Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z dekoderem i pilotem


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 11
  • 0

Problem z dekoderem i pilotem

Cześć, mam problem z dekoderem (WHD 80), można to rozłożyć na dwa problemy już raczej nie powiązane ze sobą, mianowicie:
a) posiadam orange tv po światłowodzie, przy remoncie rozbudowałem sieć w domu dlatego jeden z dekoderów podłączony jest do sieci przez switch (zamiast bezpośrednio do routera) i dekoder sobie z tym nie radzi, czasami nawiązuje połączenie, czasami nie. W routerze widzę to urządzenie, nie pomogło też ustawienie statycznego IP. Ciekawym rozwiązaniem tej sytuacji jest fakt, że gdy podepnę kabel (od internetu) do laptopa a następnie przepnę go do dekodera to problem chwilowo ustępuje (połączenie między routerem, switchem i dekoderem nie jest crossowane). Z tego powodu postanowiłem połączyć dekoder przez WiFi i tu jest drugi problem
b) po połączeniu dekodera WD80 nie działa mi pilot, zabieg jaki stosowałem to: kilkukrotne próby połączenia dekodera z WiFi klikając oba guziki (lewy i prawy) na dekoderze.

 

Co do problemu a), zakładam że dekoder może mieć problem z komunikacją przez switch no ale to jest masakra, że tylko dekoder sobie rady nie daje a np. laptop działa bez problemu, co do problemu b) nie wiem co może być przyczyną, piloty działają na innych dekoderach. 

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc

11 ODPOW. 11

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2082
  • 7661
  • 31

Problem z dekoderem i pilotem

Dekoder nie powinien mieć problemu z komunikacją przez switch. Jaki to switch? Może wymiana pomoże? O switchach odpowiednich dla IPTV pisaliśmy tu wielokrotnie. Ja sam wielokrotnie pokazywałem taki asortyment


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12995
  • 53361
  • 620

Problem z dekoderem i pilotem

@shron  wielokrotnie poruszany temat dekodera przez switch. Nie wszystkie wytrzymują strumieniowa transmisję tv i trzeba dobrać switch dobrej klasy, który swobodnie przełączy strumień tv na dekoder i jednocześnie transmisję netu. 

Co do pilota. Jeśli inny pilot nie zadziała na WHD, to dekoder do wymiany. 

Pilotów w tych dekoderach się nie paruje, więc jak nie działa z defaultu, zestaw do wymiany.

Jakie masz inne dekodery. Jeśli 4K Stream, to tam pilot jest zupełnie inny i może nie działać znamiennie 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 11
  • 0

Problem z dekoderem i pilotem

Mam dekoder WHD80 i dwa dekodery IWU200 i po prostu na dekoderze WHD80 i nie działają żadne a wcześniej normalnie działały wymiennie 

 

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 11
  • 0

Problem z dekoderem i pilotem

Switch Mercusys MS105G, troszkę szkoda, bo jak na razie przez switch idzie komunikacja tylko dla dekodera. Sieć od switcha do dekodera zrobiłem w cat 5e i download po kablu jest 100mb/s, do swojego pokoju zrobił w cat 6a i download mam 600mb/s (maks z umowy). Czyli mam rozumieć zostaje mi zmiana switcha w przyszłości?


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2393
  • 9902
  • 85

Problem z dekoderem i pilotem

Cześć @shron 

Próbowałeś zresetować dekoder do ustawień fabrycznych tak jak jest w punkcie 7 w tym linku Dekoder Sagemcom WHD 80 https://www.orange.pl/omnibook/dekoder-sagemcom-whd-80# 

albo odłączyć dekoder z zasilania na kilka sekund. Sprawdzałeś jeszcze baterie w pilocie do dekodera WHD 80 czy nie są rozładowane? Jeśli to nie pomoże to jedynie zostało Ci zgłosić jego wymianę na Orange czacie lub na infolinii Orange *100 lub 510 100 100.

Pozdrawiam 🙂


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1643
  • 8157
  • 64

Problem z dekoderem i pilotem

@shron Jeżeli masz tylko 100 Mb na 5e to wymień ten przewód bo jest uszkodzony/źle zarobiony. Masz mieć tam 1 Gb - w Twoim przypadku 600 downloadu. Może dlatego dekoder ledwo działa. Niestety na domiar złego producent switcha nie deklaruje wsparcia dla IGMP Snooping.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 11
  • 0

Problem z dekoderem i pilotem

Chętnie bym spróbował zresetować ale pilot mi nie działa, hahah.

Piloty działają przy innych dekoderach 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2082
  • 7661
  • 31

Problem z dekoderem i pilotem


@shronnapisał(-a)

pilot mi nie działa


wymień baterie


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 11
  • 0

Problem z dekoderem i pilotem

Zakładam, że końcówka może być słabszej jakości albo kabel przy remoncie się zbyt mocno zagiął, kupie nową końcówkę i zarobię.