Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

UHD88


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 31
  • 19
  • 0

UHD88

Kiedy Orange wymieni beznadziejny dekoder TV UHD88 na coś lepszego? Rezygnuję z usług Orange właśnie przez ten beznadziejny dekoder. Juz kilka razy był wymieniony na nowy ale problem w tym, że ma błędne oprogramowanie i aktualizacja nic nie da bo on i tak sprzętowo już nie wytrzymuje parametrów linii światłowodowej.

53 ODPOW. 53
Anonim

Nie dotyczy

UHD88

Z nieoficjalnych informacji wiem że Orange testuje nowe routery i dekodery, kiedy wejdą do oficjalnej sprzedaży?? Osobiście myślę że w I kwartale br 🙂 Ale to tylko moje "widzimi się " 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

UHD88

A co Ci konkretnie nie działu?

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 31
  • 19
  • 0

UHD88

1. Nie działa prawidłowo "programy ulubione". Nie można oznaczyć ich w odpowiedniej ilości np. same HD aby nie dublowały się z SD bo dekoder może zapamietac max 68 programów a Orange gwarantuje, że ma być 80 co i tak jest mało, bo u konkurencji nie ma limitu. Biorą pod uwagę, że chcę wykluczyć wszystkie programy dziecięce, śmieciowe i SD zdublowane HD to nawet deklarowane 80 to za mało.

2. Niezwykle często przy naciśnięciu przycisku "i" lub "ok" nie pokazuje się informacja o oglądanym programie tylko komunikat "informacja niedostępna" to już prawie norma.

3. Nie działa wyszukiwarka programów TV.

 

Powyższe wady są zgłoszone do Orange a odpowiedź jest jedna: potwierdzamy i pracujemy nad zmianą oprogramowania ale nie wiadomo czy i kiedy ono będzie dostepne. Mój dekoder był wymieniany chyba z 7 razy i nie ma to znaczenia.

 

Poza tym co już jest prawidłowością ale niedogodnością dla użytkownika w porównaniu do konkurencji:

1. Można nagrywać tylko jeden program. (u konkurencji do 7 jednocześnie)

2. Brak zestawienia programów oznaczonych jako "do przypomnienia".

3. Sam komunikat o "przypomnieniu o programie" pokazuje się na kilka sekund i znika bez przełączenia automatycznego na ten program. W przypadku gdy jest się akurat w innym pomieszczeniu nie zauważa się komunikatu i o programie zapomina. Samo przypomnienie pojawia się aż na 5 minut przez rozpoczęciem programu co zmusza do oglądania reklam albo zmusza do późniejszego i tak ręcznego przełączenia na odpowiedni program.

4. Brak programów TV (filmów, seriali) na żądanie podobnie jak np. w UPC. Kiedyś taka bezpłatna usługa była i nawet jest widoczna w instrukcji obsługi dekodera ale została wyłaczona bo dekoder nie dawał rady.

5. W praktyce Orange nadaje programy HD i full HD w max rozdzielczości HD a nie full HD. To, że dekoder nadaje sygnał informacyjny, że nadaje w rozdzielczości 1080i jest bzdurą bo takie informacje podaje przy wszystkich bez wyjątku, nawet przy programach, które są nadawane w SD np. TVPinfo itp.

6. W trakcie nagrywania brak jest na panelu przednim dekodera jakiejkolwiek informacji (np. czerwona dioda), że trwa nagrywanie. Można przez pomyłkę wyłaczyć go z sieci w trakcie nagrywania.

7. Po wyłaczeniu z pilota nadal pracuje mechanicznie dysk twardy, nawet gdy nie nagrywa. Po co? W UPC wyłaczał się po kilku minutach. W UHD88 będzie pracował nawet rok. Z tego też powodu dekoder wyłaczony z pilota zużywa dużo energii bez potrzeby.

8. W trakcie nagrywania dekoder znacznie zwalnia, reakcja na polecenia z pilota są znacznie wydłużone.

 

Ogólnie, w porównaniu do konkurencji, UHD88 jest dekoderem przestarzałym, powolnym, o niedogodnej dla uzytkownika konfiguracji menu. Oferta dodatkowych atrakcji zerowa. Pomimo wiedzy na ten temat, ze strony Orange przez 2 lata nie zdołano wypracować sytuacji minimalizującej te niedogodności.

 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

UHD88

Skor888, uzupełniając Twoją listę braków dekodera dodam:

  1. Niedogodność przy nagrywaniu następujacych po sobie pozycji - w moim poprzednim dekoderze w NC+ nie było problemu. Zakładki czasowe po 10 minut automatycznie kasowały się podczas nagrywanian np. kolejnych odcinków serialu. Można to zrobić ręcznie ale jest to tak siermiężne narzedzie, że rzadko korzystam.
  2. Czeste błędy nagrywania - komunikat nagranie niekompletne. Na poprzednim dekodarze, bo to drugi z kolei od listopada, nawet nie mogłem usunąć tego niekompletnego nagrania.

Posumowując, każdy szuka ideału. Dekoder Turbo NC+ na pewno takim nie był, jednak przepaść technologiczna obu urzadzeń jest widoczna już po paru chwilach użytkowania. Moim zdaniem, jeżeli Orange nie rozwiąże szybko problemu to pozostanie im tylko "twardy elektorat". Ja już podjąłem decyzję, że opuszczm Orange z końcem umowy, chyba, że stanie się cód.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 181
  • 81
  • 11

UHD88

Wygląda to tak a nie inaczej bo Orange zamiast zainwestowac i podpisać umowę na dostawę sprzętu z jednym z głownych producentów sprzętu, podpisałm umowę z francuską firmą Sagem  (ta co kiedyś dawno temu robiła telefony) i wspierając francuską firmę wpycha te dekodery które regularnie się zawieszają, trzeba je restartować plus niedogodności powyżej wymienione.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 31
  • 19
  • 0

UHD88

Dzisiaj w nocy była aktualizacja oprogramowania UHD88. Czy ktoś wie na czym ona polegała??? Przeglądając menu nic kompletnie się nie zmieniło. A wszystkie niedogodności pozostały tak jak były.


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

UHD88

@Skor888, a restartowałeś dekoder? Skąd masz takie informacje lub w jaki sposób to sprawdziełeś? U mnie w menu technicznym w UHD88 cały czas widniej aktualizacja z 02.03.2016. Sprawdź u siebie datę wciskając na oryginalnym pilocie od dekodera niebieski/żółty/niebieski (lub na odwrót, sorki, nie pamiętam) i wejdź w menu "dekoder". Tam sprawdzisz czy posiadasz na prawdę UHD88 czy nie np UHD86PL 🙂 Co na obudowie albo na kartonie, nie zwawsze zgadza się z tym co w oprogramowaniu 🙂 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 31
  • 19
  • 0

UHD88

Oczywiście, że mam UHD86PL tak jak prawie wszystkie UHD88. Jako datę ostatniej aktualizacji mam 26 czerwiec 2016, ale trzeba brać pod uwagę, że nie jest to data instalacji aktualizacji na dekoderze tylko data jej wypuszczenia do dystrybucji. I tak jest nowsza niz ta, którą Ty podajesz. 

A skąd mam informację, że była dzisiaj w nocy aktualizacja?? Bardzo prosto. W czasie oglądania TV pokazał się na ekranie komunikat "jest dostępna aktualizacja na ten dekoder" i do wyboru "zaistalować teraz" lub "zainstalować później". Wybrałem pierwszą opcję, kilkanaście minut trwało ściąganie danych i instalacja po czym dekoder sam się zrestartował. Trwało to trochę dłużej niż normalny restart. I tak na noc wyłaczam dekoder z sieci wyłacznikiem z tyłu obudowy to dzisiaj miał dodatkowy pełen restart.

Jak pisałem wcześniej nie widzę najdrobniejszej zmiany w stosunku do poprzedniej wersji. Dla mnie UHD88 to nadal trup i kompromitacja Orange.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

UHD88

Madud78 wie co mówi. Ja też próbowałem zaktualizować soft dekodera. Moja aktualna data softu 2.03.2016. A' propos, wywołanie menu systemowego robi sie przez:

3x żółty-niebieski.

 

PS. Czy ktoś słyszał jakieś sprawdzone wiesci o nowych dekoderach Orange?

Dla mnie wizja, jeszcze 18 miesięcy z dekoderem Orange to krew, pot i łzy 🙂