Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

TVBox+ (dekoder od Canal+) - problem z niepotrzebną synchronizacją z EPG przy nagrywaniu "z ręki".

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 247
  • 1579
  • 0

TVBox+ (dekoder od Canal+) - problem z niepotrzebną synchronizacją z EPG przy nagrywaniu "z ręki".

Od  kilku tygodni mam ten super sprzęt 😉 I w zasadzie nie narzekałem, ja jestem mało wymagający jeśli o taki dekoder chodzi. No ale dzisiaj mnie wnerwił...

Była sytuacja, że za 2 minuty miał się zacząć program na którym mi zależało ale musiałem akurat zająć się też czym innym, no to pilot w rękę i naciskamy "rec". Jest komunikat "rozpoczęto nagrywanie" - no to super, mogę sobie pójść, wrócę za godzinę to zatrzymam nagrywanie (audycja miała trwać 30 minut). Jeszcze do kuchni, żeby łyknąć resztę kawy i mogę iść. Wracając z kuchni zerkam na ekran a tam wyświetla się "koniec nagrywania"! Co za licho???!!! No to jeszcze raz '"rec", czekam ze 3-4 minuty, nic się nie dzieje, nagrywa. Uff, idę. Wracam po około godzinie, chcę zatrzymać nagrywanie - nie ma czego zatrzymywać, nie nagrywa się! No co jest???

Jeśli ktoś się jeszcze nie domyśla to już mówię - po każdym ręcznym rozpoczęciu nagrywania dekoder sam zatrzymuje nagrywanie, gdy wykryje, że zgodnie z EPG trwający program powinien się właśnie skończyć. Dekoder jest tak mądry, że wie lepiej co ja chciałem nagrać! Gdy interesujący mnie program miał trwać od 15:10 do 15:40 a ja włączyłem nagrywanie o 15:08 (reklamy jakieś wtedy leciały) to skubaniec o 15:10 zakończył nagrywanie, no bo się przecież skończył program który nagrywałem 😉 No a potem zrobił to samo o 15:40

Czy ktoś wie jak nauczyć ten dekoder dobrych manier? Czy w ogóle można coś z tym zrobić???

 

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11378
  • 51

TVBox+ (dekoder od Canal+) - problem z niepotrzebną synchronizacją z EPG przy nagrywaniu "z rę

@bluesmanniaki Pendrive nie służy do takich celów, wykończyć go można szybko, lepsza opcją, to tani SSD dysk, teraz są już bardzo tanie i mało prądu zjadają 😎

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

34 ODPOW. 34

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11378
  • 51

TVBox+ (dekoder od Canal+) - problem z niepotrzebną synchronizacją z EPG przy nagrywaniu "z rę

@bluesmanniaki to prosty dekoder i niedopracowany, jak się da to ustawiaj czas nagrywania.

Zgaduje że sprzęt i usługi za pośrednictwem Orange brane, bo C+ ma dużo lepsze dekodery, ale w tym wypadku szrot wciska i musisz się z nim zaprzyjaźnić na czas umowy.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 247
  • 1579
  • 0

TVBox+ (dekoder od Canal+) - problem z niepotrzebną synchronizacją z EPG przy nagrywaniu "z rę

Oczywiście, że za pośrednictwem Orange, inaczej nie pisałbym o tym na tym forum 🙂

Założyłem, że jest tu trochę użytkowników tego "szrotu" (ja tego nie powiedziałem 😉 ) i może ktoś wie jak sobie z tym poradzić...


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

TVBox+ (dekoder od Canal+) - problem z niepotrzebną synchronizacją z EPG przy nagrywaniu "z rę

@bluesmanniaki a nie mówiłem w tamtym wątku w którym o niego  pytałeś że nie polecam, teraz wiesz dlaczego i podejrzewam że jeszcze nie raz Cię zaskoczy (niestety ale nie w pozytywnym sensie).


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5376
  • 21546
  • 173

TVBox+ (dekoder od Canal+) - problem z niepotrzebną synchronizacją z EPG przy nagrywaniu "z rę

@bluesmanniaki 

Mogę Cię tylko "pocieszyć", że w IP TV dekoder ICU100 (premium 4k, et cetera, et cetera) ma bardzo podobnie, tyle że uprzedza o terminie zakończenia nagrania zaraz po przyciśnięciu guzika. Nie da się go w żaden sposób zmusić do nagrywania "z wolnej ręki", bez z góry zaplanowanego zakończenia. Tak że tak.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 247
  • 1579
  • 0

TVBox+ (dekoder od Canal+) - problem z niepotrzebną synchronizacją z EPG przy nagrywaniu "z rę

@j131- rety,naprawdę?! To jakaś taka maniera dekoderów satelitarnych?

Prawdę mówiąc ten tvbox to pierwszy satelitarny w którym użyłem nagrywania. Do tej pory tylko z naziemnej nagrywałem i tam żaden dekoder ani tv nie był taki... mądrzejszy od właściciela. Co za czasy, sztuczna inteligencja nas pogrąża 😉


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

TVBox+ (dekoder od Canal+) - problem z niepotrzebną synchronizacją z EPG przy nagrywaniu "z rę

@bluesmanniaki Ultrabox+4K takich "fascynujących przeżyć" nie dostarcza użytkownikowi, przeciwnie gdyby nie trochę skopana najnowsza wersja softu to całkiem spoko dekoder od operatora.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 247
  • 1579
  • 0

TVBox+ (dekoder od Canal+) - problem z niepotrzebną synchronizacją z EPG przy nagrywaniu "z rę

Jeszcze jeden kwiatek do kożucha czyli info (i zapytanie) do użytkowników TVBox'a 😉

Odłączyłem dysk HHD (Toshiba Canvio Basics 2TB) na tydzień od dekodera, bo wiedziałem że nie będę z niego korzystał, żeby się niepotrzebnie nie męczył. No po tygodniu podłączam a tu niespodzianka - dekoder zażądał formatowania, jakby pierwszy raz ten dysko zobaczył. Nie pomogło restartowanie dekodera, ponowne podłączanie przy wyłączonym, przy włączonym dekoderze. Nie było wyjścia, musiałem pozwolić na ponowne formatowanie i oczywiście utratę dotychczasowych nagrań. Na szczęście prawie nic tam nie było ale ostrzegam zainteresowanych, że takie odłączanie dysku może się źle skończyć...

Zdarzyło się komuś coś podobnego, może z innym dekoderem?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11378
  • 51

TVBox+ (dekoder od Canal+) - problem z niepotrzebną synchronizacją z EPG przy nagrywaniu "z rę

@bluesmanniaki  mi się to zdarzyło dawno temu, jak jeszcze Canal + był, co odnowa subskrypcji, co 2 miesiące szyfrowało niektóre filmy, które nie były już dostępne, więc trzeba było nagrywać na bieżąco na płyty DVD, miałem nagrywarkę z dyskiem, więc ciekawe filmy i programy, archiwizowałem sobie.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 247
  • 1579
  • 0

TVBox+ (dekoder od Canal+) - problem z niepotrzebną synchronizacją z EPG przy nagrywaniu "z rę

Dysku HD (Toshiba Canvio Basics 2TB) już od dekodera nie odłączam. W ustawionym w TVBox trybie "eco" po wyłączeniu (przyciskiem power off, na dekoderze lub na pilocie) dekoder zamiera a razem z nim zamiera dysk. No i super tyle, że...

Po włączeniu dekoder nigdy nie ma pewności, że dekoder zobaczy dysk! Raz na 4-5 razy dostaję komunikat, że: albo "podłącz dysk jeśli chcesz nagrywać" albo "podłączony dysk trzeba sformatować, jeśli chcesz nagrywać...). Wiem, że formatowanie skasuje nagrania które już tam są, więc oczywiście tego nie robię - wyłączam dekoder i następnym razem po włączeniu zazwyczaj już widzi dysk. Ot, chimeryczna bestia z tego dekoderka 😉

Jak myślicie kto winny - dekoderek czy dysk?