Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z wyświetlaniem obrazu na całym ekranie telewizora..


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

Problem z wyświetlaniem obrazu na całym ekranie telewizora..

Od ponad roku jak posiadam światłowód w Orange z dekoderem Samsung ICU 100, mam problem z wyświetlaniem się obrazu na całym ekranie telewizora. Często obraz minimalizuje się tak jak na załączonym zdjęciu. Kiedyś działo się to raz na dwa tygodnie, a obecnie prawie nie ma dnia, że tak się nie robiło..

Dzieje się tak podczas włączania telewizora lub podczas przełączania na inny kanał.

Dodam, że od trzech dni mam nowy telewizor i robi się tak samo jak i na poprzednim, także nie jest to wina telewizora.

Żeby obraz znowu "wskoczył" na cały ekran za każdym razem muszę wejść w Menu Infolinii (przyciski na pilocie dekodera dcd) i tam wybrać pozycje albo "Wyjdź" albo "Uruchom ponownie". Zwykłe ponowne wyłączenie i włączenie dekodera nic nie daje.

 

Dlaczego tak się dzieje...?


20200524_071022.jpg
15 ODPOW. 15

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Problem z wyświetlaniem obrazu na całym ekranie telewizora..

@jarmk tylko wyświetla się obraz, a menu po prawej stronie ekranu i u dołu już się nie wyświetla?

Powinno być menu. Przy włączeniu dekodera zawsze pojawia się mały obraz i menu. Po kliknięciu OK na pilocie powinien być pełny obraz.

 

Przywróć ustawienia fabryczne na dekoderze i sprawdź jak będzie wtedy obraz wyświetlany na telewizorze.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

Problem z wyświetlaniem obrazu na całym ekranie telewizora..

Zdjęcie z 1 postu przedstawia jak robi się podczas przełączania kanałów i nie ma taż żadnego menu ani po prawej stronie, ani u dołu, jest tak jak na zdjęciu.

 

Przy włączaniu powinien być mały obraz w lewym górnym rogu, to normalne....? ... ja podczas włączania telewizora mam tak jak na poniższym zdjęciu z tym pomarańczowym Menu startowym..

 

20200524_081121.jpg


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Problem z wyświetlaniem obrazu na całym ekranie telewizora..

@jarmk masz bardzo nietypową sytuację na dekoderze. Warto więc zgłosić sprawę na infolinii: 510 100 100 lub na czacie. Może być konieczność wymiany dekodera.

Przy przełączaniu kanałów powinien być pełny ekran.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Problem z wyświetlaniem obrazu na całym ekranie telewizora..

@jarmk   Witam, na początek polecam, reset Dekoder może być to błąd softa. Reset wykonujemy jak na filmiku.
Jeśli nie pomoże zgłoś do operatora usterkę. Dadzą ci numer wymiany na nowy dekoder. w linku kontakty 
https://www.orange.pl/view/kontakt?footerlink=true


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Problem z wyświetlaniem obrazu na całym ekranie telewizora..

Sprawdź czy rozdzielczość dekodera masz ustawioną na AUTO w menu technicznym.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

Problem z wyświetlaniem obrazu na całym ekranie telewizora..

Tak, rozdzielczość mam na auto, poniżej foto.

Reset robiłem już nie raz. Dzisiaj miałem 2 przypadki małego ekranu przy przełączaniu kanałów.

Czasem kilka dni jest spokój, a czasem dzieje się tak kilka razy w ciągu dnia..

 

20200524_170833.jpg


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Problem z wyświetlaniem obrazu na całym ekranie telewizora..

Inny kabel HDMI ? Jeśli nie pomoże dekoder do wymiany.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

Problem z wyświetlaniem obrazu na całym ekranie telewizora..

Właśnie, spróbuje jeszcze podmienić kabel... dzięki Panowie za podpowiedzi.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

Problem z wyświetlaniem obrazu na całym ekranie telewizora..

Wracam do problemu, ponieważ dzisiaj podczas przełączania kanałów wskoczył mi znowu w lewym górnym ekranie obraz, tak jak na zdjęciu pierwszego postu..

Wymieniłem telewizor, wymieniłem kabel o czym pisałem w TYM wątku i co okazało się niepotrzebnie, bo dalej obraz się minimalizował oraz kilka dni temu wymieniłem dekoder.

 

Także nowy telewizor, nowy kabel, nowy dekoder i nic nie dało... także głupi już jestem, nie wiem co to może być.. i dziwie się, że tylko ja mam ten problem..