Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Sat a IPTV co sie zmieniło ?


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6518
  • 15924
  • 84

Sat a IPTV co sie zmieniło ?

Cześć wszystkim mam takie pytania, bo nie rozumiem już nic.
1, Po co nowy dekoder do satelity skoro Orange nie daje wyboru technologi między IPTV A SAT ?
2. na stronie jest informacja, że można wybrać niby rodzaj usług ? To jak to jest, coś zmieniło się w usługach ?
https://satkurier.pl/news/206471/4k-ultrabox-i-tvbox-w-ofercie-orange-tv.html

9 ODPOW. 9

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1272
  • 3044
  • 31

Sat a IPTV co sie zmieniło ?

@Citi2017  różnica jest taka ze dla usługi SAT telewizję świadczy Canal+. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2019
  • 5440
  • 183

Sat a IPTV co sie zmieniło ?

1. TV SAT jest dla opcji do 10 i do 20 Mb/s bo po IPTV kiepsko to chodziło, a nie wszędzie jest dostęp do VDSL czy FTTH. Usługa jest świadczona za pomocą Canal+ i podpisywane są dwie umowy, na świadczenie usług intenetowych z Orange i telewizyjnych z C+.
2. Do wybory jest dekoder a nie usługa. Dekoder podstawowy lub 4K od C+, a nie jak do tej pory dekodery od Orange.

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22042
  • 179

Sat a IPTV co sie zmieniło ?


@Arti_Kn_Plnapisał(-a)
1. TV SAT jest dla opcji do 10 i do 20 Mb/s bo po IPTV kiepsko to chodziło, a nie wszędzie jest dostęp do VDSL czy FTTH. Usługa jest świadczona za pomocą Canal+ i podpisywane są dwie umowy, na świadczenie usług intenetowych z Orange i telewizyjnych z C+.
2. Do wybory jest dekoder a nie usługa. Dekoder podstawowy lub 4K od C+, a nie jak do tej pory dekodery od Orange.

Po co jest TV Sat "dodawana" do umowy na internet ADSL? To chyba pozostanie dla mnie zagadką. Przecież umowę z Canal+ na TV SAT każdy może sobie zawrzeć niezależnie od posiadania lub nie umowy z Orange na internet. Co to daje? Jest taniej? Jakoś mi się nie chce wierzyć żeby było taniej o tyle żeby w ogóle brać pod uwagę taką transakcję wiązaną.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1272
  • 3044
  • 31

Sat a IPTV co sie zmieniło ?

@j131  jest to jako jedna usluga.

W porównaniu do poprzedniej oferty ta jest na duzy plus. Sama zawartosc kanalow sie zwiekszyla. Obecnie jest 130kanalow a poprzednio bylo okolo 100.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Sat a IPTV co sie zmieniło ?

Ja napiszę w kwestii dekoderów do umowy sat, jak ktoś będzie brał taką umowę to polecam Ultraboxa 4K, super sprzęt (mam go w umowie z platformą Canal+, polecam), ten drugi to dno (najtańszy i najgorszy z oferty Canal+). Tyle ode mnie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32315
  • 36177
  • 1366

Sat a IPTV co sie zmieniło ?

Nic się nie zmieniło i nie zmieni. Do światłowodu nie można mieć tv sat (!!!!!!!!!!!!!!)

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18407
  • 52633
  • 709

Sat a IPTV co sie zmieniło ?

@Citi2017 cobdi wyboru technologii dostarczania sygnału telewizyjnego, to nadal jest OPTV ze światłowodem lub vDSL.

Jeżeli chodzi o TV SAT, to usługa dostarczane z łączem, na którym nie może działać IPTV. W technologii satelitarnej jest tylko zmiana, że umowa ba internet jest podpisywane z Orange, na TV SAT z Canal+ i tu mroźna wybrać sobie dekoder, jaki chce się używać do odbioru TV SAT.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2019
  • 5440
  • 183

Sat a IPTV co sie zmieniło ?


@j131napisał(-a)

@Arti_Kn_Plnapisał(-a)
1. TV SAT jest dla opcji do 10 i do 20 Mb/s bo po IPTV kiepsko to chodziło, a nie wszędzie jest dostęp do VDSL czy FTTH. Usługa jest świadczona za pomocą Canal+ i podpisywane są dwie umowy, na świadczenie usług intenetowych z Orange i telewizyjnych z C+.
2. Do wybory jest dekoder a nie usługa. Dekoder podstawowy lub 4K od C+, a nie jak do tej pory dekodery od Orange.

Po co jest TV Sat "dodawana" do umowy na internet ADSL? To chyba pozostanie dla mnie zagadką. Przecież umowę z Canal+ na TV SAT każdy może sobie zawrzeć niezależnie od posiadania lub nie umowy z Orange na internet. Co to daje? Jest taniej? Jakoś mi się nie chce wierzyć żeby było taniej o tyle żeby w ogóle brać pod uwagę taką transakcję wiązaną.


Pewnie że taniej, przyjmijmy  że ktoś ma osobno:

Pakiet optimum w C+ 50 zł

Internet z Orange 20 Mb/ 60 zł

Komórka +/- 30 zł

Jest jeszcze stacjonarny - nie liczmy go.

daje to 140 zł

Razem 4 usługi od Orange w Love 110 zł

Oszczędność 30 zł mc x 24 mc  daje 720 zł.

Mało ? Dużo ? Zależy jak dla kogo.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22042
  • 179

Sat a IPTV co sie zmieniło ?


@Arti_Kn_Plnapisał(-a)

...

 

daje to 140 zł

Razem 4 usługi od Orange w Love 110 zł

Oszczędność 30 zł mc x 24 mc  daje 720 zł.

Mało ? Dużo ? Zależy jak dla kogo.


OK, jasne. Oczywiście to oznacza też podwójną lojalkę. Plus bywają rozmaite uwarunkowania/promocje które mogą tę różnicę zmniejszyć (lub zwiększyć).