Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z dyskiem po wymianie dekodera


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 186
  • 279
  • 0

Samsung ICU 100 problem z dyskiem zewnętrznym

@j131 może zacznę jeszcze raz, chciałem wymienić pilota bo przerywał, w salonie wymienili mi cały zestaw w pudełku. Musiałem sformatować mój dysk z nowym dekoderem. Oglądałem mecz (sobota Real - Liver), kiedy włączył się Timer z nagrywaniem filmu na innym kanale włączyła się na ekranie mozaika, i zatrzymania, po pewnym czasie zwiecha totalna pomogła tylko wtyczka z prądu. Po podłączeniu to samo. Na drugi dzień sprawdzam nagranie a tam w tytułach dwóch części "nagranie niedokończone- błąd nagrania" i oczywiście krzaki.

Powtórzyłem nagrania i wychodzi że jak oglądam to co nagrywa jest wszystko OK. Poszedłem do Orange, wymienili na nowy i ponownie formatowanie dysku i tu już zrobił się problem. Sformatował się dość szybko bo nie całe 30 sek. po czym natychmiast wskoczył jakiś program TV. Włączam "REC" i komunikat że nie widzi dysku, mimo że paliła się pomarańczowa dioda na dekoderze. Dalsze próby nic nie dawały. Poszedłem znowu wymienić dekoder ale to też nic nie dało.

Dekodery na wymianę nie są nowe, nie posiadają folii ochronnych na obudowie.

Czyli wymieniony dekoder popsuł mi dysk, w salonie powiadają że już nie wymieniają twardych dysków, nie przyjmują reklamacji, nie sprzedają chociaż w jednym salonie Pan z Orange przyniósł identyczny nowy dysk ale system odmówił wymiany, bo od 23 maja nowe promocyjne przepisy (oczywiście promocja dla ORANGE) i tyle w temacie.

Dlatego czuję się oszukany.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21538
  • 173

Samsung ICU 100 problem z dyskiem zewnętrznym

@adzia1 

IMHO masz zepsuty dysk lub kabelek a próbujesz wymienić dekoder. Te dekodery są dość bezlitosne dla dysków. Na Twoim miejscu spróbowałbym najpierw z innym dyskiem zanim zabrałbym się za seryjne wymienianie dekoderów.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Samsung ICU 100 problem z dyskiem zewnętrznym

@adzia1  uważam, że trzeba sprawdzić ten dysk z innym dekoderem, bo dalej nie wiesz czy aby nie wymieniłeś dekodera na uszkodzony...dysk może po prostu się zablokował, bo port USB jest do kitu 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 186
  • 279
  • 0

Samsung ICU 100 problem z dyskiem zewnętrznym

@agat13 Dyski Adata HV620 są dedykowane tylko dla tych tunerów Orange. Dekodery IUC100 tolerują tylko fabryczne dyski. Dysk został źle sformatowany przy drugiej wymianie, albo mam wgrany inny soft. Zgubił atrybuty Orange. 

Dysk mam sprawny, sformatowałem na system plików NTFS, nagrywa w TV Panasonic,


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Samsung ICU 100 problem z dyskiem zewnętrznym

@adzia1 Tu się nie zgodzę. Miałem DATA HV620 (po znajomości do testów) i używałem go do innych celów. Dopiero po pierwszym formacie w dekoderze jest formatowany celowo (do dekodera). Taki pusty i czysty to normalny dysk zewnętrzny


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 186
  • 279
  • 0

Samsung ICU 100 problem z dyskiem zewnętrznym

@agat13 to dlaczego poczyszczeniu dekoder go nie widział, bez partycji, nie przydzielony ?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Samsung ICU 100 problem z dyskiem zewnętrznym

@adzia1 upewniam się, dysk podłączasz do USB z tyłu obudowy??


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 186
  • 279
  • 0

Samsung ICU 100 problem z dyskiem zewnętrznym

@agat13 oczywiście USB 3, niebieskie gniazdo


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Samsung ICU 100 problem z dyskiem zewnętrznym

@adzia1  zgodnie z moją wiedzą  dysk zapisywany nawet w innym urządzenia po podłączeniu do ICU  powinien być widoczny i się dać formatować. Chyba, że uzywany był pod linuxem czy innym softem alternatywnym. Mimo to, powinien być widoczny. Propozycja: weź  inny dysk i sprawdź sam dekoder i gniazdo USB  

Druga, to znajdź salon Orange I tam mają poglądowe usługi. Sprawdź czy mają jakikolwiek dekoder i poproś o testy. Dysk już nie wymienisz, bo z tego co wiem ich po prostu nie ma. Możesz podpytać w najbliższych salonach telefonicznie. Lista na stronie Orange.pl 

Jak mają, powinni podmienić 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 186
  • 279
  • 0

Samsung ICU 100 problem z dyskiem zewnętrznym

@agat13 Jak wcześniej pisałem pan w salonie powiedział: "mam ale nie dam - bo system blokuje, ta operacja zakończyła się z dniem 23 maj 2022r". Widziałem fizycznie ten dysk nowiutki zaplombowany, przy mnie otworzył pudełko, wpisał nr fabryczny do systemu i ... "bardzo przykro ale tego dysku nie mogę wydać"