Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Połączenie telefonu Gigaset (VoIP, analog) do Funbox2


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Połączenie telefonu Gigaset (VoIP, analog) do Funbox2

@slav72  przede wszystkim "obsługiwać" jednym urządzeniem dwie linie (o ile ma te dwie usługi) .. a wartością dodaną może być możliwość jednoczesnego prowadzenia dwóch różnych rozmów, pod warunkiem "zarejestrowania w bazie" dwóch słuchawek.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 186
  • 279
  • 0

Połączenie telefonu Gigaset (VoIP, analog) do Funbox2

Dla wyjaśnienia. To urządzenie (telefon) obsługuje 2 linie. Jedna VoIP druga analogowa. Skoro mam dwie słuchawki to na pewno zalogowane. Posiadam drugą linię analogową, pierwsza to z FanBox po światłowodzie i jest aktywny VoIP.

Przyszedł mi do głowy jeszcze inny pomysł.  Czy istnieje jakaś aplikacja do PC na W10 obsługująca telefon VoIP. Jeśli tak to czy mogę ją wykorzystać do połączeń telefonicznych przez sieć Ethernet z FanBox.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Połączenie telefonu Gigaset (VoIP, analog) do Funbox2

@adzia1 kiedyś była w Orange oferta Neofon. Obecnie już nie dostępna dla nowych użytkowników. Obecny VoIP z Fun Box-a można obsługiwać jako linię analogową, wpinając dowolny telefon analogowy w port RJ-11 FunBox-a. W internecie jest dostępnych wiele innych ofert VoIP po RJ-45, ale trzeba taką usługę wykupić.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 186
  • 279
  • 0

Połączenie telefonu Gigaset (VoIP, analog) do Funbox2

Mam takową aplikację, jeszcze działa, od chyba 5 lat . Może wiesz czy można dodać nowy numer tel. do starej aplikacji.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 186
  • 279
  • 0

Połączenie telefonu Gigaset (VoIP, analog) do Funbox2

Mam też wykupiony abonament na neostradę - światłowód z telefonią VoIP. Niestety po zakupie i zainstalowaniu telefonu VoIP Gigaset S850A GO okazuje się że Orange S. A. nie świadczy takich usług. Czy mam prawo domagać się przeceny za niepełną usługę. Otrzymałem hasło do neofon w dniu wrzesień 2020. W informacji telefonicznej nie wiedzą co to VoIP i jak się to obsługuje przez gniazdo z internetem RJ45, ciągle mówią to samo - podłączyć do zielonego gniazda, a tam podłącza się zwykły analogowy aparat.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Połączenie telefonu Gigaset (VoIP, analog) do Funbox2

@adzia1  usługa VoIP działa w Orange i prawdą jest że należy podłączyć telefon do zielonego gniazda w funboxie , z opisem TEL


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12963
  • 53243
  • 618

Połączenie telefonu Gigaset (VoIP, analog) do Funbox2

@adzia1Masz telefon, który nie będzie działał w zwykłym gniazdku w modemie. Potrzebuje netu po eth i loginu z hsłem do VoIP. Te dane powinieneś otrzymać na infolinii lub na czacie.Po wpisaniu do aparatu powinno zadziałać równolegle z gniazdem VoIP w modemie, które będzie przecież nie używane


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 186
  • 279
  • 0

Połączenie telefonu Gigaset (VoIP, analog) do Funbox2

slav72To nie prawda jest że telefon VoIP podłącza się do zielonego gniazdka. Do tego gniazdka podłącza się zwykły telefon. Powiela Pan błędy wszystkich pracowników Orange. Telefon VoIP konfiguruje się poprzez wpisanie Ip sieci (192.168 ....) , operatora (neofon.tp.pl), nazwę użytkownika? (nr telefonu+48 .....) oraz hasło wysłane odrębnie na e-mail. Telefon VoIP jak sama nazwa wskazuje posiada  własne IP, nie wiem jak można  podłączyć i ustawić w zwykłym aparacie analogowym nr IP.

Dla informacji Orange podało w przedstawionym linku sposoby łączenia różnych urządzeń m. i. mój Gigaset, co prawda inny model bo mój ma dodatkowo sekretarkę i kolorowy wyświetlacz: 

 https://www.orange.pl/kid,4002234815,id,4002809342,title,Neofon-Telefonia-Internetowa-konfiguracja-u...  

Pozdrawiam


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 186
  • 279
  • 0

Połączenie telefonu Gigaset (VoIP, analog) do Funbox2

agat13Tak, zgadza się . Widzę że są ludzie którzy się na tym znają. 

Mój problem jest taki że po konfiguracji prawidłowej połączyłem się (raz) z serwerem Neofon, i to było wszystko, ponowne logowania nie skutkują informacją "połączono" W infolinii nic na ten temat nie wiedzą i mówią że Neofon nie jest wspierany i za każdym razem każą podłączyć do zielonego gniazdka.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Połączenie telefonu Gigaset (VoIP, analog) do Funbox2

@agat13  mój błąd nie doczytałem i chciałem za szybko odpisać, oczywiście Ty i @agat13 macie rację, gniazdo i kabelek ethernet służą do usługi VoIP lecz czy ta usługa jest dostępna w Orange?