Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange światłowód do gier


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 47
  • 15
  • 0

Orange światłowód do gier

"Mają inne widełki" to znaczy?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 146
  • 184
  • 0

Orange światłowód do gier

@Łukasz18  Cześć, to ja, popularny owoc 😄

 

Ogólnie z moich doświadczeń i innych ludzi - masówki w Polsce są takie same. Netia, Orange, T-Mobile - wszędzie są problemy, tylko nazwy sieci są inne. Jak nie masz nic lokalnego to w grach może być różnie. Sam wiele lat byłem u lokalnego (nie tak małego, ale mimo wszystko to nie masówka) i było super, w grach zero problemów i to na miedzi wiele lat temu. Pewna osoba z tego forum z którym miałem kontakt poprzez steama narzekała na netię, zmieniła na lokalnego i problemy z wysokimi pingami zniknęły, jest git. Pewnie nie wszyscy lokalni to cudo, ale i tak powinno być lepiej niż u masówek.

 

Niestety u mnie nic lokalnego teraz nie ma, więc byłem skazany na Orange, teraz na T-Mobile. Ostatnio i tak prawie nie gram online bo ogrywam gierki single player (Beyond - Two Souls, Civilization 6, Detroit: Become Human i inne) więc nie frustruję się pingami i lagami. Stąd prawie nic nie piszę ostatnio 😄

 

Grać online nie mam na razie ochoty, mam dość nerwów odnośnie ''ja mam skoki po 200 ms i lagi, a przeciwnik stabilne 40 ms i brak lagów".

 

Jeśli nie masz nic sensownego to bierz Orange, lepiej przecież i tak nie będzie. Minus Orange to taki, że połączenia PL-PL często lecą przez Niemcy, i zamiast 10 ms masz 50. Ogólnie chyba coś tam poprawili jeśli chodzi o połączenia poza Polskę, więc jeśli nie trafisz na jakiś niższy priorytet albo pechową pulę IP to nie powinno być tragedii.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange światłowód do gier

@Łukasz18: widełki dla nowych umów na ten moment.

Orange

orange.PNG

 

TM

tm.PNG

PLUS (na żółto - wg mojej wiedzy sprzedaż nieaktywna,wewnętrzna; reszta dla innych)

plus.PNG

 

Tak naprawdę to są detale które i tak ciężko egzekwować. Tak samo przelicznik między 1MB a 1kB i między 1MB a 1GB jest liczony jako 1000, a nie po informatycznemu jako 1024.

 

Dla innych firm wygoogluj już sobie sam.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 47
  • 15
  • 0

Orange światłowód do gier

Dziękuję za odpowiedź Panie "Bananie" 😂, chciałbym się zapytać, czy da się w jakiś sensowny sposób rozwiązać problem z pingami za pomocą vpn lub czegoś innego? Ostatnio też czytałem opinie że jedni mają ping w grach 10ms inni że 1000ms, więc od czego zależy ze jedni mają tak a drudzy tak?

 

Do września pewnie się jeszcze pozmienia, ciekawie wyglądają te oferty, ale po co komu 300/50 z Orange jeśli ping jest za wysoki 🙄

 

________________

* Posty zostały scalone zgodnie z netykietą - moderator Kinga


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange światłowód do gier

Nie wszyscy klienci potrzebują ping. Inni sobie radzą z vpn.

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 47
  • 15
  • 0

Orange światłowód do gier

A mogę wiedzieć co VPN daje w kwestii pingów?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange światłowód do gier

To, że jeśli ping przez Orange masz powyżej 100 ms, to możesz go niekiedy nieco skrócić. Na próbuję sugeruje sobie kupić na allegro jakiś współdzielony vpn różnych dostawców za parę złotych - nie każdy serwer i nie każdego dostawcy do od razu lepszy wynik. Ale można niekiedy znaleźć niszę i będzie ciut lepiej niż bezpośrednie połączenie. Oczywiście o ile dana gra pozwala na granie przez VPN (bo niektóre mają blokady).

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 47
  • 15
  • 0

Orange światłowód do gier

Gra, w którą zawsze gram nie blokuje VPN ale kto wie ile on zniży ping 😐


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 146
  • 184
  • 0

Orange światłowód do gier

@Łukasz18  Ale niekoniecznie musisz mieć aż tak zły ping na Orange. Pisałeś że interesuje Cie Frankfurt, a Orange ma tam swój opentransit i może nie będzie źle. Nawet ping może być poniżej 30, a to już uważam za super rezultat.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 47
  • 15
  • 0

Orange światłowód do gier

Bardziej uważam że u mnie ping będzie wysoki i mam zero nadziei na to że będzie 10 albo cuś w tym stylu, ponieważ mieszkam na wsi 🙄 ale skoro orange może sobie poradzi we frankfurcie to może rzeczywiście ping będzie niski, ale jak piszę, po opiniach których się naczytałem moja wiara w dobre pingi Orange zmalała, ale się wszystko okaże za 3 miesiące.