Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange problem z pingiem na nowym serwerze w Polsce do Geforce Now


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 45
  • 0

Orange problem z pingiem na nowym serwerze w Polsce do Geforce Now

Cześć
Mam problem z wysokim pingiem na nowych serwerach GFN - 41 ms pingu.
Pisałem z konsultantem Orange i generalnie i w skrócie, oficjalnie napisali, że nie gwarantują pingu oraz, że mogę wziąć płatną asystę albo napisać temat na forum. W skrócie nie mogą z tym nic zrobić i mam się martwić sam.
Początkowo konsultant pisał, że przekaże to technikom, by to sprawdzili, ale potem się wycofał z tego i albo  rozłączyło czat, albo on się rozłączył tak, że dziwne, ale może po prostu czat sam się rozłączył z jakiejś przyczyny. Nie oceniam.
Nie mniej na Orange liczyć nie mogę.
Poza GFN i strumieniowaniem gier, no to wszystko działa, prędkości są, pobierać się dobrze pobiera, no ale jednak wolałbym by GFN działało dobrze( a kiedyś tak było i GFN śmigało bez utraty pakietów)

Tak, że piszę w sprawie pomocy dobrania innego internetu do GFN.
Za 8 miesięcy kończy mi się umowa, ale kto wie może po prostu wezmę drugi internet( tym razem z krótką umową lub bezterminową)

Poza tym pingiem, to od dłuższego czasu również raz bardziej, raz mniej mam utraty pakietów, czasami niewidoczne, a czasami potrafi coś chrupnąć.

Na innych serwerach zagranicznych ping jest generalnie w porządku, ale utraty pakietów również występują.

 

 

 

____________________________

*Doprecyzowałem temat oraz edytowałem treść - moderator Wojciech.

24 ODPOW. 24

Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1941
  • 9454
  • 78

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 45
  • 0

Orange problem z pingiem na nowym serwerze w Polsce do Geforce Now

@Samotnick  A tak faktycznie zapomniałem napisać.
Jestem z Łodzi.
Tak czytałem tamten wątek. Na grupie GFN na FB również jedna czy dwie osoby z internetem Orange narzekają na problem z pingiem na nowych serwerach. U innych operatorów 5 ms, 10 ms, bo też ludzie pokazywali ile mają.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 26
  • 0

Orange problem z pingiem na nowym serwerze w Polsce do Geforce Now

Dzień dobry.

 

Dołączam się do zainicjowanego MawetMehero tematu i zwracam się z uprzejmą prośbą do pracowników Orange, którzy są odpowiedzialni za czytanie forum, aby przekazali osobom zajmującym się sprawami technicznymi w sieci Orange, że polscy gracze którzy są użytkownikami GeforceNow, napotkali następujący problem który tutaj opiszę.

 

Nvidia uruchomiła kilka dni temu serwer w Warszawie, który miał sprawić że pingi w czasie grania przez streaming GeforceNow drastycznie się zmniejszą (tzw game changer) i jakość usługi poszybuje po prostu mocno w górę ze względu na to, że przed uruchomieniem serwera w Warszawie użytkownicy GeforceNow łączyli się do serwerów we Frankfurcie, Londynie czy Amsterdamie, co nie było sytuacją do końca komfortową ze względu na dość wysokie, ale mimo wszystko nadal grywalne pingi. 

 

Polscy użytkownicy GeforceNow bardzo ucieszyli się więc na informację, że oto Nvidia ma w planach postawić serwer GeforceNow w Warszawie, gdyż dzięki temu pingi będą minimalne i praktycznie jakość grania zbliży polskich użytkowników GeforceNow do grania natywnego.

 

Niestety jak wynika z forum Reddita użytkownicy Orange którzy korzystają z usługi GeforceNow i łączą się z serwerem w Warszawie, osiągają pingi na poziomie około 40 ms, co w cloud gamingu jest po prostu wynikiem dalekim dla komfortowego sterowania w grach.

 

Natomiast abonenci innych operatorów zgłaszają znaczną poprawę swoich pingów, których wartość przy łączeniu się z serwerem w Warszawie wynosi według relacji polskich użytkowników GeforceNow między 5 ms a  20 ms, więc w tym kontekście użytkownicy światłowodu Orange są po prostu "poszkodowanymi", gdyż zamiast oczekiwanego pinga na poziomie 5 czy 10 ms dostają po prostu pingi na poziomie 40 ms, co mówiąc językiem graczy jest po prostu tragedią.

 

Dla szerszego spojrzenia na temat użytkownik GeforceNow, który łączył się do tej pory z serwerami we Frankfurcie, otrzymywał ping na poziomie 25 ms, z serwerem w Amsterdamie na poziomie 30 ms, z serwerem w Londynie na poziomie 36 ms i oto zostaje postawiony tak mocno oczekiwany przez graczy serwer w Warszawie i użytkownicy światłowodu Orange dostają w GeforceNow ping na poziomie 42 ms.

 

Osobiście jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie, to będę rozważał rezygnację z usługi światłowodu, która to usługa jest generalnie bardzo dobra i zdecydowanie ją polecam, ale w kontekście użytkowania jej w GeforceNow po prostu się nie sprawdzi i dlatego liczę, że ten konkretny wątek tego forum zostanie wyeskalowany do osób które "czują nowe technologie" i które zrozumieją potrzebę wyeskalowania tego problemu jeszcze wyżej, co doprowadzi do tego że użytkownicy światłowodu Orange dostaną należne im pingi w okolicach 5-10 ms tak jak abonenci konkurencyjnych sieci światłowodowych.

 

Oczywiście sytuacja w której Orange się tym problemem zajmie będzie sytuacją w której wygrają i polscy użytkownicy GeforceNow i wygra też Orange, bo na moje oko użytkowników GeforceNow może być w Polsce około 300 tyś, ale to tylko liczba orientacyjna bo równie dobrze może być ich i 600 tyś, bo skoro tak duża firma jak Nvidia stawia serwer w Warszawie to znaczy że mają w naszym pięknym kraju znaczącą dla tej firmy liczbę użytkowników ich usługi.

 

Prośbę o zajęcie się tym tematem przez firmę Orange składam więc w imieniu nie tylko swoim, ale także w imieniu wszystkich polskich graczy korzystających z usługi GeforceNow.

 

Oczywiście zachęcam też innych użytkowników GeforceNow w Polsce do zaznaczania swojego niezadowolenia w związku z opisaną przeze mnie sytuacją, ale prosiłbym abyśmy robili to w sposób jak najbardziej pokojowy:)

 

Zdaję sobie sprawę że nie każdy użytkownik światłowodu Orange który korzysta z GeforceNow i jest niezadowolony z wysokiego pingu serwera w Warszawie wypowie się na tym forum, bo osobiście musiałem podjąć pewien wysiłek aby utworzyć tutaj konto i zaznaczyć ten problem, więc to że wątek nie będzie jakoś super rozwijany nie będzie znaczyło że problem nie istnieje, ale mimo wszystko liczę na wasze zaangażowanie. 

 

Z poważaniem Jacek


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 45
  • 0

Orange problem z pingiem na nowym serwerze w Polsce do Geforce Now

@jacek311 
Jak pisałem dziś z konsultantem, czytał ten drugi temat o problemie GFN, to on sam napisał, że prześle do  weryfikacji do techników, poprosił o numer telefonu by przesłać informację zwrotną. A potem chwile coś jakby próbował pisać i nagle zmienił front, bo napisał, że szuka jakiegoś rozwiązania, do tego zaproponował płatną asystę, napisałem, że nie, bo wina nie jest po mojej stronie, on napisał, że poszuka jeszcze czy coś może zrobić i potem po 2 min czat się rozłączył, nie wiem czy to on rozłączył czy coś się popsuło i czat sam się rozłączył.

Ale mam dziwne wrażenie, że jakby pytał się "góry" co zrobić i dostał informację zwrotną typu, że ma nie zawracać gitary technikom.
Bo najpierw sam zaproponował, że prześle do dalej, by zajęli się  tą sprawą, czyli to o co nam chodzi i o czym Ty piszesz, a potem nagle jakby o tym zapomniał i mogłem wziąć płatną asystę o której przedtem nie było mowy.

Więc mam dziwne wrażenie, że oni nie chcą tego naprawić ani nawet się tym zająć.

Nie wiem, może to tylko wrażenie, a może coś w tym jest.

Bo najpierw konsultant sam zaproponował, że prześle to do techników, by zbadali sprawę, czyli jakby rozumie, że problem jest głębszy, a potem nagle pisze, że albo płatna asysta albo mogę napisać  temat tutaj, czyli tak jakby zaczął  twierdzić, że problem leży po mojej stronie, bo technik przychodzi jak coś jest nie tak po mojej stronie. Coś podejrzane to jak dla mnie.

Potem napisałem jeszcze raz, jakaś konsultantka się zapoznała z tym co już pisałem i napisała, że Orange nie gwarantuje pingów, czyli jak dla mnie napisała, że Orange nie bierze odpowiedzalności za to jakiej jakości oferuje łącze, czyli możesz mieć i 100 ms pingu i to wciąż jest okej i również ta sama śpiewka czyli płatna asysta.

Serio bardzo dziwnie to dla mnie wygląda, szczególnie ta nagła zmiana stanowiska pierwszego konsultanta z "prześlę to do techników" na "szukam innego rozwiązania oraz mogę wziąć płatną asystę"

Ale nie wiem, może to tylko moje wrażenie, choć mimo wszystko jest to dla mnie dziwne.

I stąd póki co mam wrażenie, że Orange nie za bardzo chce się tym zająć. A problem pewnie występuje od dawna.

Zresztą od sporej ilości czasu mam też problem z utratą pakietów.
Generalnie najczęściej są jakieś drobne utraty, ale bywa i tak, że potrafi mocno chrupnąć.
A był okres, że praktycznie nie dało się grać, bo przez 2 min gry licznik nabijał 20 000  utraty pakietów i do tego jeszcze utratę klatek w ilości z 15 000, ping skakał do 1000 ms.
Tu udało się to naprawić resetem modemu, ale utrata pakietów wciąż występuje albo niezauważalnie, albo z drobnymi chrupnięciami.

Problem utraty pakietów też zgłaszałem i też do tej pory nikt z tym nic nie zrobił poza resetowanie modemu co jedynie pomogło raz jak miałem tak ogromne utraty pakietów.

Chciałbym by Orange to naprawił, ale po tej rozmowie z konsultantami, to mam wrażenie, że oni raczej nie mają w planach się tym zająć i myślą, że problem leży po stronie użytkownika.

Bo rozumiem jakby tylko ja miał ten problem, ale jak widać i jak Ty piszesz całe fora piszą o tym problemie, a konsultant jedyne dwa rozwiązania jakie ma to płatna asysta( czyli podejrzenie problemu po mojej stronie), forum, które konsultanci czytają, ale jak widać chyba nie do końca coś z tego wynika.

No ale mimo wszystko jestem dobrej nadziei, choć z tyłu głowy mam jednak myśl, że to może być złudna nadzieja, bo u mnie problemy z utratą pakietów zaczęły się 2 lata temu może i są do tej pory w mniejszej lub większej skali, a kiedyś nie miałem żadnych problemów tylko GFN chodził jak żyleta, licznik w ogóle praktycznie nie pokazywał utraty pakietów, albo czasami jakieś kilka może, ale to czasami.
A obecnie przy optymistycznym wariancie to nabija mi kilkaset utraty pakietów, przy mniej optymistycznym kilka tysięcy i to w dość krótkim czasie.

Początkowo myślałem, że to może Nvidia ma problem z serwerem, bo faktycznie był okres, gdzie mieli jakieś tam problemy, ale to też było dawno temu.
A  tu nowy serwer i 41 ms pingu, więc teraz widać, że wszystkie te problemy, to jednak są po stronie Orange, a nie mojej czy Nvidii.

Moja umowa kończy się w maju 2025, więc jak do kwietnia tego nie zrobią, to mówię papa.
Konkurencja jest, Orange nie ma monopolu na internet.

Ale tak poza GFN, to tak Orange działa okej. Prędkości praktycznie zawsze maksymalne, większe awarie są sporadycznie i to bardzo sporadycznie, więc tu narzekać nie można.

Gdyby ogarnęli pingi, utraty pakietów, to wtedy byli by numer 1, biorąc pod uwagę, że oferują do tego jeszcze internet 8Gb/s.

No ale jak oficjalnie twierdzą, że Orange nie gwarantuje klientom dobrych pingów, no to cóż, sami się przyznają, że ich to nie obchodzi czy ty masz 20 ms pingu czy 60 ms.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 26
  • 0

Orange problem z pingiem na nowym serwerze w Polsce do Geforce Now

Ja odpowiem Ci bardzo krótko: osoba która wyeskaluje ten problem wyżej powinna dostać odznaczenie pracownika roku plus podwyżkę i awans, bo raz że będzie widać że się stara i rozumie problem, a dwa że tutaj naprawdę mówimy o dbanie o zadowolenie klikudziesięciu czy nawet kilkuset tysięcy polskich użytkowników GeforceNOW więc myślę że najważniejsze jest tworzenie jak największej liczby postów na ten temat, tak aby problem został rzeczywiście zauważony i przekazany do coraz wyższych szczebli technicznych Orange. 

 

I jasne, mogę mieć za 5 minut ping na poziomie 4 ms używając oprogramowania cloudflare, ale tutaj nie o to chodzi, bo chciałbym mieć po prostu czysty ping 5-10 ms bez wspomagania się aplikacjami.

 

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13791
  • 56714
  • 681

Orange problem z pingiem na nowym serwerze w Polsce do Geforce Now

To dla uściślenia, gracie na....i połączenie z Funboxem po kablu ethernet? 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 45
  • 0

Orange problem z pingiem na nowym serwerze w Polsce do Geforce Now

@jacek311 No i tak jak pisałem ten pierwszy konsultant chciał to zrobić, tylko potem przez chwilę nic nie pisał, może z 2 minuty potem pisał, przerywał, pisał, przerywał(pokazywała się ta chmurka " ... pisze ...." i to tak pojawiało się, znikało, a potem nagle wypalił, że szuka rozwiązania i potem już gadka była tylko o płatnej asyście i forum, a o puszczeniu tego wyżej do techników już nie było mowy.
Oczywiście nie wiem czy mam dobre przypuszczenia co się stało, czy co, ale wygląda to jak wygląda, gość chciał ale albo mu nie pozwolili, albo nie wiem co.

Bo pisałem mu o tym temacie na forum, napisał mi, że go właśnie czyta, więc gość zrozumiał chyba o co chodzi, bo po tym właśnie jeszcze zadał kilka pytań i powiedział, że prześle to do techników i poprosił o numer telefonu, by przesłać mi odpowiedź zwrotną i potem było to co pisałem wyżej tutaj w 1 akapicie, nagle przestał pisać, potem ciągle się pokazywała chmurka, że coś pisze na klawiaturze, trwało to może z 3-4 minuty i potem zmienił jakby w ogóle stanowisko na temat tego problemu, że jakby to było po mojej stronie i stąd zaoferował płatną asystę.

Próbowałem z Cloudflare.
Tak mam wtedy 5 ms, ale utrata pakietów skacze jeszcze mocniej i wtedy zaczyna się jazda z przycinaniem przez tego Cloudflare. Więc może ping jest niższy, ale GFN wtedy zaczyna działać niestabilnie, jeszcze bardziej niestabilnie niż bez Cloudflare. Więc mimo wszystko VPN i GFN nie działa razem dobrze mimo, że obniża ping.

Przy boosteroid i włączonym Cloudflare, to apka w ogóle się zacina, dopiero jak wyłącze Cloudflare, to apka boosteroid się odwiesza, więc boosteroid w ogóle nie współpracuje z Cloudflare.



Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 45
  • 0

Orange problem z pingiem na nowym serwerze w Polsce do Geforce Now

@agat13  tak i to na nowych kablach ethernet pod sieć 10Gb/s nawet, bo jak kupiłem by wymienić stare kable gdzie wtyki już się gdzieś powyłamywały i też były za krótkie trochę, to wziąłem już kable pod 10Gb/s w razie gdyby mi strzelił pomysł, by kiedyś tam sprawić sobie taki internet( nie wiem po co, ale no).
Zresztą cenowo wcale te kable nie były droższe, więc to i tak było bez różnicy.

Więc tak po kablu, na nowych kablach, na kablach na wyrost pod obecne prędkości. 😄

Może to nie są jakieś kable premium niewiadomo jak profesjonalne. To po prostu kable kupione w X-komie, no ale to akurat nie ma znaczenia. 
Kabel jak kabel, przy takich długościach to nie ma znaczenia.
Gdybym ładował to na 100m, to tak wtedy już by miało znaczenia czy to kabel za 5 zł czy za 500 zł. Ale przy takich małych długościach, to kabel jest równy kablowi i o ile nie ma wad produkcyjnych, to nie ma znaczenia czy się weźmie kabel tej firmy czy innej.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 26
  • 0

Orange problem z pingiem na nowym serwerze w Polsce do Geforce Now

Tak. U mnie funbox 3.0, kabel Ethernet i łącze 1 gigabit.

 

Siedzę w temacie GeforceNow od może 2-3 lat więc optymalizacja GeforceNow pod kątem jak najpłynniejszych doznań z grania to moje hobby a serwer GeforceNow w Warszawie wydawał mi się być ostatnim ogniwem którego brakuje do super płynnego działania tej usługi, ale tak się niestety nie stało i nadal lepiej łączyć mi się z Frankfurtem (ping 25) a Warszawę gdzie praktycznie mieszkam narazie omijać (ping 42).