Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

drukarka brother i funbox 6


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1276
  • 3058
  • 31

drukarka brother i funbox 6

raczej nic się nie zmieniło i funbox 6 nadal wali w kulki i nie obsługuje drukarek po wifi?
drukarka brother dcp 1623we
przez wifi drukarka widzi funboxa ale po wpisaniu klucza odrzuca z komunikatem że nieprawidłowe hasło.
podłączyłem kablem przez usb i na routerze widać drukarke ale jak chce skofigurować tj tu ORANGE EKSPERT - Podłączenie i konfiguracja drukarki z modemem Orange FunBox - PJM - YouTube  to wyrzuca mi błąd na etapie http//funbox:631 " system windows nie może nawiązać polaczenia z drukarka. sprawdź nazwę drukarki i spróbuj ponownie. jeśli to drukarka sieciowa, upewnij się, ze jest włączona, a jej adres poprawny"
nie mam pojęcia o co tu chodzi.

jak podłączę kablem drukarkę do lapka to działa i drukuje.
na telefonie (router wifi) po przez iprint scan również działa

mam rozumieć że na fb 6 nie da sie i temat zamkniety?

14 ODPOW. 14

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2393
  • 9902
  • 85

drukarka brother i funbox 6

@PARANOJApróbowałeś według tego filmika  Orange ORANGE EKSPERT - Jak podłączyć drukarkę przez Wi-Fi? https://www.youtube.com/watch?v=WI8MIKUgnKM

a także przesyłam Ci linka do pomocy technicznej Brother Nie mogę drukować przy połączeniu przez sieć bezprzewodową (Wi-Fi) (Windows) https://support.brother.com/g/b/faqend.aspx?c=pl&lang=pl&prod=mfct910dw_all&faqid=faq00100428_014

Także linkRozwiązywanie problemów z połączeniem drukarki i drukowaniem w systemie Windows https://support.microsoft.com/pl-pl/windows/rozwi%C4%85zywanie-problem%C3%B3w-z-po%C5%82%C4%85czenie...

Może te linki coś Ci pomogą

Pozdrawiam 🙂


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18430
  • 52693
  • 710

drukarka brother i funbox 6

@PARANOJA proponuję wyłączyć WiFi6 i/lub rozdzielić sieci WiFi w FunBox-ie. Podejrzewam, że drukarka połączy się przez WiFi 2,4 GHz.

Następnie po połączeniu sprawdź adres IP drukarki. FunBox ma najczęściej 192.168.1.1, więc i drukarka musi mieć 192.168.1.XXX, gdzie XXX numer z zakresu 2-254, ale też trzeba wybrać numer który nie jest zajęty przez inne urządzenie połączone z FunBox-em. Proponuję na drukarce ustawić IP 192.168.1.230. Najlepiej na drukarce wpisać stały adres IP.

Jak już będą poustawiane parametry i drilukarka podłączona, to w komputerze trzeba albo ponownie zainstalować sterowniki drukarki, albo w porcie drukarki zmienić adres IP.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2082
  • 7661
  • 31

drukarka brother i funbox 6

... i przeinstalować windowsa 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12995
  • 53361
  • 620

drukarka brother i funbox 6

@PARANOJA Zapytam, choć wydaje mi się, że znam odpowiedź : wyłączyłeś wifi6 i zmieniłeś szyfrowanie na WPA2PSK? Z rozdzieleniem sieci włącznie...


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 527
  • 1899
  • 13

drukarka brother i funbox 6

Podejrzewam że właśnie brak rozdzielenia sieci to może być problem. Brother łączy się przez 2.4GHz

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1276
  • 3058
  • 31

drukarka brother i funbox 6


@Zeuseknapisał(-a)
Podejrzewam że właśnie brak rozdzielenia sieci to może być problem. Brother łączy się przez 2.4GHz

nie ma to znaczenia efekt ten sam


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1644
  • 8158
  • 64

drukarka brother i funbox 6

@PARANOJA Rozdzielenie czy połączenie sieci nie powinno mieć wpływu. Przecież drukarka nie „widzi” sieci 5GHz. Sprawdziłeś to co napisał @agat13? Czyli tryb WiFi 6 i szyfrowanie? Szerokość kanału dla 2.4 masz standardową czy 40MHz?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36212
  • 1366

drukarka brother i funbox 6

Spróbuj zmienić na hasło na takie zawierające same litery i cyfry bez znaków specjalnych.

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1276
  • 3058
  • 31

drukarka brother i funbox 6


@Piotrekk85napisał(-a)
Spróbuj zmienić na hasło na takie zawierające same litery i cyfry bez znaków specjalnych.

od zawsze tak mam 🙂
niestety to nie to.

może jutro usiądę do tematu dziś nie miałem nawet kiedy.
dam znać co się udało a co nie