Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z dyskiem po wymianie dekodera


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 186
  • 279
  • 0

Problem z dyskiem po wymianie dekodera

@Anonim W tym momencie zapomniałem o nagrywaniu, pomyślałem tylko że trzeba szybko uruchomić dekoder żeby mecz oglądać.

Anonim

Nie dotyczy

Problem z dyskiem po wymianie dekodera

@adzia1  no mecz ważny, ale jak odetniesz prąd, to głowice dysku HDD walną o talerze i uszkodzą go, potem są sektory gdzie danych nie da się odczytać, to tak jakbyś porysował płytę CD czy DVD... ups stary jestem > Blu-Ray.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 186
  • 279
  • 0

Problem z dyskiem po wymianie dekodera

@Anonim Na szczęście działa z TV , nagrywa i odtwarza. ale dekoder Orange go nie widzi, dziwne.

Nie raz wyłączają prąd i wszystkie moje HDD w  komputerach są sprawne. Myślę że trzeba mieć pecha żeby w ten sposób popsuć. Znam ludzi którzy potrafią kulkę od łożyska niechcąco popsuć 🙂 .


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Problem z dyskiem po wymianie dekodera


@Anonimnapisał(-a)

... jak odetniesz prąd, to głowice dysku HDD walną o talerze...


A świstak siedzi i zawija je w te sreberka...😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 186
  • 279
  • 0

Problem z dyskiem po wymianie dekodera

Po kilku interwencjach i piśmie do dyrekcji odblokowali mi nagrywanie. Dostałem inny Soft z końcówką 40, było 38. Prawdopodobnie ktoś z doradców zmienił błędnie mój stary plan  TV na nowy i na czas nieograniczony co skutkowało zmianą ceny z 69 ,- zł na 280,- zł, oraz zmianą usług. Zablokowano m. i. normalne nagrywanie takie jakie było wcześniej i dodano nagrywanie w chmurze. W chmurze nie działało bo nie było jeszcze aktywowane.

Teraz mogę już zakończyć temat.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 186
  • 279
  • 0

Problem z dyskiem po wymianie dekodera

Niestety, kiedy chciałem nagrać mecz Igi Świątek, dziś w nocy to wystąpiły te same problemy co przed reklamacją. Nagrywany kanał to Eurosport 1 a tuner niepotrzebnie zostawiłem na TVP 1, bo tam oglądałem Barcelonę. Nie mam już sił, co mam znowu walczyć o swoje tylko z kim ?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Problem z dyskiem po wymianie dekodera


@adzia1napisał(-a)

Niestety, kiedy chciałem nagrać mecz Igi Świątek, dziś w nocy to wystąpiły te same problemy co przed reklamacją. Nagrywany kanał to Eurosport 1 a tuner niepotrzebnie zostawiłem na TVP 1, bo tam oglądałem Barcelonę. Nie mam już sił, co mam znowu walczyć o swoje tylko z kim ?


No jak to, skoro poprzednia procedura zadziałała (jakakolwiek by ona nie była), to ponownie ją zastosuj.

 

PS. Zostawianie dekodera włączonego jest nieco ryzykowne. Jeśli masz zlecone nagrania to lepiej dekoder wyłączyć. IMHO naturalnie.

 

PS2. Nadal nie wiemy jaką właściwie masz umowę i na jakim łączu, to co poprzednio napisałeś nie jest spójne.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 186
  • 279
  • 0

Problem z dyskiem po wymianie dekodera

Nie ma znaczenia łącze i umowa w tej chwili. Naprawiono błąd Orange na 2 miesiące, tylko. Prawdopodobnie włączono usługę "Multinagrywarka", która blokuje oglądanie innego kanału niż nagrywanego i na odwrót. Faktem jest że dawno nie nagrywałem, wiadomo lato, wyjazdy i działka. 

Definitywnie postanowiłem poszukać innego dostawcę netu i kanałów. Telefon też nie taki jak wcześniej - nie ma już Orange VoIP a telefon tylko w domu jest już nie potrzebny.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Problem z dyskiem po wymianie dekodera


@adzia1napisał(-a)

Nie ma znaczenia łącze i umowa w tej chwili.

Ależ zapewniam Cię, że ma znaczenie. Nie chcesz napisać - Twoja wola, ale uniemożliwiasz sensowne zareagowanie na Twoje enuncjacje.

Naprawiono błąd Orange na 2 miesiące, tylko. Prawdopodobnie włączono usługę "Multinagrywarka", która blokuje oglądanie innego kanału niż nagrywanego i na odwrót.

Bardzo Cię przepraszam, ale bzdury opowiadasz. Nic takiego nie zachodzi. Objawy które opisałeś wskazują na problem z połączeniem.

...

Definitywnie postanowiłem poszukać innego dostawcę netu i kanałów. Telefon też nie taki jak wcześniej - nie ma już Orange VoIP

Znaczy się ty nie masz? Bo w ogóle to oczywiście jest Orange VoIP.

a telefon tylko w domu jest już nie potrzebny.

Skoro nie odpowiada Ci oferta, to oczywiście że zmień. Nikt Cię siłą trzymał nie będzie. Wydawało mi się tylko, że zadajesz pytania bo oczekujesz jakiejś formy rady czy pomocy. Jeśli nie zrozumiałem to przepraszam.


 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 186
  • 279
  • 0

Problem z dyskiem po wymianie dekodera

Tak więc mam łącze światłowodowe100 mega.  Cały czas śmigało na dwa telewizory a nawet jeden w 4k. Obecnie na drugim tunerze nagrywa bez przeszkód. Problemy pojawiły się 4 miesiące wcześniej kiedy ktoś zmienił mój pakiet na nowy bez mojej wiedzy. Chciał wymusić zmianę oferty na siłę. 

Po 2 miesiącach powróciło wszystko do normy, Ja nic nie robiłem w tym względzie jedynie zgłaszałem w Orange problem wielokrotnie. Ostatni kontakt listowny do Dyrekcji Orange przyniósł zdecydowanie sukces. Przeproszono mnie za błędy z ofertą, umorzyli 250,- zł za niewłaściwy abonament i nagrywać mogłem inny kanał niż oglądany. Obecnie już tak nie mam i nie wiem kiedy to się zmieniło. Wiem ż kiedy naprawiono ten błąd to wgrano mi lub coś poprawiono w ustawieniach mojego konta w tunerze lub gdzieś na łączach. Proszę się nie czepiać słówek bo nie jestem fachowcem w tej branży, ale jak dalej tak pójdzie to kto wie, może będę ekspertem.