Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13028
  • 53499
  • 621

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

@Cwaniak W opisie tego czarnego na markerze jest określone, że to żelowany 🙂

Znalazłem to: KABEL SKRĘTKA UTP Cat. 5E ŻELOWANA PE + GRATIS (5901721544222) • Cena, Opinie 6560243699 • Allegro.p...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 60
  • 154
  • 0

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

Dzisiaj ten czarny pociągnę z góry dachu, bo tam wisi sobie po zdemontowanej antenie i pokaże jak w środku wygląda. Może będzie się nadawał, żeby go przeciągnąć z tej skrzynki. Mówisz, że tym siwym wszystko robią monterzy? outside też kładą ten siwy, co miałem w mieszkaniu? podejrzewam, że to lipa? 

 

 

Jeszcze chciałem się zapytać, jak wezmę dodatkowo telewizję w pakiecie, to wpłynie to na jakość internetu, przeplot? bo w ofercie jest za darmo, nawet podejrzewam, że nie będę używał. Wiem, że w trakcie korzystania z telewizji będzie ping 500ms, ale chodzi mi, czy jak biorę pakiet z telewizją, to orange nic tam nie zmienia dodatkowo na linii? Lepiej brać sam internet? telewizja jest za darmo, ale nie musze jej brać, jak coś psuje w ustawieniach

 

 

Zapytać nie kosztuje, a warto zasięgnąć opinii od ludzi co się znają na tym, https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/kable-do-komputera/przewody-komputerowe/patchcord-kat...

Taki kabel będzie dobry do podłączenia funboxa z kompem w domu? O co chodzi z tym ekranowaniem? 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13028
  • 53499
  • 621

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

@Cwaniak TV przy ADSL zabiera prędkość z netu. Współdzieli łącze.  IPTV to około 8Mb/sek, a więc z 10Mb/sek całej usługi zostaje tylko 2 na net...przy TV HD. To transmisja strumieniowa, więc może generować problemy przy mało stabilnym łączu.

Kabel ethernet musi na markerze mieć opis kat5E. Ekranowany będzie lepszy..


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 60
  • 154
  • 0

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

Chodzi mi bardziej o to, czy nawet jak nie będę używał tego TV, czy to pogarsza łącze, orange zmienia coś przy braniu pakietu z telewizją na centrali? jakieś ustawienia dodatkowe na linii? Generuje to dodatkowe problemy przy VDSL/ADSL? jak tego nigdy nie będę używał? Jak za darmo, to nóż może kiedyś się przydać, ale jak to ma dodatkowo mieć jakiś narzut przy stabilizacji łącza na początku, to wolę nie brać tego

 

 

Co do kabla, jak wyjdzie, że będzie to kat6 to lipa?  do ADSL/VDSL musi być kat 5e?


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1682
  • 8288
  • 64

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

@Cwaniak Od FB do komputera kładziesz gotowy patchcord kategorii 5e bez ekranu (będzie elastyczniejszy). LANBERG jest OK.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13028
  • 53499
  • 621

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

@Cwaniak Według mnie ustawień dodatkowych pod kątem pogorszenia jakości nie ma. Trzeba mieć jednak na uwadze, że przy normalnym ustawieniu portu następuje stabilizacja łącza. Zmiana profilu usługi przy jakichkolwiek anomaliach na linii. Jeśli dodasz transmisję TV, to możliwość występowania takich zdarzeń będzie większa ze względu na zwiększone obciążenie łącza i portu.

Dodając Twoje autorskie pomysły z przeplotem, ja bym tego nie łączył, tym bardziej, że nie mam pojęcia czy ogólnie dostaniesz ofertę IPTV na ADSL-u


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 60
  • 154
  • 0

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

Cześć agat13

Dzwonił wczoraj do mnie monter i powiedział, że kabel jaki położą mi na zewnątrz to standardowy jaki miałem położony w domu 😕 czyli ten pewnie siwy kat5e dwu parowy tak jak pisałeś. Pytałem się o zakup lepszego, żelowanego we własnym zakresie, jednak odmówił i powiedział, że oni pracują na sprawdzonym, żeby potem nie było reklamacji czy problemów... 

Pewnie będzie to puszczone takimi uchwytami jak miałem w domu: https://abc-rc.pl/pl/products/uchwyt-do-kabli-z-gwozdziem-10mm-100-sztuk-bialy-uchwyt-przewodow-1893...

 

Czy jest jakaś możliwość taniego puszczenia tego kabla po elewacji z dodatkowym zabezpieczeniem kabla? Korytka chyba odpadają ze względu na cenę i nie wiem czy monter by się bawił w zakładanie tego.

Ostatecznie jak mi już założy ten kabel tymi uchwytami na gwoździki, to czy będzie możliwość jakoś go zabezpieczyć dodatkowo we własnym zakresie, bez odpinania tych gwoździ i uchwytów? Są jakieś patenty? 

 

-EDIT- Doczytałem, że ten kabel UTP kat.5e LSOH Madex 2x2x0,5 120ohm Pracuje w zakresie -20c do 70c, więc jak będzie w zimie mróz to jak to ma funkcjonować? 😞 

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13028
  • 53499
  • 621

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

@Cwaniak  tylko listwy lub rurki PVC ( gorzej wyglądają) . Innego sposobu nie ma. 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1682
  • 8288
  • 64

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

@Cwaniak Gwoździkami do elewacji (może nawet z ociepleniem)? Życzę powodzenia aby to się trzymało.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 154
  • 547
  • 0

Orange ADSL2+ 10/20Mbs Ping

Możesz też zrobić tak w rurki elektroinstalacyjne fi16 wpuścić kabel jednocześnie wpuszczając w nie piankę (bardzo wolno i ~tak min, lub bez pianki jak możesz to wpuścić w izolację) na końcach sil+żyw EPO i żadne paskudztwo nie przejdzie 😉

To opcja nie do zajechania ale i kabel raczej do odzysku nie pójdzie. Ale ogólnie to prawie nikt się w to nie bawi widziałem dziesiątki instalacji gdzie jedyna "zabezpieczenie" to była linka nośna i działają do dziś (najstarsze >10r przy -30°C bez problemu działało na pełnej prędkości) bez żadnej awarii po drodze. Przy rurce w izolacji masz ewentualną możliwość łatwego przejścia pod lepszy kabel lub swiatło (jeśli tylko będziesz pamiętał o promieniu zag.). Taki luźny wpis