Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Repeater spoza oferty Orange a telewizja


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

Repeater spoza oferty Orange a telewizja

@ZagubionaAnia ostatnio zrobiłem ta opcję za pomocą przycisków WPS na Access poincie i na range extender że , którego właśnie chciałem przekształcić w  klienta/ z wyjściem ethernet. Śmigało....potrzebowałem na testy jakości połączenia zestawionego pomiędzy urządzeniami


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 25
  • 55
  • 0

Repeater spoza oferty Orange a telewizja

???


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 710

Repeater spoza oferty Orange a telewizja

@agat13 WPS przy wzmacniaczu zadziała, dla innego routera już nie koniecznie.

@ZagubionaAnia WPS - ten przycisk w routerze rozsyła hasło łącznie z nazwą sieci WiFi. Jeżeli urządzenie obsługuje, to łatwo sparować, połączyć po WiFi bez konieczności wpisywania hasła. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

Repeater spoza oferty Orange a telewizja

@ZagubionaAnia  tak jak napisał @ketrasaArtur . Urządzenia można sparować przez WPS. Kwestia nadrzędności jednego. Wiele z urządzeń ma jeden z trybów właśnie klient/ repeater. Z poziomu menu określasz z jaką siecią nadrzędna masz się połączyć, wpisujesz do niej hasło i to jak ma później owo urządzenie działać...czy dalej retransmitować sygnał, czy tworzyć nowe SSID i hasło..


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5479
  • 22050
  • 181

Repeater spoza oferty Orange a telewizja


@ZagubionaAnianapisał(-a)

hmm. ciekawe.

no mój plan był taki, aby wpiąć TL-WR340G w stary komputer w kuchni po ethernecie i TL-WR340G miał "ciagnąć" internet z extendera, który poszerza wifi z FunBoxa. da się tak zrobić?

 

DHCP wyłączyłam

zmieniłam adres dostępu do TL-WR340G na inny niż do funboxa

 

na chwilę obecną

jak daję internet FunBoxa po ethernecie do WANa to mogę brać internet z tych pozostałych 4 portów LAN.

 

może głupia jestem, ale myślałam, że Access Point pozwoli mi "odbierać" już istniejącą sieć...

________________
* Scalenie postów – moderator Kinga


Obawiam się że ten model nie daje takiej możliwości. Musiałby być "odwrotnością" AP czyli AP-client. Z tego co widzę w sieci ten model nie ma takiej możliwości. Przycisku WPS na nim też nie ma... Portu WAN nie używaj, to jest "inna" sieć, nie chcesz jej używać...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

Repeater spoza oferty Orange a telewizja

@j131 bardzo ładnie wyjaśniłeś..nie ze wszystkiego da się coś zrobić..wykorzystywanie zasobów sprzętowych jest ok, ale nie wszystko się do tego celu nadaje i czasem lepiej jest kupić konkretny sprzęt czy ułożyć kable niż łatać starszymi modelami, które nie będą spełniać naszych oczekiwań.. 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 25
  • 55
  • 0

Repeater spoza oferty Orange a telewizja

no dobra, poddałam się z metodami po taniości.

 

problem pozostaje ten sam - jest kuchnia, gdzie jest dekoder i chciałabym mieć sprawną sieć wifi. sprzęt od orange jest w sypialni piętro wyżej, "na ukos" (parę betonowych ścian dalej). idea jest taka, żeby w całym domu była ta sama sieć wifi. funkcja switcha również powinna być (koniec końców do stacjonarki/ek na poziomie kuchni internet pójdzie po kablu).

 

jakie modele urzadzeń polecacie? albo jakie funkcje ma mieć (w rozumieniu haseł kluczowych; tego jest teraz tyle aż nie wiadomo co wybierać...)? ktory producent sprzętu "rozumie" się z wynalazkami od orange?

 

powyżej padła opcja od tendy - 1 urządzonko na cały dom. hmm. no jednak u mnie ściany są "mojsze" i boję się zakłóceń.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5479
  • 22050
  • 181

Repeater spoza oferty Orange a telewizja

@ZagubionaAnia: ale już dostałaś jedyną słuszną sugestię: co się tylko da (najlepiej wszystko co ma gniazdko eternetowe) połącz kablami z FB, wypożycz od Orange extender, ustaw go centralnie i z niego obsłuż resztę sieci.

 

PS. Absolutnie nie rekomenduję marki Tenda, podałem tylko przykład.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

Repeater spoza oferty Orange a telewizja

@ZagubionaAniaTak naprawdę to wróżenie z fusów. Możemy podpowiedzieć, że najbardziej kompatybilnym z modemami Orange (FB2 i FB3) jest SWB. Przyznam się jednak, że z opisu, który zawarłaś (szczególnie mnie zaniepokoiły te betonowe ściany "po skosie") nie jestem w stanie powiedzieć, że będzie to działać niezawodnie. Może lepiej od stosowanych wcześniej wynalazków, bo urządzenia promowane przez operatora sa naprawdę kompatybilne i mają w miarę dobry zasięg, ale komunikują się w częstotliwości 5GHz, co niestety ogranicza zasięg współpracy pomiędzy modemem, a SWB. Przyjąwszy, że SWB działa jak RE (czytaj: co dostanie, to przekaże dalej- repeater) zasięg komunikacji między urządzeniami może być utrudniony (wracam myślą do betonowych ścian) i nie zapewnia szybkiego netu ZA SWB...choć będzie jedna sieć i jedno hasło

Dodam, że wariantów instalacji jest wiele, bo SWB może służyć jako repeater, ale i mając dwa porty eth jako dostawca netu po kablu do kompa stacjonarnego czy dekodera TV, bądż też jako tranzyt do podłączenia czegoś dalej po kablu. Ważne jest tu i kluczowe miejsce zainstalowania SWB...by most między nim, a modemem był jak najszybszy.

P.S. Dodam na dodatek, że ów SWB jest wypożyczany i istnieje możliwość wynajęcia prawie "na godziny". Odbierasz w piątek, robisz setki testów i jak działa zostawiasz...a jak nie, oddajesz w poniedziałek i płacisz za 3 dni użyczenia śmieszne pieniądze


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Repeater spoza oferty Orange a telewizja

@ZagubionaAnia  tutaj kolega @agat13  słusznie prawi bo wie co mówi, poza tym najlepiej byłoby widzieć całą sytuację jaka jest u Ciebie na żywo, co niestety jest niewykonalne. Tak w ogóle w tym momencie to tylko testy, testy i jeszcze raz testy w poszukiwaniu najlepszego rozwiązania metodą tzw. "prób i błędów".