Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Fifa uciążliwe opóźnienia

Anonim

Nie dotyczy

Fifa uciążliwe opóźnienia

Tu dodam taka ciekawostka: 

 

Orange - serwer Vectry (siedzi w TPIX, przypominam): 

a tu serwer Netii: 

Dogadali się z Netią i można? Można. A Orange ciągle żyje (chyba od kiedy weszli do Polski tak jest) w przekonaniu, że to inni mają się z nimi dogadywać i płacić horrendalne stawki za połączenie swoich sieci. Nigdy tak nie będzie 🙂 

 

Z Netią się dogadali bo to dostawca tranzytu dla wielu firm z Polski i ogólnie ważne biznesowe ogniwo. W dodatku IPLA i Polsat korzystają częściowo z Netii jako dostawcy. 

Z Vectrą nie muszą, bo tam nie ma nic wartościowego. 

Z ich punktu widzenia rzecz jasna, bo po co przecież udogodnić klientom różne połączenia P2P - skoro można to olać, nie? 😛 

 

Kij z tym, że Vectra jest w TPIX, co ich klienci obchodzą, eh...

 

@Piotrekk85 Gdzie nie poszukam w internecie narzekań na ping w UPC - tam problemy znikały momentalnie. Vectra - mało narzekań na pingi spowodowane kiepskim routingiem, ew. problemy z przeciążoną siecią lokalnie. Więc - pudło. 

 

Tu jeszcze i3d.net w Warszawie, czyli serwer ważny z punktu widzenia graczy: 

 

 

46ms.... Warszawa - Warszawa.... Kpina. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Fifa uciążliwe opóźnienia

Dlatego UPC postanowiło zamknąć swoje forum? Tak kocha swoich klientów? Jeszcze narzekacie na moderację tutaj a co było na forum UPC po zmianach? 🤣

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Fifa uciążliwe opóźnienia

Zamknęli forum ale nie mają problemów z trasami. Ja do moderatorów nic nie mam, rozumiem, że góra ciśnie. Sami sobie strzelili w kolano tym routingiem i że wpuszczając konkurencję na swój kabel, jest porównanie, że po prostu się da i nic nie jest tu winien więcej jak samo Orange.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Fifa uciążliwe opóźnienia

Polecam skorzystać z dowolnej wyszukiwarki i wpisać UPC problemy z pingiem. Teraz to nie ja zaklinam rzeczywistość.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Fifa uciążliwe opóźnienia

To proszę wpisz i znajdź temat, gdzie problem jest z routingiem a nie problem lokalny z przeciążeniami sieci w danym obrębie i ciągnie się dłużej jak 3 miesiące. Oczywiście problem z ostatniego roku. Gwarantuję Ci, że nie znajdziesz żadnego. 

W każdej sieci zdarzają się przeciążenia i awarie lokalne (w Orange występują dwa, lokalne i globalny - cóż, wyjątkowa sieć w swoim rodzaju), tutaj że kolega nie może pograć w Fifę, to nie jest problem lokalny, a problem taki, że P2P w Orange leży.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Fifa uciążliwe opóźnienia

Polecam elektrodę poczytać. Dla mnie wpisy z tego roku nie są miarodajne bo wszystkie są po marcu kiedy ruszyła pandamia. Więc zaraz powiecie, że przez to. W Orange problemy są od 2007 roku. A perypetie z upc do poczytania https://szachmatt.com/o-polrocznej-batalii-z-upc-slow-kilka-czyli-rozterki-streamera-w-warszawie/
W UPC od okołu 5 lat. W TM jeszcze nie ma choć jak już zrezygnowało z GTS na rzecz PTC to do Bożego Narodzenia się wszystko zatka.

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Fifa uciążliwe opóźnienia

No i znalazłeś problem lokalny, co to ma do rzeczy?

Dodatkowo pinguje serwer niby w Amsterdamie, który faktycznie znajduje się w Ameryce.

IP Location
 

 

 United States Of America Seattle Level 3 Communications Inc.

 

I czytam jeszcze dokładniej dalej i wyszło, że modemorouter mu się popsuł i przez to miał problemy z pingiem. UPC podłączyło mu nowy modemorouter i jeszcze TP-Link wysłał mu router, by podłaczył go do modemu UPC w trybie bridge i cieszy się, jakby to router TP-Linka rozwiązał problem.. 😄

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Fifa uciążliwe opóźnienia

Nie wiem skąd po ip znasz lokalizację serwera. Może pod IP jest podpieta geo-redundacja? 🤔

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Fifa uciążliwe opóźnienia

W 100% nigdy nie wiadomo, jednak po geolokalizacji IP jak i po samym pingu do serwera można stwierdzić, że lokalizacja pokazywana jest prawidłowo.

Nie wiem czasami czy Ty udajesz czy piszesz serio.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Fifa uciążliwe opóźnienia

Dawno już nie ma czegoś takiego jak geo-lokalizacja IP. Czuję się jak w liceum na informatyce w latach 2000. Świat trochę poszedł do przodu. Jeden IP może być powiązany z serwerami rozmieszczonymi fizycznie w różnych data center. To umożliwia geo-redundacja.