Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z dekoderem podłączonym przez wifi


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 42
  • 106
  • 0

Problem z dekoderem podłączonym przez wifi

witam, 

od dłuższego czasu mam problem z komunikacją pomiędzy dekoderem tv a modemem fun box 3 przez wifi. Jak włączam tv to wyskakuje mi komunikat" brak połączenia pomiędzy dekoderem a modemem. Uruchom dekoder ponownie". Ok. robię to. czasem pomaga, czasem nie - i tutaj restart modemu. 

Ale co dziwne, czasami wyskakuje ta plansza z komunikatem o błędzie połączenia, a w tle widać że jest obraz i dźwięk (zobacz plik). I co? pomaga tylko restart dekodera. 

Jego wymiana  nic nie dała, restarty modemu przez konsultanta Orange też. Coraz częściej tak wita mnie telewizor po włączeniu. Konsultanci ponownie restartują modem, problem nie znika. 

Jest to już uciążliwe ...


IMG20240326170204.jpg

7 ODPOW. 7

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 572
  • 2416
  • 5

Problem z dekoderem podłączonym przez wifi

Może moduł wifi w dekoderze o jakieś setne sekundy wolniej łączy się z wifi niż uruchamia obraz::D zapytaj o wymianę modemu na fb 6 , choć wina raczej leży po stronie modułu wifi dekodera. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5961
  • 24248
  • 204

Problem z dekoderem podłączonym przez wifi

@Profundis 

IMHO poleganie na WiFi do przekazu telewizyjnego jest obarczone inherentnym ryzykiem uciążliwości.

Dlatego lepiej mieć dekoder do modemu podłączony kabelkiem.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 42
  • 106
  • 0

Problem z dekoderem podłączonym przez wifi

Z chęcią bym skorzystał z odbioru tv po kablu. Niestety uwarunkowania w mieszkaniu zmuszają mnie do odbioru sygnału po wifi. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13872
  • 57058
  • 686

Problem z dekoderem podłączonym przez wifi

@Profundis  zrób analizę sieci na pce Wifianalyzer.

Rozdziel sieci wifi i sparuje dekoder ponownie jeśli na aplikacji wyjdzie zasięg powyżej -60dBm

Dekoder łączy się po 5GHz


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2018
  • 9749
  • 80

Problem z dekoderem podłączonym przez wifi


@Profundisnapisał(-a)

Z chęcią bym skorzystał z odbioru tv po kablu. Niestety uwarunkowania w mieszkaniu zmuszają mnie do odbioru sygnału po wifi. 


Skoro dzieje się tak w przewidywalnych momentach to podłącz na chwilę za pomocą przewodu aby przekonać się czy to problem z WiFi, dekoderem czy routerem. Jaki to model dekodera?


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 151
  • 768
  • 5

Problem z dekoderem podłączonym przez wifi

A wyłączasz w ogóle ten dekoder, czy on działa 24h na dobę? Bo może tu jest jakiś problem. Piszesz o wyłączaniu tv, a nie dekodera wiec wnioskuję że dekoder cały czas jest włączony. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5961
  • 24248
  • 204

Problem z dekoderem podłączonym przez wifi


@Profundisnapisał(-a)

...

Coraz częściej tak wita mnie telewizor po włączeniu.

...

Jest to już uciążliwe ...

...


Żeby nie witał Cię ten komunikat zaraz po włączeniu TV to należy najpierw włączyć TV a dopiero potem dekoder. Wtedy będziesz miał bardziej urozmaicone obrazki na powitanie. Może to będzie mniej uciążliwe niż pociągnięcie paru metrów kabla dla testu.