Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z dyskiem po wymianie dekodera

Anonim

Nie dotyczy

Problem z dyskiem po wymianie dekodera


@adzia1napisał(-a)

To jaki dysk proponujecie. SATA II, czy SATA III, czy to bez znaczenia . Na co zwrócić uwagę.


Najpierw podaj kwotę, jaką możesz przeznaczyć na zakup!

Tak w ciemno Seagate-barracuda-1tb-5400obr-128mb i icy-box-obudowa-do-dysku-25-usb-3.0 😉 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1580
  • 5389
  • 57

Problem z dyskiem po wymianie dekodera

Po taniości do tv i tunera to sam ostatnio korzystam z:

https://allegro.pl/oferta/dysk-zewnetrzny-przenosny-250gb-usb-2-0-12254811536

w środku toshiby bez etykiet


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 186
  • 279
  • 0

Problem z dyskiem po wymianie dekodera

@andrzej1441  Musi być do nagrywania na UCI100 dysk USB 3.0


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 193
  • 680
  • 1

Problem z dyskiem po wymianie dekodera

No sorry ja jestem trochę zboczony technicznie, ale do sprzętów mimo cen (spadających) podpinam tylko dyski SSD.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Problem z dyskiem po wymianie dekodera


@kris68napisał(-a)

No sorry ja jestem trochę zboczony technicznie, ale do sprzętów mimo cen (spadających) podpinam tylko dyski SSD.


W przypadku tych dekoderów jest to pomysł taki sobie. Dysk SSD może skończyć żywot już po kilku miesiącach. Oczywiście będzie jeszcze na gwarancji, więc to nie jakiś duży problem, ale nagrania przepadną. Dekodery buforują na dysku absolutnie wszystko co się ogląda. Dysk pracuje też wtedy kiedy nic się nie ogląda i nie nagrywa. Od pierwszego włączenia pilotem do odcięcia zasilania, dysk stale coś zapisuje.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Problem z dyskiem po wymianie dekodera

Optymizm konsumencki == zboczenie techniczne? Hmm. Niektórych z takiego optymizmu może wyleczyć taki przypadek: https://www.techpowerup.com/forums/threads/samsung-870-evo-beware-certain-batches-prone-to-failure.2.... Dwa kolejne egzemplarze wymieniłem na RMA. Trzeci jest nawet podłączony, ale się buja na biegu jałowym. Pomęczę go może trochę jakimiś testami przed końcem gwarancji i może odzyska moje zaufanie (właśnie sobie o tym przypomniałem). Ma inny firmware i pochodzi z innego zakładu produkcyjnego.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Problem z dyskiem po wymianie dekodera


@pirenejnapisał(-a)

Pomęczę go może trochę jakimiś testami przed końcem gwarancji i może odzyska moje zaufanie (właśnie sobie o tym przypomniałem). Ma inny firmware i pochodzi z innego zakładu produkcyjnego.


... ale właśnie, dekoder mógłby go pomęczyć, a nagrania, jak pisałem, to nic cennego. Tylko że do IWU go nie podłączę.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 186
  • 279
  • 0

Problem z dyskiem po wymianie dekodera

Myślałem że już zakończyłem temat. Niestety zakupiony nowy dysk ADATA HD650 500GB, Tuner go zobaczył, zainicjował (sformatował) nagrywa ale. Tu pojawia się pierwotny problem, mianowicie kiedy przełączę na inny kanał na ekranie i na nagraniu zaczyna obraz przycinać szatkować i występuje mozaika, gdybym poczekał jeszcze chwilę to by była "zwiecha" na całego, tak jak poprzednio. Może to być Firmware dekodera albo wąskie gardło dla sygnału TV. Tym czasem czekam na odpowiedź ponownego zgłoszenia. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Problem z dyskiem po wymianie dekodera

@adzia1Z opisu wynika, że to raczej wąskie gardło. Jeśli nagrywasz jeden strumień i dorzucisz oglądanie kolejnego to masz transmisję x2. Tego może np wifi nie udźwignąć


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 186
  • 279
  • 0

Problem z dyskiem po wymianie dekodera

@agat13 mam po kablu. Wcześniej nagrywałem program 4k i oglądałem inny HD. Po pierwszej wymianie dekodera wymieniłem modem na Fanbox 3 bo poprzedni Fanbox 2 rzeczywiście miał słaby zasięg Wi-Fi.