Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

SAMSUNG ICU 100 - mało responsywny, irytujące menu na starcie


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 29
  • 1

SAMSUNG ICU 100 - mało responsywny, irytujące menu na starcie

Witajcie

 

Dekoder SAMSUNG ICU 100 podłączony po HDMI do Sony 55" UHD, i ethernet do sieci LAN, ADATA 500 GB po USB (to taki dysk jak w filmie instruktażowym o używaniu dekodera) do nagrywania programów.

 

* Dekoder jest mało responsywny - przełączanie kanałów jest OK, jednak PVR i menu nagrywania programów (wybór, zatwierdzanie) jest ślamazarne - czy jest możliwe poprawienie tego elementu, firmware nowy, ustawienia.... ?

* Przy każdym włączeniu dekodera, irytujące menu pojawia się (propozycje, ustawienia, itp) - czy to można wyłączyć ?

 

Mateusz

7 ODPOW. 7

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

SAMSUNG ICU 100 - mało responsywny, irytujące menu na starcie

@mateuszlitwin76Powiedz jaką masz wersję softu? Tego czegoś startowego nie wyłączysz...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 29
  • 1

SAMSUNG ICU 100 - mało responsywny, irytujące menu na starcie

To SAMSUNG-ICU100_stbdak_02.15.40


IMG_3390.jpg

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

SAMSUNG ICU 100 - mało responsywny, irytujące menu na starcie

@mateuszlitwin76Z tego co wiem, to jest najnowszy soft..Jeśli zaś chodzi o powolność reakcji przy PVR, to wydaje mi się, że to kwestia komunikacji zwrotnej. naciśnięcie guzika rec powoduje natychmiastowe rozpoczęcie nagrywania, a to, że info przychodzi z 1-2-3 sekundowym opóźnieniem to kwestia info zwrotnej i czasu jej generowania i przesyłania. Polecam test z jakimś charakterystycznym szybko zmieniającym się obrazem i wtedy zobaczysz czy jest opóźnienie nagrywania, czy tylko info, że się zaczęło przychodzi później


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7524
  • 28

SAMSUNG ICU 100 - mało responsywny, irytujące menu na starcie


@mateuszlitwin76napisał(-a)

* Przy każdym włączeniu dekodera, irytujące menu pojawia się (propozycje, ustawienia, itp) - czy to można wyłączyć ?


Tak. Nie wyłączać dekodera.

 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5374
  • 21526
  • 173

SAMSUNG ICU 100 - mało responsywny, irytujące menu na starcie

@mateuszlitwin76: witaj w klubie.

 

https://nasz.orange.pl/t5/Pomys%C5%82y/Dodanie-opcji-wy%C5%82%C4%85czenia-mozajki-w-menu-dekodera/id...

 

Przejrzyj proszę pomysły NO pod kątem dekoderów IPTV - na pewno znajdziesz kilka które zechcesz poprzeć.

🙂

 

PS. Wersja softu wygląda na aktualną - u mnie jest ta sama.

 

PPS. Klawisz PVR nie jest, IMHO, najlepszym sposobem na nagrywanie. Generalnie ICU100 wiele niespodzianek w tym zakresie kryje. Niektóre opisałem tu:

https://nasz.orange.pl/t5/Dekodery-i-inne/Ciekawostki-oprogramowania-ICU100-dwa-tryby-odtwarzania-na...

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

SAMSUNG ICU 100 - mało responsywny, irytujące menu na starcie


@mateuszlitwin76napisał(-a)

Witajcie

* Przy każdym włączeniu dekodera, irytujące menu pojawia się (propozycje, ustawienia, itp) - czy to można wyłączyć ?


@j131  i tu też przychodzi na myśl dek od innego francuza, w którym "obraz startowy" można wyłączyć z pozycji menu dekodera...czyż nie mam racji ? 😉


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5374
  • 21526
  • 173

SAMSUNG ICU 100 - mało responsywny, irytujące menu na starcie

@slav72: nie tylko można wyłaczyć ale jest on też zupełnie innej (mniej irytującej) natury...