Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

samsung icu 100 nie włącza się przy starcie TV


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

samsung icu 100 nie włącza się przy starcie TV

Witam! Mam mały problem. Orange TV działa bez zarzutów, ale w momencie wyłączenia TV na jakiś czas i przy ponownym łączeniu, nie działa, dekoder włącza się, ale mam czarny ekran na TV. Dopiero po wyłączeniu i ponownym włączeniu dekodera, urządzenie startuje i łączy się od nowa bez zarzutów. Dodam, że nie miałem problemów z poprzednim TV. Model telewizora to samsung ue60au8072. Proszę o pomoc ponieważ jest to dość denerwujące. 

6 ODPOW. 6

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6522
  • 15944
  • 84

samsung icu 100 nie włącza się przy starcie TV

@artix777 Witam czy masz włączony tryb energooszczędny w dekoderze ? Bo jak tak to wyłącz go w menu i powinno działać normalnie. Jak jednak nie to zresetuj dekoder do ustawień fabrycznych.
https://www.orange.pl/omnibook/resetowanie-dekodera-orange#
https://www.orange.pl/omnibook/resetowanie-dekodera-orange#
w linku masz jak zrestartować dekoder w menu DCD


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12996
  • 53364
  • 620

samsung icu 100 nie włącza się przy starcie TV

@artix777  prawdopodobnie w dekoderze aktywna jest opcja usypiania pi określonym czasie. Później, włączając sam odbiornik TV nie masz sygnału z uśpione go dekodera. Wyłącz opcje czasową i przestaw na " Nie wyłączaj nigdy"


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6522
  • 15944
  • 84

samsung icu 100 nie włącza się przy starcie TV

@agat13  właśnie to mu pisałem 🤔 po co się powtarzać ale ok .


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12996
  • 53364
  • 620

samsung icu 100 nie włącza się przy starcie TV

@Citi2017 jasne, ale czasem warto utwierdzić w przekonaniu, choć jak zrozumiałem to ten stan występuje po zmianie TV. Tu może też być tzw niedopasowanie sprzętowe, o czym już kilka razy było pisane.. 

Przyznaje, to samo.. Ale jak brzmi.... 🤣


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22120
  • 181

samsung icu 100 nie włącza się przy starcie TV

@artix777trudno powiedziec dlaczego sie po HDMI automatycznie nie dogadują. Pewnie jakieś niezgodności HDCP albo CEC... Poza tym co koledzy napisali warto sprawdzić ustawienia nowego TV w zakresie tych protokołów. Oba są Samsunga i TV może np. "spodziewać się" samsungowego rozszerzenia CEC czyli Anynet+, którego ICU100 nie obsługuje 😕.

Jeśli nic nie pomoże, zawsze pozostaje opcja pozostawienie dekodera w stanie permanentnie włączonym, może wtedy TV go od razu zauważy.

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22120
  • 181

samsung icu 100 nie włącza się przy starcie TV

@artix777I jak, czy sugerowane działania przyniosły jakis efekt? Napisz, strasznie jesteśmy ciekawi.