Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z obrazem podczas oglądania telewizji


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 12
  • 0

Problem z obrazem podczas oglądania telewizji

Dzień dobry, od niedawna występuje u mnie problem z obrazem podczas oglądania telewizji a dokładniej co jakiś czas (co kilka-kilkanaście sekund) na chwile obraz się zacina i pojawiają się duże piksele w różnych miejscach na ekranie. Dzieje się tak tylko podczas oglądania telewizji, przy oglądaniu youtube'a oraz MAXa nie ma żadnego problemu. Korzystam z dekodera 4k multi oraz 2 dekoderów iwu 200 w multiroomie na każdym dekoderze jest ten sam problem z obrazerm oraz z internetu światłowodowego 1 Gb/s z funbox 6. Internet jest podłączony do dekodera 4k multi po kablu oraz z samym internetem nie ma żadnego problemu.

8 ODPOW. 8

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 270
  • 1015
  • 5

Problem z obrazem podczas oglądania telewizji.

TV leci innym VLANem niz reszta internetu, tj., YouTube itp. Z jakiegoś powodu gubi Ci pakiety streamingu...


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1832
  • 8885
  • 70

Problem z obrazem podczas oglądania telewizji.

@Kysiuu Dekodery są podłączone bezpośrednio do FB6?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13396
  • 54858
  • 648

Problem z obrazem podczas oglądania telewizji

@Kysiuu 3 dekodery, z czego dwa po wifi. Ten po kablu ma kabel fabryczny, czy wykonany (zaciśnięte wtyczki na długim kablu/sieci domowej) ?

Jak daleko jest od FB do pozostałych dekoderów? Jak wygląda mieszkanie/dom? Wykonywałeś diagnostykę usługi na infolinii?


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1572
  • 6767
  • 47

Problem z obrazem podczas oglądania telewizji

Jak długo masz już taki problem? 

Coś bardzo błahego - ale czy zrobiłeś restart dekoderów i FunBoxa? 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 12
  • 0

Problem z obrazem podczas oglądania telewizji

@agat13

Kabel jest kupny 10m. Każdy dekoder jest około 10 metrów od FB który jest na środku mieszkania. Nie robiłem diagnostyki na infolinii.

 

@tolek  Problem występuje od jakiś 4 dni a wszystko miałem montowane z miesiąc temu. Robiłem reset FB i dekoderów kilkukrotnie nic się nie zmieniło.

 

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 12
  • 0

Problem z obrazem podczas oglądania telewizji

Samo się magicznie naprawiło, nie wiem co było przyczyną ale póki co problem z głowy.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2136
  • 7899
  • 32

Problem z obrazem podczas oglądania telewizji

tu nie ma żadnej magii. Jest sprzęt, sieć, warunki ruchowe, zmienne obciążenia, incydenty, reakcje NOC.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13396
  • 54858
  • 648

Problem z obrazem podczas oglądania telewizji

@Kysiuu  nie wierzę w to, że coś samo się naprawiło...za dużo lat w branży 😄