Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z wyświetlaniem obrazu na całym ekranie telewizora..


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

Problem z wyświetlaniem obrazu na całym ekranie telewizora..

Spróbuje używać teraz tylko pilota od dekodera Orange, a nie od TV.. choć nie wiem, czy to może mieć jakiś związek..


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

Problem z wyświetlaniem obrazu na całym ekranie telewizora..

Tak jak powyżej napisałem przez tydzień używałem tylko oryginalnego pilota od Orange i ani razu nie było problemu z obrazem.

Dzisiaj po włączeniu TV od razu zacząłem przełączać kanały do przodu pilotem od TV i znowu wskoczył mi zmniejszony obraz..

Zatem problem występuje obecnie tylko, gdy zaraz po włączeniu TV, pilotem od TV Samsung (foto poniżej) przełączam kanały w górę lub w dół. Oczywiście nie za każdym razem po włączeniu TV tak się dzieje..

 

rtyy.jpg


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 3
  • 0

Problem z wyświetlaniem obrazu na całym ekranie telewizora..

U mamusi było tak samo na paru kanałach, trzeba było wyłączyć funkcje HbbTV 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22036
  • 179

Problem z wyświetlaniem obrazu na całym ekranie telewizora..

@jarmk 

Skoro tak się dzieje tylko przy sterowaniu dekodera pilotem od telewizora to albo wchodzi w grę jakiś konflikt między kodami sterującymi albo błąd w obsłudze CEC (Anynet+) w którymś z urządzeń. Oficjalnie te dekodery nie wspierają CEC więc stawiałbym raczej na konflikt kodów. To wygląda na włączenie się PIP na TV.

Rada nasuwa się sama: nie używaj tego pilota.

Jeśli to jednak CEC, to objaw powinien jakoś zareagować na zmianę w ustawieniach TV (można wyłączyć lub włączyć obsługę tego protokołu).


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

Problem z wyświetlaniem obrazu na całym ekranie telewizora..

@j131 

Pewnie masz racje, jednak zauważ, że wątek z tym problemem założyłem 2,5 roku temu, a od tego czau maiłem jeszcze 2 inne dekodery... obecnie posiadam 4K Stream.

Dodam jeszcze, że mając w użytkowaniu prawie wszystkie dekodery jakie posiada Orange, to każdy z nich ma swoje wady i zalety.

Dodam również, że wszystkie z nich mają niedopracowane softy i szkoda, że aktualizacje do nich otrzymujemy raz na - odważę się stwierdzić - kilka lat....


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22036
  • 179

Problem z wyświetlaniem obrazu na całym ekranie telewizora..

@jarmk 

No cóż, też nie jestem fanem oprogramowania tych dekoderów - na początku mojej obecności na NO widać to było znacznie bardziej. No ale ile można wołać an puszczy i nie ochrypnąć.😉

Piszesz, że masz teraz Stream 4k, a tego jeszcze nie miałem okazji sprawdzić, więc pewnie nie powinienem się wymądrzać.

To jest faktycznie bardzo dziwne, że te same objawy (których w dodatku sam nigdy nie wiedziałem) występują u Ciebie mimo zmian zarówno TV jak i dekodera... Przypadek?🤔 Szkoda że więcej użytkowników zestawu Stream 4k - TV Samsung się nie wypowiada, może udałoby się znaleźć jakiś wzór.☹️

Naturalnie pełna zgoda co do pozostałych stwierdzeń - zauważyłem datę utworzenia wątku z pewnym opóźnieniem, ale zauważyłem.