Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Polecane narzędzie do testowania dla streamerów


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

Polecane narzędzie do testowania dla streamerów

► Wątek został wyodrębniony z tematu Światłowód Orange a stream'owanie na Twitch/Mixer. Dodatkowo w początkowym wpisie dodano cytat, ukazujący kontekst wypowiedzi - Moderator Wiktor ◄

 


@Wojcieszko napisał:
Pokaż szczegóły
https://r1ch.net/projects/twitchtest - polecam to narzędzie do testowania dla streamerów. Najlepiej ustawić na 5 minut. Wtedy wiadomo na którym serwerze najlepiej streamować. U mnie w UPC najlepiej działał Franfurt co ciekawe, a nie Warszawa. Chociaż już jakiś czas nie sprawdzałem.

Dzięki za info o tym narzędziu. U mnie najlepiej wypadła Praga (raz 17 ms, a drugi raz 20 ms). Później Warszawa (22ms), Wiedeń (23 ms). Frankfurt dopiero na czwartym miejscu (27 ms).

15 ODPOW. 15

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Polecane narzędzie do testowania dla streamerów

U mnie to wygląda tak:

dfdsfdsf.png

 

Na pierwszy rzut oka wygląda przyzwoicie, ale....

 

1. Nie udało się połączyć z głównym serwerem we Włoszech. Serwer padł czy Orange mega packetloss? 😉

2. Sztokholm pomimo 10000+kbps ma jakość na poziomie tylko 74%, pewnie spory packetloss do Szwecji.

3. Ze światłowodem 300/30 do każdego serwera powinno być 10000kbps+ z jakością przynajmniej 95%... wiadomo, serwery też mogą zawinić ale w tym wypadku nie wydaje mi się by twitch miał 30-40% serwerów w kiepskim stanie.

 

Mógłby ktoś pokazać wyniki z testów innych sieci jak Vectra czy coś lokalnego? Ciekawy jestem jak to u innych wygląda.

Anonim

Nie dotyczy

Polecane narzędzie do testowania dla streamerów

@Banan922U mnie jest tak 

 


goa8hoB.png


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Polecane narzędzie do testowania dla streamerów

@AnonimA jaki internet? Orange vdsl do 80mbps?

Anonim

Nie dotyczy

Polecane narzędzie do testowania dla streamerów

@Banan922mobilny T-mobile do 60Mb


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Polecane narzędzie do testowania dla streamerów

Po pingach sądziłem że robiłeś test na Orange vdsl 😄

 

Z tego co zauważyłem to w tych testach głównie testowany jest upload. Wymagane chyba co najmniej 10mbps. Jak masz sporo mniej to w sumie normalne że nie przetestowało.

Anonim

Nie dotyczy

Polecane narzędzie do testowania dla streamerów

Coś się zawiesił router


Pracuję w Orange
  • 866
  • 1045
  • 73

Polecane narzędzie do testowania dla streamerów

Testowany oczywiście tylko upload. Nie musi być więcej jak 10Mb/s. Jak mniej, to oczywiście pokazuje jakieś wartości. W innym przypadku, pokazuje 10000+. Jak wrócę do domu, to też wykonam testy, chociaż 10 sekund to mało.

@Anonimcoś Twojego screena nie widać, w poście wyżej.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Polecane narzędzie do testowania dla streamerów

@Wojcieszko  Dałem ten program koledze który ma 1mbps uploadu i dostał disconnecta więc domyślam się że jakiś upload jest wymagany 😉

 

No 10 sekund to mało ale można zmienić. Zaraz wrzucę screen z 60 sekundowego testu na każdy serwer.

 

Po 12 minutach testowania tak to wygląda:aaaasas.png

 

Od razu mówię że po kliknięciu start odszedłem od kompa i nawet nie używałem neta. Laptop brata również wyłączony więc łącze 100% free.

 

Po tych testach nie wiem czy ten program jest godny zaufania. Frankfurt i Londyn pomimo 10000kbps+ ma 0% jakości? Lisbona też coś niska, bo 56% to zaniżony wynik nawet jak na Orange.

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Polecane narzędzie do testowania dla streamerów

Jakość nie jest związana z ilością uploadu?

 

Bo mam tylko 60/6 neta od UPC i więcej jak 80% nie mam 😉

 

HLQ7T2W