Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

pilot od iwu 200


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 7
  • 0

pilot od iwu 200

piloty do dekodera 4K IWU 200

Witam! Jak uniknąć równoczesnego przełączania dekoderów Światłowód w tym samym pokoju i innych pomieszczeniach naraz podczas równoczesnego oglądania różnych programów przez pilot do dekodera 4K IWU 200 . Sygnał z  pilota Steruje dekoderem android  multimediami  do odbioru stermingówkami zaznaczam tam niema diod irda tylko piloty bt stermingu   oraz innymi urzadzeniami typu listwa sanbar systemem alarmu oraz rejestratorem kamer, że nawet zasłonięcie go podczas przełączania. nic nie daje

17 ODPOW. 17

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13100
  • 53807
  • 629

pilot od iwu 200

@firefoxx4211  niestety na to nie ma sposobu. Ćwiczyłem temat...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22241
  • 183

pilot od iwu 200

@firefoxx4211 

Na pewno chodzi ci o pilot od dekodera IWU200? To zwykły pilot na podczerwień, nie powinien z niczym interferować. U mnie nie interferował.

Natomiast pilot dekodera 4k Stream (DV8555) jest na BT, być może o niego Ci chodzi?

Ale przecież urządzenia BT (także piloty) są parowane więc nie powinny interferować z innymi.

 

Jedyny scenariusz w którym spodziewałbym się interferencji to dwa dekodery IWU200 w jednym pokoju. Każdy dekoder będzie prawdopodobnie odpowiadać na każdego z dwóch pilotów.Na to rady nie widzę, ale też nie bardzo sobie wyobrażam oglądanie dwóch różnych programów jednocześnie w tym samym pomieszczeniu.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2085
  • 11734
  • 52

pilot od iwu 200

@firefoxx4211  jedyna opcja to sterowanie z aplikacji telefonu, wtedy nie będzie takich problemów 😉


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13100
  • 53807
  • 629

pilot od iwu 200

@firefoxx4211 Piloty od dekoderów WHD, UHD IWU, ICU działają tak samo, różnią się tylko obudową i funkcjonalnością. Są zamienne i na dwa dekodery będące w zasięgu pilota będzie on oddziaływał równolegle (na oba jednocześnie) - sprawdziłem to organoleptycznie.

Co do pilotów Android TV, to jeśli kody BT są podobne do tych od innego sprzętu to jest możliwość oddziaływania. Tego jako transmisji radiowej nie wyeliminujesz...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22241
  • 183

pilot od iwu 200


@agat13napisał(-a)

...

Co do pilotów Android TV, to jeśli kody BT są podobne do tych od innego sprzętu to jest możliwość oddziaływania.

...


Jesteś tego pewien? To po co cała zabawa z parowaniem? Przecież to nie jest transmisja analogowa, tylko cyfrowa, autoryzowana. Nie powinno być absolutnie żadnej interferencji, chyba że któreś urządzenie ma skrajnie dziurawe oprogramowanie.

Fajnie byłoby gdyby @firefoxx4211  chociaż potwierdził(a) o jaki dekoder i jaki pilot chodzi, tak to możemy sobie spekulować do woli.

Gdyby operator z uporem maniaka nie nadawał prawie wszystkim wynajmowanym dekoderom przedrostka "4k" byłoby może odrobinę łatwiej. A tak to znowu ten marketingowy bełkot zagłusza zdrowy rozsądek.

 

PS. W otoczeniu aż roi się od różnych urządzeń na BT. Tak się rozejrzałem i widzę aktywne: myszka, KD, dekoder i jego pilot, ze trzy telefony a bywało i znacznie więcej, włacznie z różnymi dziwnymi IoT. Nigdy nic z niczym po BT nie interferowało, co najwyżej problematyczne bywało parowanie urządzeń. Tym bardziej jestem zaskoczony sugestiami że coś takiego jest możliwe. Internet też milczy na temat takiej możliwości.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2085
  • 11734
  • 52

pilot od iwu 200

@firefoxx4211 temat mylący i pomagający mogą mylne porady dawać, po BT tylko dekoder 4K Stream na Android jest, IWU200 już nie, więc wypada zmienić temat i pisać jaśniej, by wiadomo było w czym jest problem.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29461
  • 270

pilot od iwu 200

@IreneuszCD  no właśnie masz rację co do tematu, też mi coś tak nie pasowało gdy czytałem pierwszy post z wątku 🤔... co mają wspólnego piloty na podczerwień z pilotami bluetooth, temat co najmniej mylący...

Edyta:

Wyjątek mogą stanowić piloty uniwersalne IR z adapterem BT, ale to już inny temat.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13100
  • 53807
  • 629

pilot od iwu 200

@j131  też tak myślałem, póki znajomy nie powiedział mi, że pilot od sterowania oświetleniem działał na sprzęty operatora...😁 I raczej nie miał powodów do fantazjowania, bo mocno techniczny jest 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 140
  • 725
  • 2

pilot od iwu 200

To że jakieś urządzenie jest sterowane po bt nie oznacza że nie ma też podczerwieni, patrz miboxy i dekoder 4k stream. I może tutaj jest problem.