Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange-kiepski do gier online ;/

Anonim

Nie dotyczy

Orange-kiepski do gier online ;/

@Flocc Jeśli będzie to działało na tej samej zasadzie co Netia w BSA, to będzie w 100% routing T-Mobile od pierwszego hopa. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Orange-kiepski do gier online ;/

Ja tam jakoś nie jestem przekonany do tego T-mobile. Moim zdaniem będzie prawie to samo, z tą różnicą że T-mobile będzie się peerował w Polsce 😉 Być może to zasadnicza zaleta...

 

Na świat też będzie wszystko szło przez Niemcy, pewnie zapchanymi węzłami deutschetelekom. Naprawdę wierzycie że nie dadzą Polakom najniższych priorytetów w sieci?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Orange-kiepski do gier online ;/

@Flocc oni tylko skorzystają z infrastruktury Orange, routing będzie ich.

 

Tutaj macie routing T-Mobile po sieci 4G, kiedyś @Anonim to wklejał, to jego zrzut, może zrobi jakieś testy jak zobaczy jego wskazanie w tym poście.

 

Szkoda, że ucięte, ale jak widać, 17-19ms na wyjściu z Warszawy, ma 37/44ms w Niemczech i to po sieci 4g, więc każde zawahanie sygnałem może generować opóźnienie, więc można liczyć, że za granicę do niemcorów mają około 20ms. Na światłowodzie powinno to być bardziej stabilne. To akurat jest trasa do amerykańskiego serwera.

 

Tu macie do vodafone przez sieć 4g:

 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Orange-kiepski do gier online ;/

Co z tego ze orange ma TPIX jak nikt do niego z powaznych operatorow nie nalezy. Kazdy jest w PLIX i caly ruch w orange wyglada tak PL>DE>PL

Anonim

Nie dotyczy

Orange-kiepski do gier online ;/

Cześć, dzisiaj z czystej ciekawości chciałem sprawdzić, jak to wygląda jeśli chodzi o serwery CS:GO do Matchmakingu  w Polsce (czyli te oficjalne Valve). Z racji, że wszystko ostatnio działa u mnie dobrze byłem mega pozytywnie nastawiony do tego, jaka trasa jest wyznaczona dla pakietów i połączenia z serwerami.

Jednak to co zobaczyłem, wręcz wprawiło mnie w osłupienie - jestem zszokowany 😮 

Wcześniej czytałem w wątkach, że trasa szła przez Telię w Warszawskim węźle Orange, jeśli dobrze zrozumiałem a teraz trasa wygląda tak:

 


Tracing route to 155.133.230.20 over a maximum of 30 hops

1 <1 ms <1 ms <1 ms funbox.home [192.168.1.1]
2 3 ms 2 ms 2 ms war-bng1.tpnet.pl [80.50.18.26]
3 2 ms 1 ms 3 ms war-r1.tpnet.pl [80.50.18.25]
4 2 ms 2 ms 2 ms war-r2.tpnet.pl [194.204.175.62]
5 27 ms 22 ms 21 ms ae102-10.ffttr7.frankfurt.opentransit.net [193.251.248.153]
6 23 ms 22 ms 22 ms ffm-b4-link.telia.net [62.115.155.28]
7 36 ms 38 ms 38 ms ffm-bb4-link.telia.net [62.115.120.7]
8 36 ms 38 ms 38 ms war-b1-link.telia.net [62.115.135.189]
9 44 ms 46 ms 46 ms valve-ic-333070-war-b1.c.telia.net [62.115.11.23]
10 39 ms 42 ms 42 ms 155.133.230.20

Trace complete.

 

Trasa wychodzi z Warszawy do Frankfurtu do opentransit, potem wchodzi do Telii we Frankfurcie aby wrócić do Telii w Warszawie - zastanawiam się, jak to działa? 

Mi osobiście to różnicy nie robi, bo MM nie gram - ale z ciekawości odpaliłem i ta trasa jest mega dziwna - jeszcze rozumiem Opentransit do innego węzła, ale po co do Telii we Frankfurcie jak jest styk z Telią w Warszawie? 😮 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Orange-kiepski do gier online ;/

Tak to wyglada jak sie chce oszczedzac na klientach i caly ruch do polskch serwerow idzie przez niemcy - bo taniej. Logiki w orange szukac na próżno.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Orange-kiepski do gier online ;/

@Anonim   Nie ma takiej drugiej sieci w Polsce (a i na świecie próżno szukać) która tak puszcza pakiety. Mimo wszystko i tak znajdą się osoby które powiedzą że Orange wcale nie jest najgorsze do gier....


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Orange-kiepski do gier online ;/

@Anonim cały czas ta trasa tak idzie już od dawna. I zamiast 2-3ms, masz 40ms.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 20
  • 0

Orange-kiepski do gier online ;/

Jeszcze gorsze niż wielkość pinga, są anomalia związane z fatalnym routingiem. W Polsce na pingu 30ms gra się jakby było 80ms. Wykres pinga gładki, a zmulone na maksa. Wchodzisz na serwer zagraniczny. Ping wyższy. ok 45ms, opóźnienie mniejsze niż w Polsce na 30ms, ale z kolei strasznie warpi, skacze, nie do gry. Masakra.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 45
  • 13
  • 0

Orange-kiepski do gier online ;/

Ja mam swiatłowod 1 gb i poprostu nie da sie grac w fife Odradzam Orange Swiatłowod to jest wielka sciema. To dziala na takiej zasadzie ze masz piekna autostrade z 4 pasami i zachwile widzisz korek bo byl wypadek i jedziesz 20 km/h tak dziala swiatłowod technologia nie dostosowana do mozliwosci. Zle konfiguracje modemow, przeciazene łacza. (wysoki Ping i Utrata pakietów to ten wypadek) i muli sie net. 

np jak gram w fife przez kabel oczywiscie to w pewnym momecie gra coraz bardziej zwalnia w 50 min meczu pilka nie dolatuje do zawodnika- czy to jest normalne??? to jest chore na maxa 

Przechwytywanie1.PNG

 a taki mam skok do 800ms co jakis czas 🙂