Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z dwoma IWU 200 podpiętymi pod jeden switch

ROZWIĄZANE

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5378
  • 21548
  • 174

Problem z dwoma IWU 200 podpiętymi pod jeden switch

@cojoj: rozumiem. Jeszcze możesz rzucić okiem na to, nie żeby miało coś pomóc samo z siebie.

 

https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Stworzenie-podsieci-pod-FunBox/td-p/131861/page/4

 

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12792
  • 52635
  • 604

Problem z dwoma IWU 200 podpiętymi pod jeden switch

@cojojZawsze zostają dodatkowe AP, a sieć można przecież dynamicznie przełączać.Kwestia ułożonych kabli. Nie widzimy rozkładu urządzeń w pomieszczeniach i sieci LAN, więc trudno nam doradzać w tej kwestii. Informuj o Swoich ustaleniach. Jestem ciekawy czy moje "badania" i wnioski z nich płynące są jedynie słuszne..


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 10
  • 1

Problem z dwoma IWU 200 podpiętymi pod jeden switch

Trochę mi to zajęło ale daję znać, tak jak obiecałem!

 

Podmiana switcha w pełni wystarczyła. Teraz wszystko jest podpięte na kablu (tak jak miało to wyglądać od samego początku) i od kilku godzin obydwa dekodery pracują równocześnie i nie ma zakłóceń. Dodatkowo działał komputer stacjonarny również na kablu ze switcha oraz kilka urządzeń po WiFi - również bez zająknięcia.

 

Dla innych osób, które mogą również chcieć osiągnąć podobną infrastrukturę - zamieniłem switch TP-Link TL-SG1008D na TL-SG108PE (tak, wiem, odważnie poszedłem po raz kolejny w tp-linka 😂). Tym razem pokusiłem się o zarządzalne urządzenie, ale również chciałem żeby było w stanie działać jako PnP i ostatecznie okazało się, że switch nie potrzebował dodatkowych konfiguracji żeby uciągnąć wszystkie urządzenia.

 

@agat13@j131 jeszcze raz wielkie dzięki za szybką ewaluację możliwości i podsunięcie świetnych pomysłów!


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5378
  • 21548
  • 174

Problem z dwoma IWU 200 podpiętymi pod jeden switch

@cojoj: super że udało się rozwiązać problem. Wygląda na to, że przynajmniej "na papierze" głównym podejrzanym jest IGMP Snooping...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12792
  • 52635
  • 604

Problem z dwoma IWU 200 podpiętymi pod jeden switch

@cojoj to było troszkę do przewidzenia. Urządzenia o klasę lepsze, bo programowalne są prz z producentów zapewne troszkę bardziej dokonstruowane i mogą więcej, bo przecież jeśli ktoś chce się bawić w zrzadzanie nie będzie zadowolony ze sprzętu dla Kowalskiego..