Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pikselizujący co jakiś czas ICU 100

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Pikselizujący co jakiś czas ICU 100

@robertmiliard15 Tylko test na fabrycznym kablu kat5 przyniesie odpowiedź. Zawsze warto mieć dwa w celach porównawczych. Pomiar sieci testerem świadczy o prawidłowości połączeń w sieci, nie zaś o jej przepustowości i zakłóceniom. Dopiero pomiary szerokopasmowe za pomocą specjalnych mierników są w stanie określić stan sieci LAN. Pod względem elektrycznym może być ok, ale np. złe rozszycie w gnieździe powoduje generowanie błędów. Ważne jest chociażby zachowanie kolorów PIN-ów i umiejętne rozszycie kabla z izolacji (zgodne z normą). Jeśli na kablu bezpośrednim (patchcordzie) będzie ok, znaczy problem z siecią LAN. Trudno będzie podpowiedzieć wtedy zdalnie cokolwiek, ale spróbujemy

Pikselizacja to całkowita utrata pakietów. Warto zmienić port na switchu FB, sam modem również wrócić do "fabryki"...Dodatkowy switch nic nie zmieni. Przenieś sprzęt TV i dekoder blisko modemu na czas testów i nie będziesz musiał ciągnąc długiego patchcordu

Pisz o wynikach testów


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Pikselizujący co jakiś czas ICU 100

Długość kabla nie ma tu znaczenia. Sprawdź wszystko dokładnie. Jeżeli na innym kablu będzie ok, to wina kabla/jego końcówek/samego gniazda podtynkowego.

Najlepiej podłączyć na krótko z pominięciem gniazda podtynkowego.

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 20
  • 0

Pikselizujący co jakiś czas ICU 100

1. Testowałem dekoder na innych portach w FB - bez zmian

2. Przestawiłem FB blisko dekodera, podłączyłem go bezpośrednio przewodem z żółtymi końcówkami, a ont z FB za pomocą tego długiego w ścianie - częstotliwość błędów zdecydowanie mniejsza, ale dalej są

 

Spróbuję pominąć gniazdko w ścianie  i kupię nowy długi przewód kat. 5e albo wyższej na potrzeby testów. Jak to nie przyniesie efektów to może jakaś konfiguracja FB pomoże. Co ciekawe po tym "tańcu z kablami" najdłużej bez zacinek dekoder działa przez wi-fi. Są mniejsze - nie pikseluje mi połowa albo 3/4 ekranu tylko jakiś mały pasek na dole i nie występuje błąd dostępu do kanałów.

 

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Pikselizujący co jakiś czas ICU 100

@robertmiliard15 Odważny jesteś. Zacząłeś od najtrudniejszego testu

 Przeniosłeś modem patchcordem FTTH. Śmiałe posunięcie. Przychodzi mi do głowy scenariusz z brudnym złączem w gnieździe lub patchcordem. Co mówi menu modemu? Zrób kilka screenów dotyczących połączenia. Koniecznie kup kabel eth, ale skoro podłączałeś modem blisko dekodera problem będzie w modemie i podłączeniu. Podpytam skąd miałeś przewód SC/APC? 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Pikselizujący co jakiś czas ICU 100

Ja bym jeszcze spróbował wymiany Funboxa.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Pikselizujący co jakiś czas ICU 100

@Arti_Kn_Pl Wymienić zdąży. Jeśli zaś brudne jest złącze w gniazdku FTTH to na nic wymiana. Nowy przewód ubrudzi


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 20
  • 0

Pikselizujący co jakiś czas ICU 100

Mam zewnętrzny ONT i przewodu światłowodowego nie ruszałem. W mieszkaniu mam rozprowadzoną skrętkę w pobliżu tv i do dwóch pokoi. Przewody schodzą się w miejscu gdzie jest Funbox. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Pikselizujący co jakiś czas ICU 100

@robertmiliard15 Ok, widzisz jak ważna jest pełna informacja. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Pikselizujący co jakiś czas ICU 100


@agat13napisał(-a)

@Arti_Kn_Pl Wymienić zdąży. Jeśli zaś brudne jest złącze w gniazdku FTTH to na nic wymiana. Nowy przewód ubrudzi


Ale po co się męczyć, skoro można od razu wykluczyć problem ze sprzętem, tym bardziej, że wymiana bezpłatna. Poza tym, ubrudzenie gniazda skutkowałoby problemami również z działaniem internetu, a tego @robertmiliard15 nie zgłasza.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Pikselizujący co jakiś czas ICU 100

@Arti_Kn_Pl Teraz to i ja to wiem..😀