Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłaczenie dekodera tv do internetu


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Podłaczenie dekodera tv do internetu

@bajtuss 

Poprzez switch można rozumieć także to co masz w tych, jak to nazywasz, "ruterach". Skoro jednak są one w trybie AP, to nie są w trybie "rutera", czyli robią za kombinację WiFi AP plus switch. Nie powiem że wszytko jedno jakich i ile urządzeń typu switch będzie po drodze między FB a dekoderem, bo nie sprawdzałem, ale teoretycznie jest to absolutnie wszystko jedno. U mnie działało nawet przy trzech.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 45
  • 0

Podłaczenie dekodera tv do internetu

@j131Dokładnie tak siec działa w trybie AP co do przełącznika w routerach to w tym trybie i tak jak mam ustawione działają typowo jako można powiedzieć przedłużacz tplinka i opcje przełącznika ograniczają się do jumbo frame i agregacji łącza jeśli chodzi o ilość urządzeń to by było w moim przypadku Funbox - TPlink switch - Asus RT-AX58U - dekoder orange tv


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Podłaczenie dekodera tv do internetu

@bajtuss 

Teoretycznie powinno być OK, pod warunkiem że ostatni odcinek AP-dekoder będzie po kablu. Ale YMMV, trzeba sprawdzić.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 45
  • 0

Podłaczenie dekodera tv do internetu

@j131No połączenie po kablu na 100% no to pozostaje tylko zamówić i sprawdzić ;] dam znać czy działa czy nie ;]

Teraz tak patrzę i router ma też połączenie tylko 10/100 ;/ po kablu. Nie rozumiem czemu nie jest stosowane 10/100/1000 w sprzętach to samo z tv sony miałem i czasem problem z transmisją  przy wysokim bitrate a po wifi osiąga blisko 3x większe prędkości jak po kablu i bez problemów już. Widzę, że podobnie by było z dekoderem tak mi się wydaje ;/


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Podłaczenie dekodera tv do internetu

@bajtuss proponuję posprawdzac przewody, czy są prawidłowo zarobione. Może być tak, że nie wszystkie pary przewodów we wtyczce są podłączone prawidłowo, wtedy urządzenia praxuja z prędkością 10/100, zamiast z maksymalną dostępna. Takie ograniczenie prędkości przez kabel, może mieć wpływ na prawidłowe działanie dekodera.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 45
  • 0

Podłaczenie dekodera tv do internetu

@ketrasaArturchodziło mi, że dekoder obsługuje tylko  10/100 według specyfikacji więc kabel i wtyczki nie mają nic tutaj do rzeczy ;] tak samo z tv miałem i nie wiedziałem czemu tak niskie prędkości i później się okazało że karty sieciowe w tv puszczają po kablu tylko 10/100 i podobnie jest z dekoderem. Jak ktoś ma podłączony po kablu ten dekoder 4k to może sprawdzić i pewnie nie przekroczy 100mb a jak połączy poprzez wifi to będzie kilka razy lepiej ;]


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Podłaczenie dekodera tv do internetu


@bajtussnapisał(-a)

...

dekoder obsługuje tylko  10/100 według specyfikacji

Który dekoder?

Ja mam ICU100 i on po kablu zapina się na 1000Mbps.

więc kabel i wtyczki nie mają nic tutaj do rzeczy ;] tak samo z tv miałem i nie wiedziałem czemu tak niskie prędkości i później się okazało że karty sieciowe w tv puszczają po kablu tylko 10/100

No raczej 100, na 10 byłaby lipa. Ale 100Mbps to tak naprawdę jest więcej niż trzeba dla transmisji 4k. Dopiero przy trzech strumieniach jednocześnie byłoby trochę mało. Te dekodery Orange które obsługują nagrywanie zapinają się po kablu na 1000Mbps, te które nie obsługują nagrywania (czyli potrzebują maksymalnie jeden strumień 4k), zapinają się na 100Mbps i to wystarcza.

i podobnie jest z dekoderem. Jak ktoś ma podłączony po kablu ten dekoder 4k to może sprawdzić i pewnie nie przekroczy 100mb a jak połączy poprzez wifi to będzie kilka razy lepiej ;]

Jak proponujesz to sprawdzać? Tylko Stream 4k ma możliwość odpalania arbitralnych aplikacji, na innych nie ma jak w prosty sposób testować przepustowości. Natomiast da się sprawdzić wymagania jeśli między dekoderem a ruterem jest komputer z możliwością zarządzania pasmem. Tak właśnie mam i testowałem różne opcje, na tej podstawie w ogóle się wypowiadam. IMHO mimo iż po WiFi połączenie wygląda na szybsze, to i tak lepiej to funkcjonuje po kablu. Stabilność jest ważniejsza niż przepustowość.


 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 45
  • 0

Podłaczenie dekodera tv do internetu

 Chodziło mi o stream 4k ma obsługę tylko 10/100 po kablu tak samo jest w przypadku tv i moim zdaniem to dziwne podejście, bo ileż może kosztować, żeby wsadzić lepsze bebechy do dekodera czy tv. Na tv widać sporą różnicę odpalając filmy z NAS jak był podpięty po kablu to problemy były po wifi nie ma ;] Nie zrozumiem czemu w tv za ponad 10k nie ma 1000 Mbps po kablu, tylko 100 Mbps...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Podłaczenie dekodera tv do internetu

@bajtuss  to proste, oszczędności. Stream 4K to 25Mb/ sek...po co więc przepłacać? 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 45
  • 0

Podłaczenie dekodera tv do internetu

Większe ripy z nas potrafią mieć dużo wyższy bitrate na kablu czasem był problem