Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przedłużacz pilota (IR) do dekodera ICU 100

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 33
  • 85
  • 1

Przedłużacz pilota (IR) do dekodera ICU 100

Był wcześniej powiązany z tym temat (przeczytałem), ale bez rozwiązania - może od tego czasu ktoś ma coś takiego i rozwiązał problem.
Mam taki "wynalazek" który działa ze wszystkim co ma IR, ale nie działa z dekoderem Orange...

 

bezprzewodowy-przedluzacz-pi_208264.jpg

____________

* Poprawiono czytelność wpisu - Wiktor

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 33
  • 85
  • 1

Przedłużacz pilota (IR) do dekodera ICU 100

Problem rozwiązany.

Przedłużacz absolutnie nie działał z UHD88, ale jak mi wymienili na WHD80 hula w najlepsze...
Całe szczęście.😁

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12925
  • 53114
  • 616

Przedłużacz pilota (IR) do dekodera ICU 100

@voytusTo nie ma prawa nie działać 🙂

Miałem podobny zestaw po eth. Ten działa po radiu. Ustawień żadnych do tego wprowadzać nie musisz, bo to jest sparowane. Czy ustawiałeś na wprost dekodera i pilota? Spróbuj np z telewizorze zrobić to samo na krótko. Jeśli zadziała, to i na IPTV musi

 Może przestaw bliżej urządzenia do siebie. Pokombinuj z odległością i zrób testy na telewizorze

Poczytałem i producent zapewnia, że działa z każdym modelem dekodera https://blog.spacetronik.eu/nowosci/bezprzewodowy-przedluzacz-sygnalu-ir-z-pilotow-spacetronik-sp-ir...


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 33
  • 85
  • 1

Przedłużacz pilota (IR) do dekodera ICU 100

Nie. Nie działa i jestem tego pewien.
Używałem tego przez lata z innym dekoderem.
Oczywiście, że zanim napisałem  posta - myśląc, że się zepsuł po przeprowadzce - wypróbowałem go w różnych konfiguracjach z innymi urządzeniami (IR oczywiście) i wszędzie działa doskonale oprócz dekodera Orange. A próbowałem wiele razy....wiedząc doskonale na jakiej zasadzie i jak działa.
Chyba, że ktoś ma jakiś inny przedłużacz działający na 100% i mi poleci.
Na forum znalazłem tylko ten wątek........
https://nasz.orange.pl/t5/Dekodery-i-inne/Dekoder-ICU-100-przed%C5%82u%C5%BCacz-pilota/td-p/245227


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 709

Przedłużacz pilota (IR) do dekodera ICU 100

@voytus kiedyś używałem podobnego, ale na starszym dekoderze. Zauważyłem, że jak nadajnik podczerwieni z przedłużacza jest za blisko dekodera, to nie działał. Proponuję najpierw sprawdzić pilotem w jakiej odległości jest odbierany sygnał, a następnie w podobnym miejscu umieścić nadajnik podczerwieni z przedłużacza.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 33
  • 85
  • 1

Przedłużacz pilota (IR) do dekodera ICU 100

Popróbuję...bo już go zwinąłem wkurzony.
Co prawda nadajnik IR miałem przyklejony pod odpowiednim kątem tuż przy czujniku IR
na dekoderze i nic to nie dawało, ale spróbuję z odległościami....
Bardzo to dziwne. Ze wszystkim innym działa, tylko nie z Orange.😡


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 33
  • 85
  • 1

Przedłużacz pilota (IR) do dekodera ICU 100

Problem rozwiązany.

Przedłużacz absolutnie nie działał z UHD88, ale jak mi wymienili na WHD80 hula w najlepsze...
Całe szczęście.😁