Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange-kiepski do gier online ;/


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Orange-kiepski do gier online ;/

@w4rb1rd 

nic tu nie ma ewidentnego....kolega @Greg80 powinien uruchomić FIFA na PC żeby wykluczyć problem z konsolą


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 45
  • 13
  • 0

Orange-kiepski do gier online ;/

Wydaje mi sie ze kabel jest walniety albo lacze bo przy 1 wezle ping skacze do 800ms

Przechwytywanie1.PNG

 pozniej jak laczy sie z serwerami telia.net to ping jest zajebisty 20 ms


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Orange-kiepski do gier online ;/

@Greg80 

generalnie już kiedyś pisałem Ci ze masz bardzo dobry średni ping i żadnych utraconych pakietów czyli packet loss, możne być jakiś problem z konsolą, kablem połączeniowym albo gniazdem, zagraj na swojej konsoli w jakąś inna grę sieciową z większą ilością graczy i będzie więcej wiadomo! Grając w samą FIFA nic już więcej nie ustalisz, trochę się dziwię że nic nie piszesz jak inne gry sieciowe działają Ci na konsoli 😞

A próbowałeś w ogóle odinstalować FIFA z konsoli i jeszcze raz zainstalować?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 17
  • 76
  • 0

Orange-kiepski do gier online ;/

Dołączę się w temacie. Myślałem, że mając Orange światłowód mam najlepsze możliwe połączenie i lepiej się nie da. Dopóki syn nie zaczął irytować się przy rozgrywkach w sieci w CS i innych grach na Steam. Zapytałem o co chodzi i odpowiedział, że ma dwukrotnie wyższy ping niż koledzy mieszkający 300 metrów dalej na necie z Inea, chodziło o wartości 60 i 30 ms. (Dodam, że komputer jest podłączony na LAN). Zgłębiłem temat i znalazłem potwierdzenie tego faktu, ku mojemu zaskoczeniu, w linku udostępnionym przez sam Orange w sekcji Orange Love Gamers. Opisana jako jedna z wielu zalet w/w usługi, tj.  najmniejsze możliwe opóźnienia na przykładzie gry League of Legends. 

1Zrzut ekranu_2020-04-15_024452_lagreport.euw.leagueoflegends.jpg

 Najgorzej, że z tego co czytam, to w tym temacie Orange stoi w miejscu od lat. Konkurencja póki co w Wielkopolsce zapewnia lepsze łącza i każdy gracz będący w jej zasięgu nie będzie się zastanawiał z kim podpisać umowę . Lubię Orange i jestem klientem od lat ale przy końcu umowy wezmę pod uwagę sugestie młodego pokolenia bo to ono najwięcej korzysta z łącza i ono zdecyduje. W obecnych czasach nie można sobie już pozwolić na niedostrzeganie potencjału rynku gamingowego.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 45
  • 13
  • 0

Orange-kiepski do gier online ;/

Dokladnie zgadam sie, czasy sie zmieniaja a orange nic nie robi zeby gry chodzily lepiej online. Tez lubie orange, ale do gier sie nie nadaje. Mialem wczesniej upc, zrezygnowalem wlasnie z myslą o grach, że jak bedzie swiatlowod to bedzie wszystko smigac niestety tak nie jest. Jestem osoba kolo 40l i czasy torrentow raczej minely, nikt juz nie patrzy zeby sciagac film 700mb w 30 sek. Teraz liczy sie rozgrywka online niski ping i dobra konfiguracja z serwerami. Wydawalo mi sie, ze Orange stara TPSA, ma rozbudowana infrastrukture sieciowa i ze taki np. upc korzysta z ich uslug. Mam nauczke ze do gier swiatlowod to puste slowo ktore nic nie znaczy przy 1 gb mam taka zamule ze jak gram w gre fifa to pilka nie dolatuje do zawodnika, a ze gram tylko w ta jedna gre to mam mega dol ze zaufalem  Orange Love Gamers. Piotr93 tak niestety to wyglada mozna tylko czekac az umowa wygasnie, albo walczyc o zwrot kosztow. DoTv i tel jest ok, ale jestli chodzi o internet czuje sie oszukany.  

Anonim

Nie dotyczy

Orange-kiepski do gier online ;/

Odpowiem - i tak, i nie. 

W Orange wielokrotnie jest ping nawet niższy niż u innych dostawców. 

Bo są bezpośrednie styki - np. Valve, Blizzard, Riot etc. 

Jest jeden ogromny minus Orange - ale nie uważam, że problem jest na tyle irytujący, mianowicie brak obecności w IX-ach, albo brak Opentransit w Polsce. Bo to przez opentransit idzie masa ruchu do gier - gdyby był w Polsce pingi byłyby niższe. 

@Piotr93 Czy masz włączone IPv6? Ono potrafi podwyższyć ping. 

 

A co do tego, że Orange stoi w miejscu ciężko sie zgodzić - co i rusz odpalają bezpośrednie styki - np. Facebook szedł Telią gdzieś tam, a teraz idzie bezpośrednio przez opentransit. I tak jest z wieloma innymi serwisami, grami. 

Tylko największa bolączka to to, że nie ma opentransit w Polsce (co jest głupie, to fakt) - więc praktycznie większość ruchu idzie przez zagranicę, dlatego pingi są wyższe. 

Ale może Orange coś z tym zrobi 😉 

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Orange-kiepski do gier online ;/

@Anonim 

a po co w Polsce Opetransit? Przeciez to siec Orange Tier1....wystarczyloby zeby Orange wymienial sie w wiekszym stopniu ruchem w Polsce z innymi operatorami...w IXach albo bezposrednio...Opentransit nie ma tu nic do rzeczy 🙂


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 45
  • 13
  • 0

Orange-kiepski do gier online ;/

Mam IPv4 ale to raczej nie ma wplywu, na to co dzieje sie u mnie z gra FiFA . Moze to opisze: kiedy lacze sie bezposrednio z przeciwnikiem jest pokazany grafik ile mam kresek zielonych jak jest 5 to jest super a obok ms ogolnie mam 25 i jest super . Polaczenie wyglada na idealne 5 zielonych kresek male opoznienie w ms , ( w testach sygnalu easo.ea.com wyglada nawet ok przedzial pingu wyglada 40 do 60 ms czasem skacze na 1 wezle do 600 ms ale sredni ping jest 10ms. Ale w samej grze wyglada tragicznie Tzn kiedy rozpoczynam mecz zawodnicy biegaja coraz wolniej, mam wrazenie jakby nie byly wczytywane ruchy zawodnikow (mikro ruchy) ale to jest pikus najgorsze jest to ze zaczynaja mi biegac jak w smole, czasem nie moge zrobic obrotu 60 stopni wszystko jest opoznione, nawet jak wypuszczam pilke to po 2 sek rusza sie zawodnik do pilki, podania sa zapamietane, jak mialem duzo wczesniej ustawiony inny kierunek na galce i tam leci pilka.. To tak wyglada jakbym gral kolkami w smole nie ma wczytywanych informacji dla zawodnikow. Ten sygnal gdzies bladzi albo jest utrata pakietow . Poczatkowa faza polaczenia jest idealna w czasie meczy praktycznie wszysko siada w 60 min meczu pilka nie dolatuje mi do zawodnikow. Nie wiem gdzie jest problem. I to jest tak w kazdym meczu , nie mam tak ze czasem mam lepsze polaczenie albo gorsze ciagle mam zamule .Macie jakies pomysl, co moze byc przyczyna tak zlego polaczenia??

 

Anonim

Nie dotyczy

Orange-kiepski do gier online ;/

@pawel__b Nie znam sie na tym aż tak bardzo, ale mi sie wydaje że jakby dali w Polsce opentransit to i styki z innymi operatorami byłyby w Polsce - chociaż tu serwery musiałyby być w Polsce... więc faktycznie jest tak jak mówisz - mógłby być jakiś IX 😉 

 

@Greg80 To nie wiem. U mnie problemów z FIFA nie ma - były na początku epidemii a juz jest w porządku. 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 3
  • 0

Orange-kiepski do gier online ;/

Nie zgodzę się. Mam internet tle dla domu prędkość 80mb/s mi wyciąga. Gram na switchu i wiecznie wywala mi internet albo zamula jak chce brać udział w rozgrywkach grupowych i nie mam możliwości do nich dołączyć