Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Premium 4K Samsung ICU 100 zawiesza się z powodu wifi?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 4
  • 0

Premium 4K Samsung ICU 100 zawiesza się z powodu wifi?

Dzień dobry, Mam pytanie czy ktoś zetknął się z podobnym problemem jak mój albo ma pomysł jak go rozwiązać. Od półtora miesiąca używam dekodera Premium 4K Samsung ICU 100 podłączonego po WiFi do Funboxa 6. Jednak już 2 razy go wymieniałem i za każdym razem objawy są takie same. Każdy dekoder działał prawidłowo bez żadnych problemów. Jednak po kilku dniach zawieszał się czy też blokował, tzn. wyświetlał na wyświetlaczu jedną pionową kreskę a po naciśnięciu przycisku zasilania na pilocie, jeden raz migała zielona dioda. Ekran TV był czarny i nic więcej się nie działo. Restart dekodera wyglądał normalnie do ekranu, na którym dekoder informował, że podłącza się do wifi -chwilę potem ekran stawał się czarny. Po trzecim takim przypadku skłoniłem Orange aby w końcu spróbowali zdiagnozować problem. Dział techniczny zdalnie orzekł, że powodem jest słaba jakość sygnału WiFi i zalecił zrobienie testu. Znalazłem wyjątkowo długi przewód sieciowy i podłączyłem za jego pomocą dekoder do Funboxa. Po resecie dekoder wstał, wykonał aktualizację oprogramowania i działał normalnie. Następnie odłączyłem kabel sieciowy a dekoder nadal działa prawidłowo jak przed zawieszeniem.

Co może być przyczyną? Nawet jeśli było jakieś chwilowe obniżenie jakości sygnału WiFi, chyba dekoder nie powinien reagować zawieszeniem/blokadą. Dekoder rzeczywiście stoi w sąsiednim pokoju niż Funbox 6 i siła sygnału nie jest idealna, ale obok stoją inne sprzęty, które też są połączone po WiFi do tego samego routera (dekoder satelitarnego C+, Chromecast, soundbar, sam TV) i nie ma z nimi żadnych problemów a treści odtwarzają płynnie. Jeszcze dalej, w kolejnym pomieszczeniu jest dekoder C+ Online i on też działa płynnie. Czyżby dekoder Orange był tak wyjątkowo wrażliwy na jakoś sygnału WiFi? Tylko dlaczego reaguje totalnym zawieszeniem?

Nasuwa mi się podejrzenie, że może ma to związek z aktualizacjami. Jak napisałem wyżej, pierwsze co zrobił dekoder po odblokowaniu to zaktualizował oprogramowanie. Także jedno z poprzednich zawieszeń zdarzyło się w dniu, gdy Orange aktualizował oprogramowanie dekoderów. Czy jest możliwe, że jakość sygnału WiFi jest wystarczająca do oglądania programów ale już nie do przeprowadzenia aktualizacji? Ale nawet jeśli tak jest to i tak dekoder nie powinien się przecież zawieszać, tylko po prostu nie powinien przeprowadzać aktualizacji.

2 ODPOW. 2

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32426
  • 36704
  • 1369

Premium 4K Samsung ICU 100 zawiesza się z powodu wifi?

Proponuję na funboxie rozłączyć pasma wifi i wtedy sprawdzić jak łączy się dekoder po wifi.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13130
  • 53953
  • 634

Premium 4K Samsung ICU 100 zawiesza się z powodu wifi?

@sempurs  skoro na kablu było ok, to problem z wifi. Rozdziel na testy częstotliwości na FB na 2,4 i 5GHz i sparuj dekoder ponownie. Za pomocą apki WifiAnalyzer zobacz co się dzieje w otoczeniu wifi i może spróbuj na razie zmienić choć trochę ustawienie sprzętu względem siebie czasem pół metra w prawo czy lewo robi różnicę