Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zmiana dekodera WHD80 na UHD88


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 22
  • 6
  • 0

Zmiana dekodera WHD80 na UHD88

Witam.

Chcę kupić nowy pakiet Tv + internet + tel. domowy ( na miedzi), dostępny jest tylko dekoder

WHD80... Czy mając używany sprawny dekoder UHD88 z dedykowanym dyskiem mogę po prostu zamienić

dekodery czyli WHD80 na UHD88i wszystko będzie działać ok ?

 

pzdr

10 ODPOW. 10

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Zmiana dekodera WHD80 na UHD88

@Nix2  Pozwolisz, że dopytam. Czy ten "używany, sprawny dekoder" posiadasz w użyciu w ramach trwającej umowy z Orange? Czy ten "nowy pakiet" ma być umową która zastąpi aktualną? Jakim "kanałem" chcesz podpisać nową umowę, czy w trakcie wizyty w salonie, czy też przez Internet? Jeżeli w salonie i ten zestaw UHD88 jest Ci użyczony w ramach umowy, to pytaj w salonie, doradcy, czy możesz zostać przy starym sprzęcie. Jeżeli zakup przez internet, to może połącz się z doradcą przez czata i u niego wyjaśnij kwestię sprzętu. 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 22
  • 6
  • 0

Zmiana dekodera WHD80 na UHD88

@Misiek62 No więc ten używany sprawny UHD88 ma mój kumpel i odda mi go za flaszkę....:)

 

Umowy z Orange nie mam w tej chwili żadnej, a chcę dopiero podpisać nową umowę przez neta, no i byłaby to

umowa z WHD80, bo zwyczajnie innego dekodera w ofercie nie ma...

Z doradcą na chacie już rozmawiałem w tej sprawie i otrzymałem info że "powinno" działać, no ale

nauczony przykrymi doświadczeniami wolę się upewnić.

 

pzdr Nix


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Zmiana dekodera WHD80 na UHD88

No właśnie, tego się obawiałem, że ten używany dekoder nie jest z oficjalnych źródeł. Otóż, według mojej wiedzy, Twój kumpel powinien dekoder zwrócić do Orange... Chyba że zapłacił karę... Praktycznie w ramach nowej umowy, na Twoim miejscu brałbym WHD80, ablo ICU 100 gdyby był dostępny dla Twojej umowy. Przede wszystkim dlatego, że może on być połączony z modemem/routerem przez WiFi. Ewentualnie, jeśli faktycznie będziesz mógł używać tego UHD, to sobie zamienisz, sprawdzisz co lepiej działa.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 22
  • 6
  • 0

Zmiana dekodera WHD80 na UHD88

Niestety nie znam szczegółów co do cywilno-prawnych losów dekodera, ale widzę, że ofert sprzedaży takich używek z orange jest kilka m.innymi na allegro, olx itp... no ale to OT.

 

Rozumiem, że pod względem czysto technicznym taki dekoder nie ma prawa nie działać ?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Zmiana dekodera WHD80 na UHD88

@Nix2  wiesz, nie jestem "technikiem" Orange, ale akurat te dekodery działają pod kontrolą kart, więc jeżeli podpiszesz umowę, dostaniesz sprzęt i kartę... to UHD88 powinien "ją czytać"


Zespół Nasz Orange
  • 1043
  • 8389
  • 53

Zmiana dekodera WHD80 na UHD88


@Misiek62 napisał(-a)

@Nix2  wiesz, nie jestem "technikiem" Orange, ale akurat te dekodery działają pod kontrolą kart, więc jeżeli podpiszesz umowę, dostaniesz sprzęt i kartę... to UHD88 powinien "ją czytać"


Potwierdzam Szczęśliwa kobieta


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Zmiana dekodera WHD80 na UHD88

Jeśli kolega nie ma już usługi to może nie działać.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Zmiana dekodera WHD80 na UHD88


@sebaswiderskinapisał(-a)

Jeśli kolega nie ma już usługi to może nie działać.


Myślałem o nowej karcie, którą przy podpisaniu umowy dostanie @Nix2  - więc sądzę, że urządzenie od kolegi powinno działać.


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Zmiana dekodera WHD80 na UHD88

A dekoder się autoryzuje?