Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak urządzenia w modemie orange funbox 3.0


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

Brak urządzenia w modemie orange funbox 3.0

Witajcie, 

Postanowiłem dziś zagrać ze znajomymi i stworzyć serwer w Minecraft. Jednak przy próbie tworzenia portów okazało się że mój komputer (połączony po kablu) nie wyświetla się w routerze. Próba restartu routera (gniazdko) jak i komputera nic nie dała, to urządzenie dla routera nie istnieje i nigdy nie istniało (wszedłem z ciekawości do urządzeń odłączonych i nazwa mojego komputera tam nie widniała, co innego natomiast to to, że mój pc widnieje z zakładce DNS). Co zabawne, internet na komputerze mam tak samo jak i dostęp do routera. 
Nie muszę mówić czemu jest to problem, brak urządzenia, które się wyświetla powoduje że nie mogę nadać mu statycznego adresu ip więc i przekierować portu
Za pomoc z góry dziękuję,

Michał 🙂

6 ODPOW. 6

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Brak urządzenia w modemie orange funbox 3.0

A ustawienia fabryczne przywracałeś?

I jak Twój IP może widnieć w zakładce DNS? Może pomyliłeś DMZ? 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Brak urządzenia w modemie orange funbox 3.0

@Theheero Jak podłączasz komputer, po kablu czy po wifi? W obydwu przypadkach zerknij czy masz przydzielony adres IP z routera? Jeśli nie sprawdź stan połączenia i czy masz ustawione DHCP na kartach wifi i sieciowej. Czy na modemie świeci się dioda przy wetknietej wtyczce od kompa jeśli po kablu? Jeśli po wifi, zerknij czy karta przypadkiem nie jest wyłączona...itd itd

Napisz  coś więcej, a pomożemy...

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Brak urządzenia w modemie orange funbox 3.0

@agat13 🤦Przeczytaj jego post jeszcze raz a dowiesz się jak podłączył komputer i co wykonał, by problem wyeliminować.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Brak urządzenia w modemie orange funbox 3.0

@-brtk- Masz rację, dałem ciała...nie doczytałem o kablu. Tym bardziej dalsze uwagi o karcie i switchuvw routerze są aktualne. Albo router nie widzi karty kompa, albo komp nie dostaje adresu DHCP


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Brak urządzenia w modemie orange funbox 3.0

Jakby nie dostawał adresu to by nie miał internetu i nie mógł zalogować się do panelu routera.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Brak urządzenia w modemie orange funbox 3.0

@-brtk-  może mieć stały adres wpisany, a jako bramę router...ciekawe czy może w karcie kompa znaleźć ten adres po przejściu na DHCP i np jak wygląda ping tego adresu z innego urządzenia? A jakby w karcie ustawił stały adres spoza DHCP. Kombinuję ale ci innego można doradzić?