Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dekoder TVBOX+ (DSB4300) ustawienia dla połączenia unicable

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 24
  • 0

Dekoder TVBOX+ (DSB4300) ustawienia dla połączenia unicable

@slav72"bieda dek" - piękna nazwa, ile treści mieści 🙂 Pewnie się tak skończy, że puszczę do niego bieda kabel po ścianie i wpuszczę zgniotką przez okno.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Dekoder TVBOX+ (DSB4300) ustawienia dla połączenia unicable

@arkr007  autorska nazwa 😁😉 na najsłabszy dekoder w portfolio C+, a tak na poważnie skoro może być problem z puszczeniem trzeciego koncentryka w peszlu to pomysł z przelotką okienną jest "niekoniecznie estetycznym" ale dobrym rozwiązaniem.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18430
  • 52693
  • 710

Dekoder TVBOX+ (DSB4300) ustawienia dla połączenia unicable

@slav72 nawet jak by @arkr007 miał dekoder C+ z Unicable, to nie mógł by z niego w pełni korzystać. Dekodery C+ obsługujące Unicable wymagają dodatkowego splitera, który rozdzieli sygnał na LNB1 i LNB2. Jeżeli będzie podłączone tylko jedno wejście LBN w dekoderze C+, to konfiguracja będzie niepełna i nie puści do dalszej konfiguracji i wyszukiwania.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Dekoder TVBOX+ (DSB4300) ustawienia dla połączenia unicable

@ketrasaArtur  muszę Cię poprawić, niestety mylisz się gdyż mam konwenter unicable podłączony do Ultraboxa 4K jednym kablem bez jakichkolwiek splitterów (jest do zalecana konfiguracja pełna tryb jednokablowy - unicable) koncentryk podłącza się do wejścia sat1/v i wszelakie dobrodziejstwa jakie daje dekoder są dostępne. To o czym piszesz to tryb szerokopasmowy - wide band ale tu też do jednego deka podłączasz bezpośrednio dwa kable z konwentera ( z tym że jest to inny konwenter, a nie uni) do dwóch wejść w dekoderze, rozgałęźnik potrzebny jest wtedy gdy planujesz w tą instalację wpiąć więcej niż jeden dekoder.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18430
  • 52693
  • 710

Dekoder TVBOX+ (DSB4300) ustawienia dla połączenia unicable

@slav72 Unicable w wykonaniu Cyfrowego Polsatu tak działa. Jeden kabel łączący konwerter z dekoderem. W przypadku C+ była porażka. Chyba, że przez ostatnie 2 miesiące coś zmienili. Miałem dekoder C+ z Unicable i bez splitera nie szła konfiguracja. Niezbędne było połączenie dwóch LBN w dekoderze, ci dla mnie kłóciło się z konfiguracją Unicable. Na infolinii mi potwierdzili taka konfigurację w przypadku C+. Zresztą ADB nie lubiłem od samego początku, jak tylko weszli na rynek. Robią problemy z prostymi sprawami jak tylko wypuścili swoje dekodery. Szkoda, że C+ po przejęciu N-ki związał się z tą firmą.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Dekoder TVBOX+ (DSB4300) ustawienia dla połączenia unicable

@ketrasaArtur  nie mam i nie miałem z tym żadnych problemów, tak jak pisałem takie połączenie (jednokablowe - unicable) jest zalecane i u mnie sprawdza się od 2018 roku, nie mam Ultraboxa od ADB lecz od Technicolora (są dwie jego wersje nowsza ADB to seria JADA - i tu faktycznie są różnego rodzaju ekscesy do dziś lecz chodzi o soft a nie połączenie antenowe oraz starsza Technicolor to seria ICTA). W przypadku konwentera uni, jeśli nie ma go na liście w dekoderze to trzeba samemu podczas pierwszego podłączenia i konfiguracji wpisać częstotliwości z wszystkich czterech ćwiartek, a to co mówią konsule na infolinii C+ traktuj z przymrużeniem oka (to jest podobna sprawa jak z info Orange "proszę zajrzeć na forum NO i tam poszukać pomocy").


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18430
  • 52693
  • 710

Dekoder TVBOX+ (DSB4300) ustawienia dla połączenia unicable

@slav72 pierwsze wzmianki o Unicable usłyszałem około 2012 roku. Potem jakoś Cyfrowy Polsat wprowadził na rynek. Bardzo fajnie się to konfigurowało i ustawiało. Dwa miesiące temu wpadł mi jeden z dekoderów C+ i nastąpiła porażka, bo sposób podłączenia kłócił się ze standardem typowego Unicable. Mam nadzieję, że C+ wycofa się z tych dekoderów, do których potrzebny jest jeszcze spliter.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Dekoder TVBOX+ (DSB4300) ustawienia dla połączenia unicable

@ketrasaArtur  piszę tyle że dekoder przeznaczony typowo do obsługi technologii unicable w C+ to od 2018 Ultrabox+ 4K (wcześniej Technicolor, później ADB) i od zeszłego roku Dualbox+ i z nimi nie ma żadnych problemów (przerabiałem wszystkie działały na instalacji uni bez żadnych splitterów), żadne inne z portfolio C+ nie wspierają w pełni tej technologii...może trafiłeś na taki inny...pamiętasz nazwę?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18430
  • 52693
  • 710

Dekoder TVBOX+ (DSB4300) ustawienia dla połączenia unicable

@slav72  nie pamiętam. Zakładałem, że to jednorazowa akcja, więc nie zaśmiecałem sobie głowy takim sprzętem. Szkoda, bo teraz by się przydało.