Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Samsung ICU 100 Multinagrywarka vs Nagrywarka / Nowy software


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 4
  • 0

Samsung ICU 100 Multinagrywarka vs Nagrywarka / Nowy software

Witajcie,

 

Proszę o pomoc i wyjaśnienie czym się różni nagrywarka TV od multinagrywarki TV z zapisem na dysk, oraz jak wrócić do poprzedniego sposobu działania nagrywarki TV, sprzed aktualizacji.

 

Po ostatniej aktualizacji poza wprowadzeniem nowego "Program TV", została najwyraźniej zmieniona obsługa przycisku PVR na pilocie. PVR pokazuje 'Moje nagrania' w których nie widzę nowych nagrań które wykonałem, są widoczne one w 'Zaplanowanych nagraniach' mimo, że są ukończone. W multinagrywarce widoczne są wszystkie nagrania, jednak nie mam pojęcia z jak zrobić aby PVR na pilocie przywoływał multinagrywarkę. Co więcej, patrząc na status usługi multinagrywarki w menu, widzę 'Aktywna' przy wejściu w status widzę 'Usługa nieaktywna'.

 

Doprawdy dekoder i usługi żyją na swoim źyciem. Restarty, deaktywacje/aktywacje/deaktywacje multinagrywarki nie pomagają.

IMG_8400.jpgIMG_8401.jpgIMG_8398.jpgIMG_8396.jpgIMG_8394.jpgIMG_8395.jpgIMG_8397.jpgIMG_8399.jpg

 

______________

Wpis poddany edycji - dodanie zdjęć z załącznika - Rafał

9 ODPOW. 9

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5376
  • 21546
  • 173

Samsung ICU 100 Multinagrywarka vs Nagrywarka / Nowy software

@MateuszLitwin 

Jedno czego jestem pewien, to tego że do poprzedniego sposobu działania nie ma powrotu.

Natomiast dostęp do obu sposobów nadal jest z głównego menu: "nagrania" i "multinagrywarka" są osobno i nadal są przez te menu dostępne obydwa sposoby planowania i odtwarzania nagrań z dysku.

 

https://nasz.orange.pl/t5/Dekodery-i-inne/Ciekawostki-oprogramowania-ICU100-dwa-tryby-odtwarzania-na...

 

IMHO nie należało ruszać ustawień usługi "multinagrywarka", najwyraźniej coś w Systemie się namieszało i teraz trudno to będzie odkręcić. Zapewne nie obejdzie się bez kontaktu z BOK.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 115
  • 415
  • 0

Samsung ICU 100 Multinagrywarka vs Nagrywarka / Nowy software

Pytanie do posiadaczy Samsunga ICU 100 - czy przy włączonym trybie Eco (tzw. deep-standby) działa nagrywanie na podłączonym dysku USB?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5376
  • 21546
  • 173

Samsung ICU 100 Multinagrywarka vs Nagrywarka / Nowy software

@ptr1 

U mnie ten tryb nie daje się włączyć. To znaczy opcja owszem ulega przestawieniu, ale nie ma to żadnych konsekwencji. Dekoder startuje tak samo szybko i zegar nadal jest wyświetlany. Pobór energii w stanie czuwania także się nie zmienia.

Po ostatniej (?) aktualizacji zniknęło ostrzeżenie o możliwości pomijania przez dekoder zleconych nagrań w tym trybie, i chyba faktycznie niczego nie zapomina nagrać. Ale w sumie jak napisałem, trybu jako takiego nie ma więc i dziwić się temu też nie ma co.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 115
  • 415
  • 0

Samsung ICU 100 Multinagrywarka vs Nagrywarka / Nowy software

@j131  U mnie tryb Eco aktywuje się dopiero po około godzinie. Też na początku myślałem, że nie działa, bo po naciśnięciu przycisku ‚Wyłącz” na pilocie było tak jak poprzednio. Jednak rano zauważyłem, że na dekoderze nie wyświetla się zegar ani żadna lampka oprócz ‚eco’ w kolorze czerwonym.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5376
  • 21546
  • 173

Samsung ICU 100 Multinagrywarka vs Nagrywarka / Nowy software

@ptr1 

A, to sprawę wyjaśnia. U mnie nie ma więc jak się aktywować, bo na noc wyłączam mu prąd. Ciekawe że nigdzie nie napisali, iż ten tryb włącza się z tak dużym opóźnieniem.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 115
  • 415
  • 0

Samsung ICU 100 Multinagrywarka vs Nagrywarka / Nowy software

@j131 Przy okazji przetestowałem programowanie nagrywania ma dysku - w trybie Eco działa poprawnie po ostatniej aktualizacji oprogramowania.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 193
  • 680
  • 1

Samsung ICU 100 Multinagrywarka vs Nagrywarka / Nowy software

Przepraszam ale mam pytanie, czemu nie korzystasz z mozliwosci nagrywania w chmurze  - przeciez to nic nie kosztuje. A co do ustawien multinagrywarki jak napisal kolega mogles niechcący cos namieszac i faktycznie moze być konieczny kontakt z BOK.

 

@j131 wiesz ja nie wylaczam na noc sprzętu z prądu tylko zostawiam w stanie czuwania bo prawtycznie wszystko wymienilem co się dalo na energooszczedne. Pare miesięcy temu jeszcze placilem za prąd 300 zl a od 3 miesiecy temu 90 zl.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 115
  • 415
  • 0

Samsung ICU 100 Multinagrywarka vs Nagrywarka / Nowy software

@kris68 Korzystam z dysku z bardzo prostej przyczyny - nagranie w chmurze jest automatycznie kasowane po 30 dniach, a na dysku zostaje na stałe. Z chmury korzystam czasami na drugim dekoderze multiroom.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 193
  • 680
  • 1

Samsung ICU 100 Multinagrywarka vs Nagrywarka / Nowy software

@ptr1  no tak rozumiem Cię, z tym ze ja oprócz oglądania filmów z Orange dużo ściągam z internetu i mam w sumie 3,5 TB filmów na dyskach SSD.