Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

brak zalączenia dekodera i telewizora jednym pilotem

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 67
  • 305
  • 1

brak zalączenia dekodera i telewizora jednym pilotem

Posiadam dekoder Samsung ICU 100 i mam problem z obsługą jednym pilotem :  z załączeniem i wyłączeniem dekodera i telewizora jednocześnie. W ustawieniu telewizora jest włączona usłga SIMPLINK połączenie z dekoderem. Przy takim ustawieniu TV działało wszystko ok.  z dekoderem od Vectry    wyłączenie i załączenie jednym pilotem . Czy ta synchronizacja jest możliwa z Samsung , jeśli tak to bardzo proszę o podpowiedź. Z góry dziękuję za ewentualną pomoc. I.D

 

Cd.  problemu  zamieszczonego postu  wyżej.

 W ustawieniach telewizora jest ustawiony dekoder Samsung

 

________________
* Scalenie wpisów – moderator Michał

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

brak zalączenia dekodera i telewizora jednym pilotem

@kerik 

Co do listy ulubionych, to jeśli mowa o dekoderze nie-androidowym (ICU100 konkretnie), to własną listę "ulubionych" można zrobić i poukładać dowolnie. Ale numerów kanałów nie można zmienić. Wobec tego wybieranie kanałów po numerach z klawiatury zawsze działa w ten sam sposób, tego zmienić się nie da. Natomiast dekoder można "przełączyć" w tryb "lista" i wtedy klawisze P+ P- przełączają kanały według kolejności na liście (np. na liście "ulubionych"). Pokręcone i niewygodne, ale to jedyne co można zrobić. Możliwość zmiany numeracji była postulowana wielokrotnie, ale to temat jeszcze-większa-rzeka: operator prawdopodobnie bierze kasę od nadawców za te numerki: im niższy (albo "ładniejszy" ) numerek tym więcej kasy. Na pewno z tego nie zrezygnuje, więc o samodzielnym numerowaniu kanałów możemy zapomnieć.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

13 ODPOW. 13

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

brak zalączenia dekodera i telewizora jednym pilotem

@kerik  z tego co wiem, to tylko tv Samsung współpracowały  z pilotem id ICU100


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

brak zalączenia dekodera i telewizora jednym pilotem

Do lata ubiegłego roku też małem dekoder Samsunga ICU 100 i telewizor Samsung 65" QN91A Neo QLED 4K Smart.

 

Jeśli chodzi o obsługę jednym pilotem, to gdzieś tu na forum opisywałem co działa, a co nie.

Na pewno nie działało tak jak powinno włączanie jednym pilotem dekodera i telewizora, bo udawało się to 1 na 50 włączeń..

 

Przez tą "obsługę" jednym pilotem dekodera i TV, a raczej jej brak, właśnie wymieniłem ICU 100 na 4K Stream o czym też tu na forum pisałem.

4K Stream współpracuje tak jak należy, zarówno tylko pilotem od TV jak i pilotem od dekodera można jednocześnie włączać i wyłączać bezproblemowo oba te sprzęty.

W 4K Stream brakuje mi tylko nagrywania, takie jak jest w ICU 100..


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

brak zalączenia dekodera i telewizora jednym pilotem

@jarmk  teraz też mam dekoder android i jednym guzikiem uruchamiam tv i dekoder.  Dawniej tv Samsung z jednego pilota też mi się udawało...ale na pożyczonym pilocie od ICU100 😁


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 67
  • 305
  • 1

brak zalączenia dekodera i telewizora jednym pilotem

 Czyli sprawa jest nie do rozwiązania albo nagrywanie albo wyłączanie jednym pilotem. Byłem w Vectrze tam takich problemów nie było, zachciało mi śię zmiany na Orange a tu same problemy. Dziękuję za odpowiedź. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 67
  • 305
  • 1

brak zalączenia dekodera i telewizora jednym pilotem

agat13 nie bardzo rozumię co z tym pilotem przecież ja mam oryginalny pilot od dekoera Samsung ICU 100 i nie działa 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

brak zalączenia dekodera i telewizora jednym pilotem

@agat13 

No mi sie też udawało, wspomniałem wcześniej, ale z raz na 50 prób włączenia sprzętu.. 🙂 .. także dwa piloty musiały non stop leżeć w gotowości.. 🙂

 

@kerik 

No niestety, tu w Orange w każdym dekoderze coś jest nie tak, wszystkie mają nie dopracowane softy.. działa jedno, nie działa drugie.

Zobacz tu na przykład, pisałem właśnie też o uruchamianiu ICU 100..

Dekoder Samsung ICU 100 - problem z uruchomieniem, włączeniem za pierwszym razem - Nasz Orange

 

Wiele ludzi  zgłaszało tu i na czacie Orange różne błędy, są tu też na forum wątki nawet na temat nie dopracowanego oprogramowania, ale nikt nic nie robi w tej sprawie.. my sobie, Orange sobie..

dekoder Samsung ICU 100 - niedopracowane oprogramowanie - Nasz Orange


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

brak zalączenia dekodera i telewizora jednym pilotem

@kerik 

No niestety @jarmk ma rację: oprogramowanie tych dekoderów pozostawia wiele do życzenia. A piloty są tandetne. Ostatecznie, jeśli krytycznie ważne jest dla ciebie żeby wszystko obsługiwac jednym pilotem, to zainwestuj w jakiegoś pilota uniwersalnego. Osobiście używam do tego starego smartfona, konkretnie model Xiaomi Note 4, on ma IR i programowo obsługuje prawie wszystko (jako pilot).


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 67
  • 305
  • 1

brak zalączenia dekodera i telewizora jednym pilotem

Widzę że to jest temat rzeka !!!!, problemów z tym dekoderem jest bardzo dużo. Włączanie TV i dekodera dwoma pilotami jest bardzo niewygodne !!! , wcześniej byłem w Vectrze i takich problemów nie było   dekoderami  miały bardziej przystępne oprogramowanie bardzo proste było też nastawienie nagrywania. Spróbowałem włączania innym pilotem - zadziałało ale loteryjnie raz się sprzęty załączały a później już nie . Ale w sumie nic to nie daje bo po włączeniu obu sprzętów jednym pilotem i tak trzeba do sterowania dekodera używać pilota od dekodera. Widzę że muszę się tak męczyć dwa lata z tymi niedoskonałościami , dodatkowo brak jest tworzenia  swojej listy ulubionch a później odwarzania tych programów w kolejności ustawionej  swojej listy   od pozycji 1  itd 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

brak zalączenia dekodera i telewizora jednym pilotem

@kerik 

Co do listy ulubionych, to jeśli mowa o dekoderze nie-androidowym (ICU100 konkretnie), to własną listę "ulubionych" można zrobić i poukładać dowolnie. Ale numerów kanałów nie można zmienić. Wobec tego wybieranie kanałów po numerach z klawiatury zawsze działa w ten sam sposób, tego zmienić się nie da. Natomiast dekoder można "przełączyć" w tryb "lista" i wtedy klawisze P+ P- przełączają kanały według kolejności na liście (np. na liście "ulubionych"). Pokręcone i niewygodne, ale to jedyne co można zrobić. Możliwość zmiany numeracji była postulowana wielokrotnie, ale to temat jeszcze-większa-rzeka: operator prawdopodobnie bierze kasę od nadawców za te numerki: im niższy (albo "ładniejszy" ) numerek tym więcej kasy. Na pewno z tego nie zrezygnuje, więc o samodzielnym numerowaniu kanałów możemy zapomnieć.