Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

VPN aktywny, typ nat2 ale nadal pokazuje blokowane porty ps4


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 5
  • 0

VPN aktywny, typ nat2 ale nadal pokazuje blokowane porty ps4

Witam,

od dłuższego czasu borykam się z niesamowitymi opóźnieniami w grze Fifa 20 teraz FIFA 21, problem zawsze ten sam, gra albo późno w nocy lub rezygnacja z tego ponieważ Ruchy zawodników są nie do opanowania, zdaje sobie sprawę ze we wcześniejszych godzinach jest większy ruch na serwerach ale obserwując moich znajomych którzy posiadają internet u innego dostawcy nie maja aż takich problemów. Połączenie samo w sobie nawiązuje się bez zarzutów, gra łączy z innym użytkownikiem wszystko pięknie. Czasem nawet na samym początku rozgrywki jest płynnie i dobrze co potrafi nagle się zmienić, nie jestem w stanie swobodnie manewrować nagle robi się takie coś jak by nawet reakcja na mój ruch były opóźnione.

Kontaktowałem się już z bok i odesłano mnie tutaj. Uzyskałem wylacznie odpowiedz: " Po naszej stronie usługa VPN jest aktywna i połączenia są nawiązywane przez VPN. Zapewne trzeba skonfigurować przekierowania lub dodać konsolę do WMZ, jednak w tej sprawie zapraszam na forum nasz.orange.pl, gdzie specjaliści chętnie udziela wsparcia w tym temacie."

Proszę o poradę co dalej w tej kwestii mogę poczynić...


Dane:

Internet  LTE dla Firm Biurowy
Konsola podłączona do routera kablem,
Router ZTE MF283+
NAT2 pokazuje na konsoli
Usługa VPN właczona, na routerze w profilach polaczen takie ustawienia:
Profil : vpn
Typ PDP: IPv4
nazwa profilu: vpn
APN: vpn
uwierzytelnianie: PAP

wybaczcie ten elaborat, prosze o rade jak zaradzic temu wszystkiemu.
Czy przekierowac porty czy wlaczyc dmz na ip konsoli czy cos innego?

Pozdrawiam




7 ODPOW. 7

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

VPN aktywny, typ nat2 ale nadal pokazuje blokowane porty ps4

@Michalpce internet mobilny sam już ma sporeopuźnienia. Do tego obciążenie nadajnika w godzinach popołudniowych i wieczornych. Uważam, że internet mobilny nie jest dobrym rozwiązaniem do gier.

Jak podasz lokalizację, miejscowość ulica, to będzie można sprawdzić jakie nadajniki są w Twojej okolicy. Może antena zewnętrzna do routera by poprawiła sprawę jeżeli masz słabszy sygnał.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 5
  • 0

VPN aktywny, typ nat2 ale nadal pokazuje blokowane porty ps4

Miejscowosc to poddebice. Ulica radosna. Nie ma mozluwosci w moim przypadku innego internetu. Dlatego tez szukam chodz minimalnego rozwiazania by polepszyć. 

Pozdr 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 5
  • 0

VPN aktywny, typ nat2 ale nadal pokazuje blokowane porty ps4

@ketrasaArtur 

Miejscowosc to poddebice. Woj lodzkie.Ulica radosna. Nie ma mozluwosci w moim przypadku innego internetu. Dlatego tez szukam chodz minimalnego rozwiazania by polepszyć. 

Pozdr 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

VPN aktywny, typ nat2 ale nadal pokazuje blokowane porty ps4

Wykonaj speedtest w porze takich sytuacji.

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

VPN aktywny, typ nat2 ale nadal pokazuje blokowane porty ps4

@Michalpce jak na dwa nadajniki, które obsługuję Twoją okolicę, to spoty teren mają do pokrycia. Pewnie w godzinach popołudniowo - wieczornych są przeciążone.

Tu link z lokalizacją nadajników:

http://beta.btsearch.pl/

 

Nadajnik lokalizacja: Poddębice, ul. Sienkiewicza 48 obsługuje LTE 800, 1800 i 2100. Nadajnik niestety ale przeciążony, szczególnie w LTE 800. Z tego nadajnika najlepiej by było siełączyć na wyższych częstotliwościach, które są mniej obciążone.

Nadajnik lokalizacja: Poddębice, ul. Łódzka 45 obsługuje LTE 1800, 2100, w planach jest uruchomienie LTE 800 i 2600 , data uruchomienia to styczeń 2022. Na tym nadajniku mogą występować utrudnienia z racji trwających prac.

 

Teraz pytanie, z którym nadajnikiem się łączysz? Jeżeli tym z ulicy Łódzkiej, to lepiej będzie, jak router ustawisz tak, aby łąpał sygnał z ulicy Sienkiewicza i najlepiej LTE 1800 i/lub 2100.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 5
  • 0

VPN aktywny, typ nat2 ale nadal pokazuje blokowane porty ps4

@ketrasaArtur  czy moge jakos wymusić z którym ma sie laczyc jakos w ustawieniach routera? Ten z sienkiewicza widze w oddali z okna i myślę ze z nim moj router sie laczy.

Czy dodanie np konsolido dmz lub otwarcie portow cos moze poprawić? Juz od dawna wiem ze w godzinach pozno wieczornych jest szansa na uzywanie tego internetu do gier p2p tylko czy moge cos polepszyc tymi ustawieniami dmz lub otwarcie kazdego portu recznie?
Pozdr


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

VPN aktywny, typ nat2 ale nadal pokazuje blokowane porty ps4

@Michalpce uważam, że sprawę z portami załatwia już VPN. Reszta to już jest sprawa obciążenia nadajników. Jak drugi nadajnik zostanie już zmodernizowany, to obciążenie powinno się rozłożyć i poprawi się ping jak i prędkość internetu.