Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy dekodery mają obsługę HDR tylko nieaktywną teraz czy jak jest ?

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 547
  • 1719
  • 2

Czy dekodery mają obsługę HDR tylko nieaktywną teraz czy jak jest ?

Pozdrawiam Was 🙂

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Czy dekodery mają obsługę HDR tylko nieaktywną teraz czy jak jest ?

@ryba168ICU100 nie ma opcji HDR. IWU200 ma coś lepszego ( z tego, co wyczytałem). Ma HLG (nie wiem jak to działa, bo nie mam dekodera) i z tego co znów znalazłem:

"HLG to nowy standard HDR stworzony we współpracy z BBC oraz NHK, japońskim nadawcą radiowo-telewizyjnym. Format ten wykorzystuje w transmisji pojedynczy strumień bitów, który może zostać odkodowany zarówno przez dedykowane odbiorniki HDR, jak i odbiorniki starszej generacji nieobsługujące tej technologii. Nowy standard został stworzony, aby umożliwić nadawcom przesyłanie transmisji HDR za pomocą sieci kablowej oraz zapewnić wysoką jakość transmisji na żywo. To sprawia, że HLG jest doskonałym wyborem na potrzeby usług nadawczych w technologii HDR"

Stąd jakość 4K lepiej wypadać powinna na IWU

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

11 ODPOW. 11

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Czy dekodery mają obsługę HDR tylko nieaktywną teraz czy jak jest ?

@ryba168a po czym to można poznać? Ja mogę jedynie potwierdzić że na obudowie jest wytłoczony wielki napis "UHD" więc jeśli o to chodzi to ICU100 ma "UHD", przynajmniej na obudowie... ale "HDR" nie widzę...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 547
  • 1719
  • 2

Czy dekodery mają obsługę HDR tylko nieaktywną teraz czy jak jest ?

Ten napis to UCH 🙂 jak pamiętam 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Czy dekodery mają obsługę HDR tylko nieaktywną teraz czy jak jest ?

@ryba168  HDR to nie to samo co UHD, bowiem tryb HDR to funkcja sprzętowa poprawiająca kolory i kontrasty ekranu, a UHD to rozdzielczość owego ekranu. Najlepiej gdy obie te funkcje pracują razem i bardziej omawiane są w telewizorach. A wracając do Twojego pytania to dekodery nie mają wsparcia HDR.

Edit.

Podobno IWU 200 jest kompatybilny z HDR, więc wychodzi na to że to kwestia softu i w innej wersji mógłby mieć ten tryb.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7536
  • 28

Czy dekodery mają obsługę HDR tylko nieaktywną teraz czy jak jest ?

@agat13, znowu dokleiłeś śmieci do linku


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Czy dekodery mają obsługę HDR tylko nieaktywną teraz czy jak jest ?

@pirenejPoprawiłem...moja wina, moja wina.........:)


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Czy dekodery mają obsługę HDR tylko nieaktywną teraz czy jak jest ?

@ryba168ICU100 nie ma opcji HDR. IWU200 ma coś lepszego ( z tego, co wyczytałem). Ma HLG (nie wiem jak to działa, bo nie mam dekodera) i z tego co znów znalazłem:

"HLG to nowy standard HDR stworzony we współpracy z BBC oraz NHK, japońskim nadawcą radiowo-telewizyjnym. Format ten wykorzystuje w transmisji pojedynczy strumień bitów, który może zostać odkodowany zarówno przez dedykowane odbiorniki HDR, jak i odbiorniki starszej generacji nieobsługujące tej technologii. Nowy standard został stworzony, aby umożliwić nadawcom przesyłanie transmisji HDR za pomocą sieci kablowej oraz zapewnić wysoką jakość transmisji na żywo. To sprawia, że HLG jest doskonałym wyborem na potrzeby usług nadawczych w technologii HDR"

Stąd jakość 4K lepiej wypadać powinna na IWU


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Czy dekodery mają obsługę HDR tylko nieaktywną teraz czy jak jest ?

@agat13  widziałem że na pudełku od IWU 200 widnieje napis "Ultra HD compatible HDR".


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Czy dekodery mają obsługę HDR tylko nieaktywną teraz czy jak jest ?

@slav72To HLG to wyższa forma świadomości HDR (kompatybilna ze starszymi odbiornikami)