Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Uszkodzony telewizor został przeze mnie odesłany. Niestety zaginął. Co teraz zrobić? Pomocy.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 12
  • 0

Uszkodzony telewizor został przeze mnie odesłany. Niestety zaginął. Co teraz zrobić? Pomocy.

Dnia 12 06  pod wieczór odebrałam telewizor ,opakowanie w porządku.natomiast  po wyciągnięciu ,z tyłu telewizora pęknięcie .Zadzwonilam  to zgłosić,konsultant nr 1 poinformował że mam zanieść go do salonu.,nr 2  podał mi nr zlecenia  i nr.klienta i hasło i nr do DPD aby kurier odebrał .na koszt Orange.

kurier odebrał 13.06  nie dał mi żadnego potwierdzenia twierdząc że jak mam Apke to tam będę miała  i będę mogła śledzić.

Niestety nic nie dostałam..Wydzwaniałam do Orange i DPD  podając nr zlecenia.  Trwało to do 19.06   .aż konsultant  poradził mi żeby iść do salonu,bo tam będą wiedzieć więcej.. Tam też nic nie widzieli.dzwonili do DPD  i Ci tak jak mnie zbywali .że  jutro zadzwonić ..Byłam zrozpaczona .pytałam się co mogę zrobić ,bo raty przyjdą a telewizora nie mam..Żeby mnie uchronić przed ratami konsultant z salonu powiedział że zrobi reklamacje. ..Zrobił mi jeszcze na telefon iPhone 11odnowioną bo mnie rozmówcy słyszeli jakbym była pod wodą .nie słyszeli mnie..też Wydzwaniałam z tym problemem ,ale twierdzili że to wina zasięgu..aż w końcu zwątpiłam przełożyłam kartę do innego telefonu i o dziwo wszyscy mnie słyszą doskonale....Telefon oddany w salonie.też tego 19.06.

01 07 mam telefon z salonu .już ucieszona że po odbiór ,ale niestety serwis mi tego nie naprawi bo mam załączoną opcje gdzie jest mój telefon.ze muszę to wyłączyć.dostalam instrukcje..próbowałam ale jestem już stara .nie pamiętam hasła i zablokowałam konto na 24 godziny.

Wyć mi się chce ,nie ma  telefonu, telewizora  a raty mimo że reklamacja  przyszły .😓😭.

Znowu telef. do Orange .Mam placić aż się sprawa wyjaśni.bo jeszcze reklamacja nie rozwiązana.

Odechciało mi się tych sprzętów..Chciałam anulować kupno telewizora .że nie chce wymiany na nowy..bo  mam już dość .Konsultantka na to że za późno bo na zwrot miałam 14 dni..A ja go miałam tylko 1 dzień..

Przecież najpierw miałam czekać aż towar dotrze do Orange ,potem  że wyślą nieuszkodzony i czekać aż dotrze do mnie .A on jeszcze nie dotarł do Orange.zaginął. a mi się skończyły te 14 dni i nie mogę zrezygnować z zakupu.

Jak to jest? Przecież to nie moja wina że przyszedł uszkodzony i zaginął .

Pomocy. 😓 😭 😭 😭.

 

 

 

 

_____________________

*Doprecyzowałem nazwę tematu - moderator Wojciech.

6 ODPOW. 6

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1574
  • 6793
  • 48

Uszkodzony telewizor został przeze mnie odesłany. Niestety zaginął. Co teraz zrobić? Pomocy.

Podając numer listu przewozowego (który nakleiłaś na paczkę) sprawdź lokalizację przesyłki: Zlokalizuj przesyłkę (dpd.com.pl) Jeśli masz status że jest odebrana to odpowiedzialność teraz jest po stronie firmy kurierskiej. Tylko pytanie jaki jest status?

 

Dosyć ciekawe czemu trzeba wyłączyć opcje w iPhone o której piszesz. Tutaj instrukcja być może bardziej klarowna Lokalizowanie urządzenia w aplikacji Znajdź na iPhonie - Wsparcie Apple (PL)

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13396
  • 54878
  • 648

Uszkodzony telewizor został przeze mnie odesłany. Niestety zaginął. Co teraz zrobić? Pomocy.

@Zała1mana2 Złóż oficjalną skargę do Orange. Wyślij pismo z dokładnym opisem sytuacji listem poleconym na adres Adres do korespondencji Orange Polska S.A. ul. Jagiellońska 34, 96-100 Skierniewice

Podaj w nim dokładny opis zdarzeń i wszystkie numeru zamówień i zgłoszeń. Napisz rzeczowo i spokojnie, że chcesz anulować umowę, gdyż nie zostały spełnione jej warunki, a kłopoty zaczęły się mniej niż 14 dni od jej zawarcia.

Trafi gdzie trzeba i zostanie odpowiednio rozpatrzona, zarówno jeśli chodzi o jeden i drugi sprzęt.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 12
  • 0

Uszkodzony telewizor został przeze mnie odesłany. Niestety zaginął. Co teraz zrobić? Pomocy.

Dziękuję..Mam jeszcze pytanie jak zatytułować  te pismo -Oficjalna Skarga  czy jakoś inaczej?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 12
  • 0

Uszkodzony telewizor został przeze mnie odesłany. Niestety zaginął. Co teraz zrobić? Pomocy.

Właśnie w tym jest problem ze nie mam listu przewozowego.Konsultant Orange podał mi nr zlecenia .dla kuriera .nr.klienta i hasło Orange.

Na tej podstawie kurier odebrał telewizor .który miał być odesłany na koszt Orange.

Nie dostałam potwierdzenia bo powiedział że w apce będę miała i będę mogła śledzić.Niestety nic nie dostałam.. a telewizor zaginął.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13396
  • 54878
  • 648

Uszkodzony telewizor został przeze mnie odesłany. Niestety zaginął. Co teraz zrobić? Pomocy.

@Zała1mana2 Bez względu na posiadane dokumenty cała operacja jest w systemie Orange i zapewne mają dokumenty dla firmy przewozowej, oraz Twoje reklamacje. Możesz nie tytułować pisma, a możesz napisać "reklamacja zakupu"


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1574
  • 6793
  • 48

Uszkodzony telewizor został przeze mnie odesłany. Niestety zaginął. Co teraz zrobić? Pomocy.

Tytuł pisma nie będzie miał znaczenia, najistotniejsze to opis sytuacji, zawrzyj najważniejsze dane czyli numer zlecenia, umowy i wszystko co pozwoli jednoznacznie zidentyfikować ten konretny zakup i zwrot.

@Zała1mana2 zapoznaj się jeszcze z Zwrot urządzeń dla usług stacjonarnych | Orange Polska