Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z uruchomieniem dekodera Samsung ICU 100 po jego wyłączeniu


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 30
  • 0

Problem z uruchomieniem dekodera Samsung ICU 100 po jego wyłączeniu

Cześć.

Mam problem z wybudzeniem dekodera z uśpienia. Dopiero gdy włączę, wyłączę i ponownie włączę telewizor telewizja zaczyna działać (Mimo że na jego wyświetlaczu jest widoczny numer danego programu) Jest tak za każdym razem. W sumie już się przyzwyczaiłem ale jednak nie jest to normalne. Próbowałem w ustawieniach dekodera zaznaczyć by nigdy się nie wyłączył ale i tak co kilka dni wpada mi w uśpienie ( wyświetla w tedy godzinę na wyświetlaczu) i ponownie muszę wykonywać te wygibasy. Zastanawiam się czy to wina kabla HDMI? Wiem że te dekodery są kiepskie i mnóstwo jest ich reklamacji stąd nie chcę go wymieniać bo może być jeszcze gorzej 😉 Miał ktoś z Was taki problem? 

Pozdrawiam 

 

 

 

 

__________________

*Temat przeniesiony z działu "Modemy i routery" oraz doprecyzowana nazwa tematu - moderator Wojciech.

23 ODPOW. 23

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13071
  • 53633
  • 625

Problem z uruchomieniem dekodera Samsung ICU 100 po jego wyłączeniu

@jaggerCzy włączony jest tryb Eco?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 30
  • 0

Problem z uruchomieniem dekodera Samsung ICU 100 po jego wyłączeniu

Tego nie wiem, jak to sprawdzić? 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13071
  • 53633
  • 625

Problem z uruchomieniem dekodera Samsung ICU 100 po jego wyłączeniu

@jaggerW menu dekodera "Jeżeli chcesz wyłączyć lub włączyć tryb oszczędzania energii, to wejdź kolejno: Menu dekodera > Moje konto > Ustawienia > Oszczędzanie energii."

To obok ustawień dotyczących automatycznego wyłączania sie dekodera, co zrobiłeś wcześniej


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 30
  • 0

Problem z uruchomieniem dekodera Samsung ICU 100 po jego wyłączeniu

Ok. W tej sytuacji powinienem pewno ten tryb wyłączyć? 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13071
  • 53633
  • 625

Problem z uruchomieniem dekodera Samsung ICU 100 po jego wyłączeniu

@jaggerTak, będzie się szybciej uruchamiał i może to to jest problem...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22191
  • 182

Problem z uruchomieniem dekodera Samsung ICU 100 po jego wyłączeniu


@jaggernapisał(-a)

...

Dopiero gdy włączę, wyłączę i ponownie włączę telewizor telewizja zaczyna działać (Mimo że na jego wyświetlaczu jest widoczny numer danego programu)

...


Hmmm, no nie powinno tak być, to pewne. U mnie zdarza się taka sytuacja sporadycznie.

IMHO to jest wina tego speca co wymyślił protokół HDMI, nic tu nie chce działać w sposób niezawodny i uniwersalny. Co zestaw urządzeń to inne problemy, choć podobno ten sam protokół. Z eurozłączem nie było takich problemów 🤔.

Radzić można pewnie zabawę opcjami (jeśli w TV są jakieś dotyczące CEC to też można spróbować), ale nie wiadomo czy coś to da. Osobiście wyłączam cały zestaw na noc z prądu, codziennie musi biedak startować od nowa (więc trzeba pamiętać żeby tą minutkę wcześniej przygotować sprzęt do działania), ale wstaje praktycznie za każdym razem niezawodnie. Takie zwisy jak opisujesz zdarzają się mniej więcej raz na dwa - trzy miesiące. Zwykle wystarcza wtedy jednorazowe wyłącz - włącza telewizora.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13071
  • 53633
  • 625

Problem z uruchomieniem dekodera Samsung ICU 100 po jego wyłączeniu

@jaggerTo ja jeszcze zaproponuję zmianę wejścia HDMI w TV i weryfikację na innym kablu HDMI (najlepiej z kompletu)


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 30
  • 0

Problem z uruchomieniem dekodera Samsung ICU 100 po jego wyłączeniu

Tryb Eko miałem jak się okazało wyłączony. Więc to nie to. Teraz przyszedłem z pracy i znów dekoder jakby wszedł w stan uśpienia. Na wyświetlaczu świeci się tylko godzina ale zielona dioda też. W ustawieniach automatyczne wyłączanie ustawione na nigdy 😞 wybudziłem go znów dopiero po dwukrotnym włączeniu telewizora. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13071
  • 53633
  • 625

Problem z uruchomieniem dekodera Samsung ICU 100 po jego wyłączeniu

@jagger  z tego co kojarzę, to było kilka tematów o niekompatybilności niektórych TV z dekoderem pod kątem HDMI. Zweryfikuj to jak pisałem wcześniej