Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange światłowód do gier


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 47
  • 15
  • 0

Orange światłowód do gier

Cześć, po wrześniu będzie u mnie możliwość podłączenia się do internetu światłowodowego od Orange, czytałem wiele opinii i są dość negatywne, jedna część pisze że działa im świetnie i pingi są niskie a inni zaś że pingi są wysokie na poziomie nawet 100ms. Więc moje pytanie brzmi, czy Orange światłowód nadaje się do gier typu Fortnite, Valorant, GTA itp i czy ktoś gra w te gry i może mi wystawić opinie na temat tego światłowodu. Z góry dziękuję 😉

 

Liczę na pomoc, ponieważ bardzo zależy mi na niskich pingach a ten światłowód to jedyne dobre co u mnie będzie.

69 ODPOW. 69

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Orange światłowód do gier

W jakiej miejscowości mieszkasz? Jakie województwo?

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 47
  • 15
  • 0

Orange światłowód do gier

Moja miejscowość to Niwica, mała wieś z 300 mieszkańcami a województwo to Lubuskie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Orange światłowód do gier

Tam zwykle problemów z trasami międzynarodowymi jest mniej niż w łódzkim. Sugeruje wzięcie oferty bez lojalki.

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 47
  • 15
  • 0

Orange światłowód do gier

Czyli jakieś problemy z pingami mogą występować, tak? Niestety chyba tak kolorowo jak myślałem nie będzie 🙄, jeśli mogę zapytać oferta bez lojalki w jaki sposób mi pomoże?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Orange światłowód do gier

Nie będziesz związany z umową na 2 lata. Jak Ci się oferta danej firmy nie spodoba - możesz wybrać inną. Z tego co widzę, to u Ciebie światłowód będzie robiony jako projekt POPC - zatem też inni operatorzy będą mogli skorzystać z infrastruktury. Ale też u każdego bywa nieco inaczej.

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 47
  • 15
  • 0

Orange światłowód do gier

A gdyby inni operatorzy korzystali z infrastruktury od Orange`a to w jaki sposób by to wpłynęło na jakość usług? Chociaż nie sądzę aby ktoś w taką małą wieś inwestował.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Orange światłowód do gier

A nie wiem czy słyszałeś o takim terminie jak BSA? https://pl.wikipedia.org/wiki/Bitstream_Access

Na terenach po POPC wielu lokalnych i ogólnopolskich operatorów działa na łączach Orange. Taki operator kupuje "hurtowo" łącza po cenach regulowanych przez UKE, więc może je taniej odsprzedać innym.

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 47
  • 15
  • 0

Orange światłowód do gier

O BSA nie słyszałem, ale przeczytałem i się dowiedziałem. Czyli jeśli dobrze rozumiem albo nie rozumiem bo też jest taka możliwość, jeśli jakiś operator kupi łącza Orange, wtedy może udostępniać własny internet?

Możliwe że coś źle zrozumiałem, przepraszam z góry za to 😐


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Orange światłowód do gier

To tak bardzo "potocznie" i kolokwialnie - tak. Np. Plus, TM, Telestrada i wiele innych firm działa w tam modelu.