Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Samsung ICU i niezodność z HDCP 2.2

Anonim

Nie dotyczy

Samsung ICU i niezodność z HDCP 2.2

A w Onkyo masz taki firmware ? Version 1081-0020-2050-0010


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Samsung ICU i niezodność z HDCP 2.2

Denon X2400H ma tylko na wyjściu 2.2.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 46
  • 0

Samsung ICU i niezodność z HDCP 2.2

https://usa.denon.com/us/product/hometheater/receivers/avrx2400h

 

"All eight HDMI inputs and two HDMI outputs feature HDCP 2.2 compatibility"

Również z tyłu amplitunera wszystkie wejścia i wyjścia są opisane jako 2.2.

Skąd informacja, że jest inaczej?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Samsung ICU i niezodność z HDCP 2.2

Zależy co copywriter miał na myśli. Wg mnie dopisek o hdcp dotyczy outputów. Poza tym jak wpiszesz model urządzenia w wyszukiwarce jest wiele wpisów o problemach z 2.2 (nie tylko z ICU).

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 46
  • 0

Samsung ICU i niezodność z HDCP 2.2

Jakie znów "zależy co copywriter miał na myśli"?

Z tyłu amplitunera jest bardzo wyraźnie zaznaczone HDCP 2.2. compatibility, w instrukcji jest, na stronie producenta jest. To jest bardzo precyzyjna informacja i nie ma nic wspólnego z czyjąś subiektywną opinią. Żadne z pozostałych sprawdzanych urządzeń w standardzie 2.2 również w nie sprawiało mi nawet najmniejszych problemów.

Generalnie wszystkie opisane problemy zawsze dotyczą urządzeń, w których operator mieszał w sofcie. Jak np. w przypadku ICU.

Anonim

Nie dotyczy

Samsung ICU i niezodność z HDCP 2.2

Już dawno temu był problem z niezgodnością z HDCP na jednym z  pierwszym dekoderów NC+ ale zostało to naprawione po aktualizacji firmware. I tu jest to samo z tym dekoderem.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Samsung ICU i niezodność z HDCP 2.2

O działaniu można sobie poczytać wpisując frazę "Denon X2400H hdcp 2.2 error" w wyszukiwarce. Oczywiście ludzie w stanach mają dekoder z OPL i oczywiście OPL jest wszystkiemu winne.

 

Soft w ICU ma błąd na błędzie. Ale akurat HDCP jest zrobione w miarę porządnie.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 46
  • 0

Samsung ICU i niezodność z HDCP 2.2

Jako że z wyszukiwarek względnie korzystać potrafię a po angielsku czasami zdarzy mi się coś zrozumieć, z Twojej rady skorzystałem na długo zanim przyszedłem na to forum. Radzę nieco dokładniej zapoznać się z linkami, które po wpisaniu frazy wyszukiwarka podpowiada. Jak wyżej wspomniałem - problemy pojawiają się z brandowanym softem:

Dekoder Telus - brandowany soft
Dekoder Virgin Media - brandowany soft
Blu-Ray Samsunga - problem z innym modelem amplitunera
Dekoder Virgin Media - brandowany soft
Dekoder KPN - brandowany soft
Konsola PS4 Pro - jeden problem rozwiązała wymiana kabla, drugi wynikał z prawdopodobnego uszkodzenia złącza HDMI

Rozumiem, że masz na pęczki przykładów problemów, w których x2400 nie radził sobie z HDCP, w którym nie grzebał operator?

 

Więc wybacz, ale nie masz racji twierdząc, że HDCP jest zrobione porządnie. Nie jest. A to, że niektórzy inni operatorzy (w PL podobno jeszcze nc+) również sobie z tym nie radzą nie jest usprawiedliwieniem.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 49
  • 1

Samsung ICU i niezodność z HDCP 2.2

@Piotrekk85 ale zobacz, u mnie na Onkyo ten sam problem - więc coś jest na rzeczy z tym. Musiałem wpiąć bezpośrednio do TV. A teraz najlepsze - korzystam z uniwersalnego pilota Logitech Harmony, który jednym przyciskiem włącza wszystkie urządzenia. W standardowym ustawieniu kolejność włączania była:

 

1. TV

2. ampli

3. dekoder

 

Efektem był czarny ekran od czasu do czasu. Raz załapał, raz nie.  Zmieniłem kolejność wysyłania sygnałów na:

 

1. dekoder

2. ampli

3. TV

 

Działa, czyli zanim tv się włączy, musi mieć sygnał z dekodera. Ciekawe czemu tak się dzieje. 

 

 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Samsung ICU i niezodność z HDCP 2.2

Tu pojawiają się dwa problemy. Oba urządzenia omawiane w wątku trafiły "na produkcję" kiedy standard HDCP 2.2 był jeszcze nieoficjalny. ICU 100 wg moich nieoficjalnych źródeł ma poprawnie wdrożony standard. W internecie jest sporo wątków na ten temat bez jakiegoś jednoznacznego rozwiązania.

Na tym forum jest dział pomysły gdzie jeśli ktoś jest zainteresowany może zgłosić "poluzowanie" tych kwestii. Nie wykluczam jakiegoś jednostkowego problemu z konkretnym sprzętem - wtedy przez BOK można zrobić zgłoszenie do programistów. Ale od razu powiem, że na aktualizację trzeba będzie poczekać kilka tygodni, jak nie miesięcy.

Jeśli ktoś nie rozumie po co jest używany HDCP i inne zabezpieczenia, to może warto poczytać o newsie z nc+ https://satkurier.pl/news/173813/co-sie-dzieje-z-dostepem-do-canal-4k-ultra-hd-w-nc.html?news_page_i...
Orange jako jedyne w Polsce zabiega o różny kontent 4K. Płaci za to nie mało, nie tylko w złotówkach, ale całe zaplecze z zakresu R&D robi przeróżne testy dostosowujące na polski rynek (czego klienci nie zauważą). A stety czy niestety amplitunery umożliwiają kopiowanie sygnału. W Polsce jest to nielegalne (oczywiście wiele sądów uznaje za niską szkodliwość społeczną jeśli ktoś to robi na prywatny użytek, ale to temat na inną dyskusję).