Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Fifa uciążliwe opóźnienia


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Fifa uciążliwe opóźnienia

Dlatego Ci napisałem, że ping jak i trasa pakietów po drodze wskazuje, że serwer faktycznie znajduje się w Ameryce. Czego Ty nie rozumiesz?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Fifa uciążliwe opóźnienia

@Piotrekk85 

trochę mnie osłabiłeś proponując vpn jako remedium na bolączki graczy w Orange 😉

otóż fundamentalnie się z tym nie zgadzam ponieważ to operator sprzedający usługę, którą jeszcze w dodatku nazywa Siecią #1 dla Graczy powinien zapewnić jak najlepsze czasy również do warszawskich serwerów Valve, 

Valve to nie jest jakaś tam firemka a vpn to proteza a nie rozwiązanie problemu, rozumiem gdybyś mówił o jakiejś rzeczywiście niszowej firmie, to samo dotyczy gry FIFA, która w sposób chyba najbardziej bolesny obnaża niedostatki krajowych peeringów

wiadomo, że wszystkim się nie dogodzi ale  kupowanie vpn żeby usunąć opóźnienia na lokalnych serwerach jednego z największych producentów to zakrawa trochę na kiepski dowcip 😉

Anonim

Nie dotyczy

Fifa uciążliwe opóźnienia

Najlepszym remedium jest zmiana operatora. 

A szczerze - jeśli Orange chce płacić więcej za puszczanie tego ruchu przez zagranicę - niech płacą. 

Ich strata, zarówno finansowa jak i w liczbie klientów - bo w Warszawie wcale nie są siecią #1. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Fifa uciążliwe opóźnienia

A czy wy coś proponujecie sensownego? Rozumiem, że kto proponuję zmianę operatora innym będzie płacił za innych kary za zerwanie lojalki?

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Fifa uciążliwe opóźnienia

@Piotrekk85 

ja nie namawiam do zmiany operatora bo uważam że Orange to dobry operator ale dostrzegam słabości, których nie daje się rozwiązać dłuższy czas...wydaje mi się że to nie są problemy przerastające możliwości Orange, jeszcze od biedy mogę zrozumieć, że Orange nie peeruje się w otwartych IX-ach bo na tym nie zarabia ale kluczowi dostawcy usług powinni być w sferze jego zdecydowanego zainteresowania, od bardzo długiego czasu drążony jest temat warszawskiego Valve i znamienna jest ta cisza na forum w tym temacie, dobrze powiedziałeś @Piotrekk85 że ta dyskusja do niczego nie prowadzi ponieważ nikt kompetentny od strony technicznej Orange nie podejmuje tego tematu na forum, a może szkoda


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Fifa uciążliwe opóźnienia

Ja proponuję konkret. VPN 10 zł na alle... I jeśli gra nie blokuje VPN, niekiedy może pomóc. Tunelowanie itp to nie zabawa dla każdego.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Fifa uciążliwe opóźnienia

@Piotrekk85 

Ty proponujesz dopłacanie do usługi, mi się po prostu wydaje że nie tędy droga 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Fifa uciążliwe opóźnienia

To jaka droga? Ludzie potrzebują rozwiązań tu i teraz.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Fifa uciążliwe opóźnienia

@Piotrekk85 

jedyne sensowne czyli styk do warszawskiego Valve przez warszawski węzeł Telii a nie przez Hamburg, do wykonania tylko komuś brak dobrej woli 😉


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Fifa uciążliwe opóźnienia

To nie rozwiązanie na tu i teraz.