dla światłowodu.


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Problem z internetem - światłowód 600mbps

Jak widac na zal obrazkach w Orange wszystko dobrze. Problem jest na styku telia- serwer gier. Raczej nie liczylbym na to ze Orange zalozy w teli casa na to 🙂


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Problem z internetem - światłowód 600mbps

Wywal z loginu /ipv6 i napisz czy pomogło.

 

Na screenach widać, że utraty w pakietach zaczynają się też od pierwszego hopa poza routerem, więc coś musi być na rzeczy, później dochodzą też utraty na telii i nie da się zapewne grać.

 

PS. nastepnym razem rób dluższe testy.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 1

Problem z internetem - światłowód 600mbps

Po chacie z BOK, problem zniknął (nie wiem czy coś zostało zresetowane w centrali czy co). W piątek jeszcze przyszedł technik i sprawdził czy wszystko działa. Temat do zamkięcia


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Problem z internetem - światłowód 600mbps


MrNiki napisał(-a):

Po chacie z BOK, problem zniknął (nie wiem czy coś zostało zresetowane w centrali czy co). W piątek jeszcze przyszedł technik i sprawdził czy wszystko działa. Temat do zamkięcia


Pokaż teraz pingi do w/w serwerów


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 58
  • 8
  • 0

Problem z internetem - światłowód 600mbps

O co chodzi z tym ipv6 w loginie ? Tez to mam, zadnych problemów nie zauwazyłem, ale czysto teoretycznie na co to moze miec wplyw +- ? Jesli miałbym to wywalic z loginu to ipv6 czy /ipv6 ?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 0

Problem z internetem - światłowód 600mbps

Moja rada - wyłącz IPv6. Miałem z tym wieczne problemy, a ostatnio pomimo szybkiego łącza (311 Mb/s) nie mogłem za cholerę zainstalować instalatora online pakietu Office 2016. Po zmianie (czyli wywaleniu z loginu /ipv6) problemy zniknęły. Spróbuj i zobacz co się stanie.