Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zmiany w menu kafelkowym dekodera IWU200


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1966
  • 3

Zmiany w menu kafelkowym dekodera IWU200

Witam

Mam dwa dekodery ICU 100 oraz IWU 200 zobaczyłem na IWU 200 że kafle w menu dekodera uległy zmianom i modyfikacjom

Pozdrawiam

 

________________
* Wydzieliłem z tematu Lista Kanałów Orange IPTV – moderator Michał

8 ODPOW. 8

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5697
  • 23107
  • 197

Zmiany w menu kafelkowym dekodera IWU200


@ryba168napisał(-a)

Witam

Mam dwa dekodery ICU 100 oraz IWU 200 zobaczyłem na IWU 200 że kafle w menu dekodera uległy zmianom i modyfikacjom

Pozdrawiam


Na lepsze czy na gorsze te zmiany?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1966
  • 3

Zmiany w menu kafelkowym dekodera IWU200

Nie ma kafelka twoje pakiety 😄

Poziom 32, Pasjonat Galaktyczny
  • 2445
  • 10129
  • 91

Zmiany w menu kafelkowym dekodera IWU200

Cześć @ryba168 

U mnie też w IWU 200 też nastąpiły zmiany w menu:

- zniknął kafelek Twoje pakiety oraz zwiastuny VOD

- pojawił się kafelek premiery oraz centrum diagnostyki

- natomiast co do kafelka Twoje pakiety został on przeniesiony do sekcji Moja strefa.

- Moja strefa została rozszerzona o nowe serwisy interaktywne takie jakie moje multimedia.

Pozdrawiam 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5697
  • 23107
  • 197

Zmiany w menu kafelkowym dekodera IWU200

Czyli klasycznie. Nie wiadomo co lepsze: dżuma czy cholera.

Kafelki z założenia mają chyba to samo zadanie co apka MO: obezwładnić klienta mnogością wizualnych reklam i nakłonić go do kliknięcia "gdzie popadnie", a nuż coś "kupi". Tzn. kupi. Cudzysłów zbędny.

 

Menu kafelkowe dekoderów ICU100 i IWU200 to zło. Opcja wyłączenia go powinna być eksponowana. Kompozycja kafelków powinna być pod kontrolą klienta. Pomysły były zgłaszane, argumenty były podnoszone na AMA.

 

Nie  bo nie. Tak ma być. No coż, z koniem się kopał nie będę, ale też nie mam zamiaru udawać że to jest w porządku.

Teściowa która wpadała w panikę na widok tego czegoś już umarła, mojej mamie pomagam co drugi dzień włączyć stream 4k (który nie ma tego horroru na starcie, ale też ma swoje idiosynkrazje) - do ICU100 nie jestem w stanie jej przekonać, boi się podejść do pilota bliżej niż na 2 metry. Żonę udało mi się nauczyć jak wyłączyć to kafelkowe menu, ale zajęło mi to kilka miesięcy perswazji. Mimo to stara się telewizora unikać kiedy mnie nie ma w domu. Potomstwu to nie przeszkadza, ale po pierwsze już się wyprowadziło, a po drugie nie ogląda TV.

 

Reasumując: nie wiem na kogo ten bluzg reklamowy Orange kieruje, ale w mojej rodzinie rozbija się on o ścianę.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5697
  • 23107
  • 197

Zmiany w menu kafelkowym dekodera IWU200

Na ICU100 też już weszło.

Dla osób które nie mogą teraz znaleźć dostępu do multimediów lokalnych (np. z DLNA w LAN czy z dysku podłaczonego z przodu), spieszę donieść, że trzeba wcisnąć ostatni z lewej na dole tytułowy kafelek. To rozwija obszerne sub-menu, w którym multimedia lokalne są w ostatnim wierszu z lewej strony. Głębiej się tago zakopać nie dało. Nowością jest to, że menu jest teraz wielopoziomowo kafelkowe.

Jest też nieco zaskakujące, że nie wyskakują żadne informacje, nic nie uprzedza użytkownika że nastąpiły istotne zmiany w obsłudze.

Jeden dzień wcześniej by nastąpiły i miałbym przechlapane, bo nie dałoby się bajki wnukowi włączyć.

No masakra jakaś.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5697
  • 23107
  • 197

Zmiany w menu kafelkowym dekodera IWU200

Najlepsze że teraz orange expert ma osobny, dedykowany kafelek. Oczywiście w menu moje... itd. Pod tym kafelkiem jest kilka filmów. W tym taki, który szczegółowo opisuje menu dekodera ICU100. Oczywiście stare, nieaktualne menu. Brawo.

 

Kto to testował???


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 28
  • 127
  • 0

Zmiany w menu kafelkowym dekodera IWU200

@j131  Mam wrażenie, że to my jesteśmy takimi testerami. Po co My (Orange) mamy coś testować jak można dać ludziom i w razie czego niech problemy zgłaszają. 

W ogóle to wczoraj Orange sypnęło aktualizacjami i ciekawe ile z nich było przetestowane.

Zmiany w menu dla IWU200 i ICU100, aktualizacja softu dla 4K Stream i ciekawe jakie zmiany jeszcze o których nie wiemy.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5697
  • 23107
  • 197

Zmiany w menu kafelkowym dekodera IWU200

To by jeszcze było pół biedy. Problemy tego typu są ignorowane konsekwentnie od lat.