Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ogromne skoki pingów i utrata połączenia (League Of Legends, Rocket League, Discord)


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Ogromne skoki pingów i utrata połączenia (League Of Legends, Rocket League, Discord)

@-brtk-  Ja jak grywam z ludźmi z zagranicy i czasem się wymieniamy pingami to wiem jak jest. Gość z Rumunii na mobilnym necie ma lepszy ping do Niemiec niż ja na światełku. Gość z Moskwy ma lepszy ping do US niż ja. Włoch ma lepszy ping do Szwecji niż ja. Dodam że mam jedynie 6-7 ms na wyjściu w Warszawie więc ping na świat powinien być NIESKAZITELNY. Już nie mówiąc o połączeniach Polska-Polska gdzie kolega ma 10 ms a ja 40 😄

 

Wiesz, jak miałem miedź Hyperionu to też miałem te 5 ms więcej niż powinienem mieć a i tak pingi były 10-20 ms mniejsze niż w Orange i brak lagów.

 

''Orange to najgorszy dostawca internetowy, w szczególności dla graczy'' - podpisuję się pod tym co napisałeś obiema rękami.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

Ogromne skoki pingów i utrata połączenia (League Of Legends, Rocket League, Discord)

Re : @Banan922 i @-brtk-  - podzieliłem się naszymi empirycznym spostrzeżeniami dotyczącymi opóźnień w użytkowanych grach po przejściu z UPC do Orange.
Nie obrazimy się, jeśli Orange poprawi routing tak, aby i w pozostałych pozycjach przeze mnie wymienionych można było osiągać opóźnienia takie jak w WoW (btw serwer Argent Dawn EU) ale nie podzielam Waszego zdania, że Orange jest najgorszy.
Dla nas, na obecną chwilę, męczące jest jedynie pełzające rozłączanie połączenia co 22h.

Edit: Z ciekawości sprawdziłem Y2Be pod kątem opisywanych problemów i ... tez nie mogę potwierdzić tego co napisałeś (wybrałem randomowy film np. Phanteks Enthoo Luxe - Obudowa z klasą - mało wyświetleń, a brak zacięć ... ).

Anonim

Nie dotyczy

Ogromne skoki pingów i utrata połączenia (League Of Legends, Rocket League, Discord)

@Azure Napisz mi na priv, dam Ci VPN'a z wpięciem do wszystkich węzłów wymiany w Polsce. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Ogromne skoki pingów i utrata połączenia (League Of Legends, Rocket League, Discord)

@Morciak  Nie zawsze zacina. Raz zacina, raz nie, problem w tym że niestety przez większość czasu filmy bez cache strasznie mulą.

 

Jak wyjaśnisz to że filmy z cache które ciągnięte są z google w Łodzi (mam tam 3 ms) to nawet 4320p buforuje dosłownie w 1-2 sekundy i nic nie zacina a długość bufora sięga 30-60 sekund? A jak film nie ma cache i idzie przez opentransit z Frankfurtu to ledwie 720p leci jak krew z nosa i zamula? Wyjaśnij. Czekam 😉

 

Po prostu wygląda na to że Orange z jakiegoś powodu woj.łódzkiemu nadało najniższy priorytet, co potwierdza dłuższa i gorsza trasa przez przeładowany peercweurope w Amsterdamie do niemieckiego Vodafone, podczas gdy woj Dolnośląskie do Vodafone.de idzie przez telię krótszą trasą.

 

Dlatego tym bardziej muszę zmienić dostawcę na takiego który nie będzie miał mojego województwa w czterech literach i przestrzegać ludzi z moich okolic przed Orange. Szkoda ze płacę za neta tyle samo co ludzie z innej części Polski...

 

''nie podzielam Waszego zdania, że Orange jest najgorszy.'' - Ok, pokażesz mi gorszy ping do IP które podałem kilka postów temu? Wątpię by jakiś dostawca w Polsce (poza mobilnymi ofc) miał gorszy ping niż ja do tych IP. Porównałem z cogentem którego wielu dostawców w Polsce używa jako główny węzeł (netia, hyperion, multimedia i wiele innych) i pingi są o 10-35 ms mniejsze. Czekam na testy dostawcy internetu kablowego z gorszymi pingami niż ja. Obiecuje że nie znajdziesz.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

Ogromne skoki pingów i utrata połączenia (League Of Legends, Rocket League, Discord)

@Banan922- nie bardzo rozumiem tą Twoją polemikę z naszymi empirycznie stwierdzonymi faktami oraz moimi odczuciami. Pierwsze - to ... fakty, a drugie ... to tak jak byś chciał mnie przekonać, że bardziej lubię śliwki od klepsydr 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Ogromne skoki pingów i utrata połączenia (League Of Legends, Rocket League, Discord)

@Morciak  Fakty są takie że Orange nie nadaje się ani do gier ani do spokojnego używania internetu. Skoro uważasz że Orange nie jest najgorszym dostawcą pod względem gier online to pokaż mi dostawce kablowego który ma pingi większe niż ja do hostów które podałem kilka postów temu. Co w tym trudnego do rozumienia? 🙂 Jeśli ja piszę że Orange jest fatalne do gier - pokazuję swoje niegrywalne pingi i porównuję z innym węzłem przez który idzie sporo tras Netii i innych ogólnopolskich dostawców. Ty mi mówisz że Orange nie jest najgorsze, więc czekam aż mi to udowodnisz. Ja Ci udowodniłem że Orange pod względem pingu u mnie jest okropne. U @Anonim też, u @Azure również, więc nie, nie jestem jedyny któremu Orange laguje.

 

Przypomnę jeszcze raz - Mam 6 ms na wyjściu w Warszawie.. a do sąsiadów niemiaszków 60 ms... wystarczy pomyśleć logicznie by wywnioskować jakim dostawcą jest Orange. 60 ms w USA to mają z Los Angeles do Chicago albo chociażby Kansas City.

 

Tutaj masz test z dzisiaj - znajomy z Macedonii, dobry i kulturalny gracz, mam trochę wolnego czasu i chcieliśmy pograć w Killing Floor ale Orange... do innych ma 50-70 ms, jedynie do mnie 100+ 🙂  Delay i mini lagi nie pozwalają na jakąkolwiek grę: http://prntscr.com/l1a6fc

Tutaj dla porównania znów Cogent - http://prntscr.com/l1a72p

oraz NTT America z którym Orange ma 'kiepski peering' i ciągle narzeka na NTT - http://prntscr.com/l1a7fi

 

KAŻDY węzeł jest lepszy od węzłów Orange. Nawet jakbyś miał radiówkę i 20 ms w Warszawie to Cogentem miałbyś 78 ms co i tak jest lepsze niż 105... 105 na miedzi 3 lata temu to ja miałem do NY albo do Kazachstanu... w Orange na światłowodzie dzisiaj mam tyle do europejskiego kraju 1100km ode mnie... cóż, grunt to się rozwijać.

 

Ping to nie fps... więcej nie znaczy lepiej 🙂 Cóż, muszę zacząć korzystać z vpna. I lagi znikną, i youtube przestanie lagować i nagle net wróci do normalności... tylko jak ludziom opowiem że mając światłowód jestem zmuszony używać vpna to pomyślą że Polska to dalej komunistyczny kraj, lol.

 

Bez odbioru.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

Ogromne skoki pingów i utrata połączenia (League Of Legends, Rocket League, Discord)

A Ty @Banan922 dalej nie umiesz czytać ze zrozumieniem - ja napisałem o NASZYCH doświadczeniach, które nie pokrywają się z Twoimi.

W jednym z moich poprzednich postów wypisałem różnice in plus oraz in minus przy różnych grach po przeniesieniu usług z UPC do Orange. Dla nas Orange, jako medium internetowe, jest in plus. Leżą u nich inne kwestie, ale nie mają wpływu na pingi. Ani nasze ani Twoje.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Ogromne skoki pingów i utrata połączenia (League Of Legends, Rocket League, Discord)

A ja jakoś nie wyobrażam sobie przejścia z UPC do Orange w tym momencie jeżeli chodzi o gry. Gram ze znajomym co ma światło od Orange i mimo, że mam na starcie +5msa, to mam mniejsze pingi za granicę od niego i on ma utraty pakietów w najmniej oczekiwanych momentach.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Ogromne skoki pingów i utrata połączenia (League Of Legends, Rocket League, Discord)

@Morciak  A jak długo testowałeś światłowód? Sam pisałeś że tylko przez krótki okres czasu. U mnie też na początku było spoko. Piszesz do użytkownika który siedzi już na tym badziewiu Orange prawie 2 lata, zmuszony brakiem alternatyw. Nie porównuj kilkudniowych testów do okresu 22 miesięcy.

 

Tu masz niepodważalny dowód na to jakie wyjścia na świat ma Orange. Warszawa 7 ms i w miarę stabilnie, a kraje sąsiadujące? Zobacz: http://prntscr.com/l39tml

 

Orange w Polsce jest szybkie (gdy pakiety nie wychodzą z kraju), nawet do Białegostoku 500km ode mnie mam 10 ms na speedteście, a na świat zwalnia masakrycznie. Problem leży w Orange, tylko i wyłącznie. Kiedy to naprawią? Raczej nigdy. Zapamiętajcie - nawet za 5 lat będzie tu pełno tematów o kiepskich pingach i packetlossie, ale wtedy będzie to wyglądało nawet śmieszniej bo pewnie prędkość podskoczy do 2 - 5gbps 😉 5gb światłowód i 60 pingu do Słowacji 😄

 

Just Orange.

 

Btw: Na Hyperionie miałem 18 ms do Bratysławy i jakoś Hyperion umiał wysłać pakiety z Warszawy prosto do Słowacji. Jakim cudem? To istny cud bo Orange nigdy tak nie będzie umieć. W Orange jest 60 ms bo wycieczki pewnie do Szwecji, Niemiec albo Anglii...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Ogromne skoki pingów i utrata połączenia (League Of Legends, Rocket League, Discord)

https://www.youtube.com/watch?v=lLdrd4qh0MU

 

Tak humorystycznie - chińczycy lagują opentransit/telię? ;>