Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Fifa uciążliwe opóźnienia


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Fifa uciążliwe opóźnienia

Ja mogę zrobić proste porównanie do stron w Polsce, w Orange leci prawie każda strona/serwer przez Frankfurt, a u mnie wszystko zostaje w Polsce. Do najważniejszych serwisów/gier, wszystko jest cacy, a w Orange?

Co ci dadzą podręczniki, jak nie jeden na uczelni gada głupoty, że szkoda słuchać. Uczeni ci powiedzą tak, by było jak najlepiej dla ich kieszeni.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Fifa uciążliwe opóźnienia

@-brtk-: czy Twój screen pochodzi z usługi TM (światłowód na Orange) w Warszawie?

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Fifa uciążliwe opóźnienia

Tak.

 

@Anonim poczytaj sobie temat od początku, wtedy jeszcze miałem Orange VDSL 🙂

https://nasz.orange.pl/t5/Internet-domowy/Telia-net/td-p/3646


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Fifa uciążliwe opóźnienia

@-brtk-: dziwna trasa. Pewnie sieć dawnego GTS się zapchała i teraz korzystają z zasobów dawnej PTC. Niestety pół roku i zaczną się narzekania...

@Anonim: wszyscy operatorzy w usługach masowych mają podobnie. Sprawdź na narzekania w necie i podziel liczbę wpisów przez liczbę klientów.

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Fifa uciążliwe opóźnienia

Nic się nie zapchało, tylko ja dostałem adresację ERANET, a np. @Banan9292 czy inni mają adresację GTS.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Fifa uciążliwe opóźnienia

@-brtk-: wtedy problem z telią był inny. W zależności od IP były gorsze pingi co było większym absurdem. Ale ludzie chcieli dłuższe sesje PPP więc sobie nie zmienią IP - problem się rozwiązał.

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Fifa uciążliwe opóźnienia

Bo teraz rozwiązali to tak, że większość idzie przez OpenTransit a nie Telię. Tylko, że to nie jest żadne rozwiązanie, bo o czym już wspominał @Banan9292 , Orange ma kiepskie przez to połączenie do mniej znanych serwisów albo do P2P, gdzie trasa musi iść do kogoś ISP by zagrać i na odwrót. U mnie nie ma tego problemu. W innych sieciach w PL też nie ma tego problemu, w Orange, jak zwykle, jest.

 

Dlatego Fifa działa jak działa u @mati12171 

Anonim

Nie dotyczy

Fifa uciążliwe opóźnienia

Przeczytałem sobie ten wątek z Telią i w sumie co raz bardziej uświadczam się w przekonaniu, że w Orange ludzie nie traktują klientów poważnie. 

Skoro działania pojedynczej grupki klientów mogą wpłynąć na jakość usługi dla reszty, powinno się takich po prostu albo blokować albo wypowiadać im umowy - mówię tu o działaniach niezgodnych z prawem, przez co IPki trafiają na czarną listę. 

Nie jest to ani trochę profesjonalne. 

 

Co do reszty - gdyby Orange w pełni wykorzystał potencjał Telii i OpenTransitu w Warszawie, do tego nawet otworzył połączenia do innych ISP przez TPIX-a (większość, zdecydowana tam siedzi) - to i P2P i oficjalne serwery w Polsce miałyby o wiele lepszą jakość połączenia. 

 

Tu wrócę do poprzedniego postu @Piotrekk85 - Orange akurat skłonności do podwyżek ma dość duże. Ostatnio podwyżki były zarówno w przypadku abonamentów komórkowych, kastrowane były oferty na kartę by więcej pieniędzy wycisnąć od klientów - więc no 🙂 
A podwyżka nie rozwiązuje problemu - bo kupując łącze od T-Mobile - 300 Mbps za 50 PLN, czy od Netii 60 PLN za taką samą opcję - rozwiązuje się problem z peeringiem w kraju. 

W czasach, gdzie coraz więcej oficjalnych serwerów jest w Polsce - wystarczy dobrze rozwiązać peering krajowy. Do reszty nie trzeba przywiązywać takiej wagi - chociaż też jest to ważne. 

 

Co mi po tym, że mam 20ms pingu do Frankfurtu, jak do Warszawy (z Warszawy....) mam około 40-50ms? I to po tym samym łączu, światłowodowym - co ważne. 

 

Ruch do Valve idzie Telią - nie można tego zostawić w kraju? Przecież z Valve wychodzi do Telii właśnie przez warszawskie węzły, to czemu w Orange zawsze musi być na odwrót? Z Warszawy do Poznania przez Hamburg, i jeszcze te stwierdzenia "żeby pingi były lepsze trzeba podwyżek". 

Ceny Telii są takie same, a może nawet ciut niższe w zależności od kraju w którym wykupujemy styk. W Hamburgu jest taniej niż w Warszawie? Dlatego ruch wychodzi w świat by wrócić do Polski? 
Mi się wydaje, że wystarczy popatrzeć na oferty innych dostawców. Bo może mają różne podejście do wyjść "globalnych", to jednak ruch krajowy zostaje w kraju. I o to mi najbardziej chodzi. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Fifa uciążliwe opóźnienia

A jak ludzie narzekają na pingi w UPC lub w Vectrze czy w innych firmach to przejaw czego?

Inne firmy różni tylko to, że na pierwszej linii w contact center przyjmują zgłoszenia co powoduje to, że wiele osób nie pisze mniej głupot na forach. Analiza niektórych tras pokazuje, że są problemy z routerem u klienta lub routerem brzegowym (skok w drugim lub trzecim wierszu, większa wartość w trzeciej kolumnie niż czwartej).


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Fifa uciążliwe opóźnienia

Ja już Ci kiedyś pisałem, że w innych sieciach jak występuje problem, to jest to problem lokalny, a nie globalny jak w Orange.

W UPC miałem problem w styczniu ze stykiem Level3 i usunęli usterkę w miesiąc czasu. Dokupili większy styk, da się? Da się.