Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dekoder TVBOX+ (DSB4300) ustawienia dla połączenia unicable

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 24
  • 0

Dekoder TVBOX+ (DSB4300) ustawienia dla połączenia unicable

Próbuję podłączyć do telewizora TVBOX+ jako drugi dekoder.

Konwerter z wyjściem unicable i sygnał rozdzielony na splitterze.

Podłączenie konfiguracji j.w. w ogóle nie przepuszczało przez pierwszą konfigurację dekodera - tzn. dochodziłem do wyszukiwania kanałów, ale wyszukiwanie kończyło się niepowodzeniem i z dostępnych opcji miałem tylko ponowne wyszukiwanie. Zero szans dojścia do menu.

Po dołączeniu dekodera do wyjścia std z konwertera przeszedłem wyszukiwanie, mam dostęp do menu, ale po powrocie na wyjście unicable nie wiem jak ustawić parametry anteny w ustawieniach. Po zmianie LNB na własny mam możliwość edycji pasma dolnego i pasma górnego, ale nie wiem co to za parametry.

Proszę o podpowiedź jak skonfigurować ustawienia anteny w dekoderze.

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2393
  • 9902
  • 85

Dekoder TVBOX+ (DSB4300) ustawienia dla połączenia unicable

Cześć @arkr007 

Połączenie UNICABLE - jest tylko w dekoderze 4K DualBOX+. Dekoder TVBOX+. DSB4300 nie posiada takiej funkcji.

Pozdrawiam 🙂

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

18 ODPOW. 18

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18430
  • 52693
  • 710

Dekoder TVBOX+ (DSB4300) ustawienia dla połączenia unicable

@arkr007 żeby działało prawidłowo, dekoder musi wspierać usługę Unicable. W ustawieniach LNB1 i LNB2 musisz ustawić typ konwertera Unicable, model masz zapisany na konwerterze. Oczywiście zakładam, ze przewody że splitera masz poprowadzone do wejść LNB1 i LNB2. Jak ustawisz właściwy typ konwertera, to parametry same ustawią się na domyślne i nic więcej nie trzeba przestawiać.

Jeśli tą konfigurację robisz sam pierwszy raz, to bez pomocy infolinii pewnie się nie obejdzie.

 

P. S.

Unicable to podłączenie dekodera jednym kablem z konwerterem i możliwość nagrywania 3 niezależnych programów + 1 do oglądania. Rozwiązanie dla C+ musiał wymyślić jakiś upadły na głowę inżynier, komplikując prostą sprawę, dokładając spliter do rozdzielenia sygnału na dwa wejścia w dekoderze. U konkurencji takich problemów nie ma i intuicyjnie samemu da się podłączyć Unicable jednym kablem.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 24
  • 0

Dekoder TVBOX+ (DSB4300) ustawienia dla połączenia unicable

@ketrasaArtur Dzięki za odpowiedź.

Zaczynam podejrzewać, że jakoś strasznie błądzę. Piszesz o LNB1 i LNB2, a TVBOX+ ma tylko jedno wejście LNB. Chyba słabo opisałem sytuację i problem. To opiszę inaczej.

Przy talerzu mam zamontowany konwerter z trzema wyjściami (2 std, jedno unicable). Do chałupy wchodzą mi dwa kable. Na jednym z tych kabli chcę podłączyć 2 dekodery (Cyfrowy Polsat i Canal+). Więc dołączyłem kabel do wyjścia unicable w konwerterze, na drugim końcu splitter (1/2) i do jednego wyjścia ze splittera jeden dekoder, do drugiego drugi. Dekoder CP przełączyłem z uniwersalnego na własny (czy jak to się tam nazywa, bo nie pamiętam) i wszystko gra i buczy. Z dekoderem C+ sztuczka nie wyszła.

Czy coś źle zrozumiałem z działaniem unicable i nie mogę w schemacie j.w. rozdzielić sygnału z konwertera na 2 dekodery?

Jeśli zastosowałem złe rozwiązanie, to jakie jest prawidłowe?
A jeśli schemat jest prawidłowy to gdzie i w jaki sposób ustawić parametry?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18430
  • 52693
  • 710

Dekoder TVBOX+ (DSB4300) ustawienia dla połączenia unicable

@arkr007 nie można spliterem rozdzielać sygnału satelitarnego. Jeden dekoder, jeden Unicable. Podejrzewam, że ten dekoder od C+ nie posiada Unicable, tylko Cyfrowy Polsat.

Podłączasz następująco: jeden kabel do konwertera Unicable i do dekodera Cyfrowy Polsat, połączenie bezpośrednie, drugi kabel do konwertera standardowe LBN z dekoderem C+, połączenie bezpośrednie. Jeżeli dekoder C+ obsługuje Unicable, to musisz wybrać, na którym chcesz mieć usługę Unicable. Jeżeli chcesz na dwóch dekoderach, to potrzebna będzie druga antena z konwerterem Unicable.

Unicable nie jest ustandaryzowane i osobną wersję ma C+, a osobną Cyfrowy Polsat. 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2393
  • 9902
  • 85

Dekoder TVBOX+ (DSB4300) ustawienia dla połączenia unicable

Cześć @arkr007 

Połączenie UNICABLE - jest tylko w dekoderze 4K DualBOX+. Dekoder TVBOX+. DSB4300 nie posiada takiej funkcji.

Pozdrawiam 🙂


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 24
  • 0

Dekoder TVBOX+ (DSB4300) ustawienia dla połączenia unicable

@Pablo5dzięki za odpowiedź.

Przynajmniej wiem, że z tym dekoderem nic nie poradzę.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 24
  • 0

Dekoder TVBOX+ (DSB4300) ustawienia dla połączenia unicable

@ketrasaArturdzięki za odpowiedź


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Dekoder TVBOX+ (DSB4300) ustawienia dla połączenia unicable

@arkr007  może dodam coś od siebie, o ile dekoder CP zadziała na wyjściu unicable z konwentera, o tyle z dekoderem C+ który posiadasz to nie przejdzie. Więc skoro masz dwa kable to dek CP zostaw tak jak masz na uni (tylko podłącz kabel bezpośrednio do deka i wywal splitter), drugi zaś kabel podłącz do jednego z dwóch pozostałych wyjść na konwenterze i podłącz do deka C+ (w menu dekodera zrób ustawienia domyślne, włącz wyszukiwanie kanałów i powinno zadziałać). W razie jakiś pytań pisz.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 24
  • 0

Dekoder TVBOX+ (DSB4300) ustawienia dla połączenia unicable

@slav72dzięki za podpowiedź. CP zostawię na unicablu i faktycznie masz rację - wyrzucę splitter.

A cały problem problem jest w tym, że owszem mam 2 kable, ale ten drugi idzie do innego pomieszczenia, więc do wykorzystania mam tylko jeden. A, że bardzo chcę uniknąć przeciągania trzech kabli antenowych przez peszel, to kombinuję w tę i z powrotem.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Dekoder TVBOX+ (DSB4300) ustawienia dla połączenia unicable

@arkr007  w takim przypadku najlepszym rozwiązaniem wydaje się trzeci koncentryk podłączony do drugiego zwykłego wyjścia w konwenterze i deka C+ (niestety na unicable ten "bieda dek" nie zagra). Mógłbyś co prawda jeśli ten drugi kabel (od zwykłego wyjścia) idzie w pobliżu pobawić się w splitter aby rozdzielić z niego sygnał na dwa urządzenia ale nie polecam takiego rozwiązania (to wiąże się z kilkoma połączeniami + splitter, a wiadomo że każde dodatkowe połączenie to przeszkoda i straty w sygnale).