Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dekoder ICU 100 - na kanałach nadawanych w 4K - obraz zamraża sie a głos niknie.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 77
  • 169
  • 4

Dekoder ICU 100 - na kanałach nadawanych w 4K - obraz zamraża sie a głos niknie.

Dzień Dobry,

Telewizor Samsung QE75Q95TAT; dekoder jak wyżej, światłowód 300, kino domowe sony BVD -E870. Dodatkowo podłączony do telewizora AppleTV+ z TV, Netfixem i HBO, aplikacje Netflix, Apple Tv, HBO, Amazon Prime, TV Rakuten w Smart Hubie telewizora.

Wszędzie program nadawany w 4K jest perfekcyjny (obraz i dźwięk) , za wyjątkiem TV Orange - kanały nadawane w 4K - tj. 32, 119 oraz 688. Tam głos jest przerywany i zatrzymywany obraz. Resetowanie dekodera do ustawień fabrycznych, FunBoxa 3 nic nie dało.

Mam wykupiony multiroom - drugi dekoder IWU 200, ale tu jest telewizor Full HD i tu nie ma problemu z tymi kanalami.

Tak nadają czy może dekoder? Przy podpisywaniu umowy wybrałem Samsunga jako główny. 

 

14 ODPOW. 14

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Dekoder ICU 100 - na kanałach nadawanych w 4K - obraz zamraża sie a głos niknie.

@JerzyMarian1 Zamień dekodery między sobą. Podłącz tylko HDMI bez kina domowego. Zobaczysz jak wyjdzie. 

Jak podłączone są do modemu oba dekodery? Po kablu czy po wifi?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 77
  • 169
  • 4

Dekoder ICU 100 - na kanałach nadawanych w 4K - obraz zamraża sie a głos niknie.

Rozwiązałem problem. Przydało sie czytanie forum, wg zasady czytajcie a będziecie wiedzieć. 

Mam dwa dekodery w usłudze multiroom. Drugi to IWU 200 i ten dekoder podpiąłem w miejsce ICU 100. Obraz i dźwięk bez żadnych zakłóceń. Wróciłem do ICU 100 - zakłócenia.

Wtedy zauważyłem, że miga dioda dysku, który podłączyłem do ICU 100, a nic nie nagrywam.

Odpiąłem dysk i problem ustąpił. Na wszelki wypadek wysłuchałem całego koncertu islandzkiej grupy na 688 (świetny) i problem sie nie pojawił. Czyli cholerny dysk. 

Tylko dlaczego? Następny problem?

Ps. Dekodery podłączone do modemu  po kablu . Kino domowe, telewizor, AppleTV też. Tak mi poradził informatyk. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Dekoder ICU 100 - na kanałach nadawanych w 4K - obraz zamraża sie a głos niknie.

@JerzyMarian1 Problem rozwiązany. Jaki to jest dysk?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 77
  • 169
  • 4

Dekoder ICU 100 - na kanałach nadawanych w 4K - obraz zamraża sie a głos niknie.

Toshiba DTB 305, 500 GB, DC+5V, bez własnego zasilania. Nie pamietam kiedy kupiłem. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Dekoder ICU 100 - na kanałach nadawanych w 4K - obraz zamraża sie a głos niknie.

@JerzyMarian1 Był już na forum temat dysków zewnętrznych dopinanych do USB. Niby zasilacz od dekodera i port USB mają zapas mocy, ale widać coś jest nie tak.. sprawdź czy dysk jest widoczny na innych urządzeniach ( jeśli nie masz na nim nic ważnego nagranego) i nie formatuj go na razie. Tylko sprawdź czy nie blokuje np laptopa po dołączeniu. Programy i tak nie będą widoczne na lapku, bo dekoder szyfruje nagrania. Chodzi tylko o sprawdzenie stanu dysku. Jeśli masz inny dysk USB 3.0 ponad 500 GB to dopnij na chwilę i sprawdź dekoder bez formatowania ( jeśli się uda). Dyski obecnie nie są jakoś drogie, więc kup nowy jeśli Ci zależy na nagrywaniu, bądź skorzystaj z nagrywania w chmurze. Będzie lżej i bardziej mobilnie

P.S. czy aby dysk nie jest pełny?? Mój kolega miał takie problemy, ale sformatował go i było ok. Dysk był przepełniony


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 77
  • 169
  • 4

Dekoder ICU 100 - na kanałach nadawanych w 4K - obraz zamraża sie a głos niknie.

Przepraszam za opóźnienie w odpowiedzi. Nie było mnie przez kilka dni.

Dysk nie jest przepełniony, ale okazał sie wadliwy. Windows np. go nie widzi. On już sprawiał wcześniej mi kłopoty, postanowiłem, ze nie będę trzymał tam wrażliwych danych ale do filmów sie nada. I tu się pomyliłem. 

A swoją drogą to oprogramowanie, pod kontrola którego działa dekoder, jest słabe. W przypadku Windowsa ten dysk nie jest widziany, czyli nie można nic na nim zapisać, ale jednocześnie desk nic nie niszczy, utrudnia, zakłóca.

Nie przypuszczam aby tu cokolwiek zmieniło. Problem ten, czyli zacinający sie dźwięk i zamrażający się obraz na 4k zgłosiłem do ORANGE. Wy panowie zareagowaliście natychmiast i wasze sugestie były cenne, a tzw. specjaliści z orange ze mną się nie kontaktowali. Znaczy się albo g.. ich obchodzi albo nie mają pojęcia. Obstawiam to drugie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Dekoder ICU 100 - na kanałach nadawanych w 4K - obraz zamraża sie a głos niknie.

@JerzyMarian1 Twój problem jest nietypowy, ale i tak dobrze, że nasze podpowiedzi naprowadziły Cię na trop i powód złego działania dekodera. Co do dysku, to wygoogluj metodę formatowania dysku zaszyfrowanego przez dekodery TV. Gdzieś czytałem, że to możliwe choć nie proste. Z ciekawości zrobiłbym diagnozę kondycji tego sprzętu. Dla nauki...nawet dla forum.

Poczekamy, bo to ciekawe zagadnienie


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 77
  • 169
  • 4

Dekoder ICU 100 - na kanałach nadawanych w 4K - obraz zamraża sie a głos niknie.

 Aby powołać go do życia wystarczyło użyć narzędzia "zarządzanie dyskami" - Windows 10 Pro. 

Aktualnie pod tv samsung podpiąłem dekoder IWU200. Po uruchomieniu telewizora za chwilę włącza sie IWU z mozaiką i - to zależy od humoru:) -włącza się kino domowe. Stąd myśle o jego zastąpieniu, nie wiem tylko czy kinem czy soundbarem.

W przypadku ICU100 często pojawiał się komunikat o braku zasilania i czasami musiałem go wyłączyć aby się włączył. Przy starym sony ICU sprawuje się bez problemu.

Przestaję rozumieć działanie tych dekoderów, a czepiałem się canal+:))

Ps. Zero problemów z dekoderem AppleTv. Co firma to firma.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Dekoder ICU 100 - na kanałach nadawanych w 4K - obraz zamraża sie a głos niknie.

@JerzyMarian1 Podaj dokładne symbole obu TV. Gdzieś widziałem listę tv z problemy z usługami ( dekoderami ) sporządzona przez takich pasjonatów jakimi my chcemy być. Tak jak listę telefonów do VoIP. Muszę poszukać..

Ja sam widziałem niewspolpracujacy tv przez HDMI ani scart. Ruszył po chinch-ach 😁